Nechat psa utratit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:06
Nechat psa utratit?

Je to pro mě těžké téma ale bohužel vím že toto jednou přijít musí. Mám doma fenku, na jaře ji bude 15 let. Je po dvou mrtvičkách ale furt se tak nějak drží. Na delší procházky už ji nebereme, jen vyvenčit a domů. Bohužel už trpí inkontinencí, má na sobě už furt plíny. Máme doma plovoučku a občas upadne jak už nemá úplnou stabilitu a klouže jí to. Občas si tak říkám jestli by nebylo lepší ji nechat odejít. Už nemá žádný život, je jen doma a leží :,( Pořád váhám, přeci jen není nijak extra nemocná jen prostě už stará. Jaký pohled na tohle máte vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
krukynka
Kecalka 199 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 22:09

A co se zeptat přímo veterináře?

Natálka26
Kelišová 5537 příspěvků 02.01.19 22:09

To se těžko soudí, pokud jí nic nebolí a je celkem vitální, to že občas spadne není nic hrozného tak bych ji nechala, pokud to zdravý ještě dovolí, pokud je na tom opravdu zle a trápí se tak je lepší jí nechat v klidu odejít. Ale jestli chodi za vámi, pro podrbani, normálně jí í pije ,tak by to byla škoda.

AnastazieB
Echt Kelišová 8476 příspěvků 02.01.19 22:10

Ne, pokud jí nic nebolí, žere a normálně funguje, tak bych jí utratit nenechala. A na části podlahy, po kterých chodí bych pořídila nějaký levný koberec, aby jí to neklouzalo.

GabinkaCh
Závislačka 3032 příspěvků 02.01.19 22:10

Taky bych to projednala s veterinářem :(

Renca8
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 02.01.19 22:12

Ja si myslim, ze pokud vahas tak to nedelej vycitala by sis to. Psa ma clovek utratit teprve az si je 100%jisty ze se trapi. Podle toho co pises je vam spis na obtiz. Jsou mnohem vice zbedovani psy a majitele je nechavaji dozit. Myslim si ze starymu pejsku fakt nevadi ze je jen doma. I kdyby byl bez plin a zcela zdrav tak se bude drzet doma. Stari psy nemaji uz tendenci litat po venku, ve vetsine pripadech

Příspěvek upraven 02.01.19 v 22:14

rokris
Kelišová 6842 příspěvků 02.01.19 22:13

Jestli žere a nemá bolesti, nechte ji ještě s vámi pobýt. :srdce: Dá se očekávat, že už to nebude dlouho trvat. I když už ven nemůže, těší se aspoň z toho, že jste spolu.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 02.01.19 22:18

Buď vděčná za každý den, kdy ji nic nebolí, je spokojená a jste spolu. Já bych byla šťastná, kdyby se tři moji předchozí psi dožili aspoň polovičního věku :(

Markéta80
Hvězda diskuse 41376 příspěvků 02.01.19 22:18

v těch plenách se jistě necítí super :? . Co veterinář? Jí normálně?

Aspera
Generální žvanilka 21483 příspěvků 02.01.19 22:21

Naši měli podobně doma fenku. Taky na procházky už chodit nechtěla, tak chodili jen na venčení a zpátky na gauč, ale pořád s chutí jedla, normálně pila, nic jí nebolelo, tak jí nechali dožít v klidu. Pak se najednou zhoršila, že nebyla schopná vyjít schody a dopoledne usnula navždy. Nikdy si ale nevyčítal, že jí nechali zbytečně uspat, do posledního dne jí fakt chutnalo a až ten poslední nemohla na nohy.

Filzefina
Kecalka 132 příspěvků 02.01.19 22:23

Pokud zere, mazli se a neheka bolesti tak bych neutracela.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 02.01.19 22:36

Pokud jí, pije, nekňourá a má trochu radost ze života (občas zavrtí ocáskem), tak bych neutrácela. Není možné na podlahu v nejkritičtějších místech (u nás je to např. zatáčka nebo pod gaučem) dát nějaké koberečky, příp. staré ručníky?
My utráceli když už to bylo nevyhnutelné, pejsek se nelepšil, nepomáhal už ani kyslíkový stan a nemohl dýchat. I po 5-ti letech při té vzpomínce brečím a byl to pro mě jeden z nejhorších zážitek v životě. Kéž by mohl umřít v klidu doma ve spánku…

levandule23
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.01.19 22:43

Jestli jí a jestli se ze života ještě dokáže radovat (a stačí i maličkosti, když přijdete domů, když jí dáte něco na zub) a nemá bolesti, tak bych to v žádným případě neudělala.

Uživatel je onlineAlušáček
Závislačka 3331 příspěvků 02.01.19 22:45

Já jsem v téhle fázi měla fenku ještě rok, venku už skoro nic neušla, doma ucuravala, po plouvoucce se jí špatně chodilo… Ale neměla bolesti, dobře jedla, mazlila se, vypadala v rámci možností spokojeně, snažila jsem se jí život co nejvíc usnadnit, na plovoucku jsem rozmistila koberečky aby se jí lépe šlo, plenu jsem ji nedavala, měla jsem dost dek, ručníků atd.na kterých ležela a holt jsem často prala co bylo pocurano… Byla člen rodiny, roky nám dávala radost, zasloužila si tu největší péči :srdce:

Jedna babička
Závislačka 4225 příspěvků 02.01.19 22:50

Taky se připojuju k ostatním a dokud nemá bolesti, baští, mazlí se, říkala bych si, že jsem ráda za každý strávený den s ní. Pleny bych vyměnila za malé dětské bavlněné kalhotky, udělala díru na ocásek a dávala jí tam lidské inkontinenční slipovky, je to lépe prodyšné.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >