Bolestivé a časté chození na malou

42
3.2.21 22:24

chození na malou

Ahojte! Mám dotaz včera mi skočila menstruace a dneska odpoledne jsem začala často chodit na malou z ničeho nic a čím častěji chodim na WC tak tím víc to při čuraní bolí nevíte jak to spomalit nebo jak nemyslet nato, že potřebuju na WC? Mám pořád pocit, že jsem úplně plná, ale vždy ze mě jde jen kapka a nejde to zastavit nemáte něco než zítra ráno zavolám doktorce? Jak přežít noc? :think: děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.2.21 22:30

Nemůžeš mít začínající zánět močaku? Neprochladla jsi někde nebo neměla s#x teď nějak divocejsi?

• Citovat
  • Nahlásit
22727
3.2.21 22:41

@Melissa16 uvař si litr čaje a vypij ho co nejvíc, a pak se co nejdýl snaž nejít čurat - pak tím močením propláchneš ty močové cesty

• pokud máš urologický čaj, tak ten, pokud máš nějaké tablety „brusinky“ tak užij klidně 2
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
3.2.21 22:42

Mela jsem tohle pri zanetu mocaku, zkus na ulevu na to nutkani, dat do petky teplou, spis hodne teplou, vodu a dat mezi nohy..to mi pomahalo, abych aspon usla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3989
3.2.21 22:52

Zánět močáku. Já osobně bych jela na pohotovost rovnou, protože vím, jak hrozně rychle se mi to umí rozjet do opravdu ošklivého stavu, ale jestli se necítíš nějak extra hrozně, tak zajeď ráno, do té doby se drž v teple a hodně pij. Ale určitě zítra k doktorovi.

Já to tedy z toho nemívám, ale pokaždé se mě lékař ptá, jestli nemám zrovna po MS - takže to asi též bývá častý spouštěč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18500
3.2.21 23:14
@stinga píše:
@Melissa16 uvař si litr čaje a vypij ho co nejvíc, a pak se co nejdýl snaž nejít čurat - pak tím močením propláchneš ty močové cesty
  • pokud máš urologický čaj, tak ten, pokud máš nějaké tablety „brusinky“ tak užij klidně 2

Proč snažit se nejít čurat? Jestli je to bakteriální, tak se ty bakterie akorát pomnoží. :think: Já vždycky chodila čurat o nejvíc. Prostě jsem pila a věčně seděla na WC. Brusinky jsou super, Uroval akut, nedráždivé nápoje, laktobacily a pomáhaly mi hodně kapesníčky napuštěné kys. mléčnou. Můžou to dělat i kvasinky, pak je výborný Femigel. A existují i jednorázová antibiotika. Mám je předepsané od doktorky, kdyby to na mě přišlo v noci, tak to hned lupnout. Ještě jsem je nepotřebovala, vždy se to dá „rozpít“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22727
4.2.21 07:41

@robínek proč vydržet co nejdýl nečurat - protože když chodíš učurávat co 3 minuty, hrozně tu močovou trubici dráždíš - zato když se co nejvíc napiješ a co nejdýl vydržíš, tak pak té moči je velký proud a ty bakterie vypláchneš - je to 1. pomoc než člověk dostane atb od doktora a nepraktikuji to víc než 1× za den - někdy se už i stane, že tato 1, pomoc stačí a zánět se nerozjede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18500
4.2.21 15:35
@stinga píše:
@robínek proč vydržet co nejdýl nečurat - protože když chodíš učurávat co 3 minuty, hrozně tu močovou trubici dráždíš - zato když se co nejvíc napiješ a co nejdýl vydržíš, tak pak té moči je velký proud a ty bakterie vypláchneš - je to 1. pomoc než člověk dostane atb od doktora a nepraktikuji to víc než 1× za den - někdy se už i stane, že tato 1, pomoc stačí a zánět se nerozjede

Aha, no to dává smysl, ale nikdy jsem to nevydržela. Nicméně „rozpít“ se mi to podaří vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.21 17:06

Zdravím Vás,

dovolím si poradit, neboť je to pro mě teď aktuální problém. Blokurima! Mají to v každé větší lékárně bez předpisu. Nikdy jsem na takové záněty a problémy s močákem nemívala, ale teď v těhotenství na to bohužel dost trpím a kvůli miminku jsem nechtěla antibiotika. Blokurima mi fakt strasně pomohla. Takže si vám dovoluji toto poradit :-). Je žlutá a zelená, v tý zelený je prý něco ještě navíc, ale ta žlutá je čistá D-manóza. Zabralo mi to do druhého dne. Samozřejmě potom i hodně pít, ať se všechno vyplaví.

Přeji vám, ať se brzy uzravíte

Diana :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18811
7.2.21 17:20

@Diana-Redakce na zánět močáku nic jiného než antibiotika nezabere ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.21 18:15

@Monchichik mám jinou zkušenost :-), samozřejmě nemluvím o nějakém extra rozjetém, dva dny jsem trpěla jako zvíře a pak jsem dostala tip na blokurimu a fakt to zabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat