Chování partnera k dítěti

11
27.4.16 20:45

Chování partnera k dítěti

Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám 3měsíční miminko a už od začátku mám potíž s partnerem. Nejdřív jsme si prodělali žárlivou epizodu, kdy já jsem lítala kolem malého a on hrál počítačové hry, protože měl pocit, že není potřebný (nedala jsem mu k tomu jediný důvod, ale když se k tomu stavěl tak laxně, musela jsem se o všechno postarat sama). Do toho jiné problémy a nervové krize (manžel je trochu cholerik), šestinedělí bylo docela peklo. Teď jsme si to vyříkali začíná se trochu i zajímat, protože dítě víc reaguje, ale jeho chování je furt divné. Předtím byl něžný, ale co máme malého, chová se jako „chlap“ a stejně jedná i s 3měsíčním mimčem. Je na něj dost drsnej, zpočátku s ním i dost třásl, nešetrně ho bral, pouštěl brutálně nahlas muziku, až jsem vyskakovala a snažila se počítat do deseti, abych nebyla za semetriku, co ho hned odstrčí a sekýruje. Teď s ním sem tam dělá psí kusy, ale na malým je vidět, že mu to není příjemné, odtahuje se, dělá obličeje, občas se rozpláče. Říkám tomu násilné mazlení. Fousaté pusy, po kterých má úplně červené čelo, pozice, ve kterých páteř jenom skučí. A nejlíp blbnutí někdy uprostřed noci, když chci jenom rychle nakojit a přebalit, aby dál spal. Nějak to prostě nepobírá. Aspoň už se naučil nerozsvěcet ve 2 ráno světlo v ložnici a nezačít halasně něco vykládat. Vzpomene si na něj dvakrát denně a tímhle způsobem, jinak je v práci nebo hraje ty svoje hry. S domácností pomáhá, ale se skřípěním zubů. Takhle jsem si to nepředstavovala… nevíte, co by to mohlo být? Mám trochu obavu, co na to malej, těšila jsem se, že se budu s miminkem mazlit, ale odtahuje se i ode mě, možná je taková povaha, ale možná to souvisí… 8o

Příspěvek upraven 27.04.16 v 20:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17657
27.4.16 20:49

@Nieves1

Nemohla by mu jeho matka vysvětlit, jak se zachází s malým dítětem? Od tebe to asi brát nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24179
27.4.16 20:50

Chudáček miminko…fousaté pusy, páteř skučí. Dneska jsou ta témata fakt strašná. Nebo se dneska tady sešly fakt smutný holky. Já snad přinutím ty svoje holky, aby se zaregistrovaly a četly si ty historky před spaním, aby věděly, co v životě nechtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
27.4.16 20:55

Jeho maminka mu už dost netaktně naznačila, že s miminem se netřese. Pak to umírnil… aspoň tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3903
27.4.16 20:57

Dejte partnerovi přečíst knihu Něžná náruč rodičů. Ne každý umí hned zacházet s mimcem, mně to moc pomohlo. Ale Teda neodpustím si poznámku..to partnerovi přijde normální hrát v dospelosti videohry? Bylo by mi to líto, že se nevěnuje miminku :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14655
27.4.16 21:00

-

Příspěvek upraven 21.03.19 v 19:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
27.4.16 21:05

@sediza OT reakce, omlouvám se, ale já hraju PC hry taky, manžel taky a nevidím na tom nic špatnýho. ;) Samozřejmě to musí být v rámci mezí a nesmí se z toho stát hlavní a jediná náplň všeho, ale čas od času, proč by ne… (jsme oba dospělí už nějaký ten čas a čekáme prvního potomka)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
27.4.16 21:10

Něžná náruč rodičů byla dlouho k nesehnání, v knihovně zarezervovaná. Teď koukám, že už se uvolnila, hned zítra pro ni sběhnu. Ale pochybuju, že si to přečte. Bylo by krásné, kdyby se miminku věnoval (něžně věnoval), ale to neznám. Koupal jednou a už ho k tomu nikdy nepustím - dvakrát mu spadla hlavička pod vodu a kdyby nedržel malýho, dám mu na místě pár facek. Přebalil tak 8×, vždycky pod vlivem nějaké naší diskuze a usmiřování. Snažím se být pozitivní, chválím ho, kritiku vždycky jenom tak poznamenám, něco fakt asi neví. Teď vede řeči, že dítě se má nechat v postýlce vyřvat (malej teď vříská hodně). Párkrát hodinu hlídal a pak jsem se dozvěděla, že prostě hrál hru a nechal ho řvát, až usnul. Zajímalo by mě, jestli neměl někdo něco podobného, co by to mohlo zapříčinit. To není samo sebou, takhle se nikdy nechoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14655
27.4.16 21:13

@Nieves1
Nežárlí na něj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16871
27.4.16 21:15

No fousaté pusy moje děti dostávají od obou dědečků a ani jedna holka se neodtahuje. Já jsem si z knihovny půjčila knížku o manipulaci s dětmi, byla i s DVD, a ukazovala jsem z ní chlapovi obrázky a předčítala úryvky. Dělala jsem u toho jak kdybych objevila Ameriku. A přišlo mi, že tím, že jsem ho nepoučovala, ale jen informovala, si začal hlídat jak malou držet. Dokonce kontroloval i mě jestli do dělám správně :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26464
27.4.16 21:15

@Nieves1 Bude to sebestrednej nevyspelej idiot, ktery zjistil, ze dite je permanentni povinnost, coz se mu nehodi do kramu, protoze to znamena prizpusobovat se. Ale to jsi asi slyset nechtela. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
27.4.16 21:18
@Nieves1 píše:
Něžná náruč rodičů byla dlouho k nesehnání, v knihovně zarezervovaná. Teď koukám, že už se uvolnila, hned zítra pro ni sběhnu. Ale pochybuju, že si to přečte. Bylo by krásné, kdyby se miminku věnoval (něžně věnoval), ale to neznám. Koupal jednou a už ho k tomu nikdy nepustím - dvakrát mu spadla hlavička pod vodu a kdyby nedržel malýho, dám mu na místě pár facek. Přebalil tak 8×, vždycky pod vlivem nějaké naší diskuze a usmiřování. Snažím se být pozitivní, chválím ho, kritiku vždycky jenom tak poznamenám, něco fakt asi neví. Teď vede řeči, že dítě se má nechat v postýlce vyřvat (malej teď vříská hodně). Párkrát hodinu hlídal a pak jsem se dozvěděla, že prostě hrál hru a nechal ho řvát, až usnul. Zajímalo by mě, jestli neměl někdo něco podobného, co by to mohlo zapříčinit. To není samo sebou, takhle se nikdy nechoval.

no ty kráso, mám dost. Tohle bych tedy ke svému dítěti nepustila. To už snad dělá naschvál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3903
27.4.16 21:22

Panebože. Radši už dál nechci číst :,( To je fakt horor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
27.4.16 21:25

Já v tom vidím žárlivost, už není středem vesmíru, možná mu malý narušuje domácí pohodu. To, že se k dítěti chová vyloženě „hnusně“, nehody při koupání, třesení s miminkem- což je samo o sobě strašně nebezpečné- to bych netolerovala v žádném případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
27.4.16 21:35
@Svistice píše:
@Nieves1 Bude to sebestrednej nevyspelej idiot, ktery zjistil, ze dite je permanentni povinnost, coz se mu nehodi do kramu, protoze to znamena prizpusobovat se. Ale to jsi asi slyset nechtela. :nevim:

Tak tak…a ještě by měl pán vědět, že když třese s takhle malým dítětem, mohlo by se stát snadno něco, za co si půjde sednout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat