Chrapot - 3leté dítě

ED
64
18.4.08 20:47

chrapot-3leté dítě

Ahoj maminy,
nemáte někdo radu co na chrapot u malých dětí??
Malému se asi rozjíždí nachlazení či co. Trošku pokašlává, protože je slyšet že mu stékají hleny a hlavně chraptí. Rýmu zatím nemá.
Nevíte jestli jsou nějaké cucací pastilky pro takhle malé děti???
Nejsem si jistá čím bych mu tak nejlépe pomohla.
Jo ať žije školka :-)), ale jsem ráda, že se tam malému líbí, sice je tam týden a pak dva doma, ale to asi všichni dobře znáte.
Díky a hezký víkend všem
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2649
18.4.08 22:26

Syn dostal kdysi na chrapot Calcium chloratum, volně prodejné v lékárně. Dávkování podle příbalového letáku, zabralo to.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
19.4.08 09:37

Cucací pastilky na chrapot jsou, od 3l, zeptej se v lékárně jsou bylinný. A spousta léků se může dávat právě od 3l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
19.4.08 18:18

Nám na chrapot doporučili Homeovox od Boiron, cucací homeopatické pastilky. Mají se cucat před jídlem.
Chutnají, zabaví, ale pokrok jsem nepozorovala. Naše Kačka ale pořád křičí, má hlasivky prostě permanentně přetěžované, k hlasovému klidu ji nejsme schopni donutit.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12717
31.1.15 16:50

Ahoj všem, prosím o nějaký tip z domácích zásob na chrapot u 3 letého kluka. Kašel jsme zatím zdolali mucosolvanem a rýmu vincentkou. Jen ten chrapot. Ale nic, co se musí koupit v lékárně.
Začli jsme chodit do školky, tak tohle je první výsledek.
Díky za rady a tipy… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20522
31.1.15 18:46

No nechci strašit. Náš 3letý loni chroptil a byla z toho pak v noci laryngitida. Určitě pomáhá prisnietzův zábal a eventuálně pak při kašli nebo té laryngitidě fenistil kapky, studený vzduch, ten zábal na krku. tak aby to byl jen ten chrapot a rychle jste se ho zbavili ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12717
31.1.15 20:14

@Mostecanda děkuju. S malým spím, takže si dám pozor. Už naskočila teplota 37,7…ale snad se to nevyvine v nic horšího. zatím ani nekašle, dýchá pěkně…fenistil kapky nemám…studený vzduch mám. Spinká už skoro hodinu.
zábal zatím nedostal…jsem dávala na hrudník se sádlem, když byl kašel, ale to se prý nesmí s horečkou. ten priesnitzův je studený? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12717
1.2.15 18:15

Jeste nejaky tip proti chrapotu napr caj ovoce koreni…?;-) teď jsme ve fází, že mluví o "oktávu " výš a chvílema jen šeptá. Kašel a rýma skoro úplně ustoupily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1795
20.3.15 20:11

Ahoj, prosím radu, co na chrapot a kašel. Syn ma rýmu, ma kapky pamycon, na kašel pres den Prospan sirup a na noc stoptussin sirup. Dnes začal šílené chrapet. Ted spí, ale pokaslava, ma otevřené okno a mokré ručníky pověřené. Jak mu jeste pomoci, prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
20.3.15 20:40

@evulkanov Myslite to tak, ze ztraci hlas jak kdyby?? Vetsinou kdyz to seda na hlasivky, tak je z toho laryngitida. Ale male naposledy z nachlazeni to taky sedlo na hlasivky a nakonec angina :zed: jeste bych malemu podlozila vice hlavu, davala vice pit a misto stoptussinu bych zkusila ditustat :palec: pokud mate eucasol, tak bych trochu strikla do mistnosti. A prudusky i teda ty hlasivky namazat tymianovym kremem a nebo psim sadlem ;) hlavne vetrat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
20.3.15 20:45

@evulkanov na rymu nam nejvic zabira sinupret a olynth (je nejlepsi, ale muze se davat 2-3dny) ale hodne rychle se male ulevi. Po trech dnech strikam morskou vodu a kdyz se pak u nas objevi kasel (jakykoliv) davam med s cibuli a nebo domaci tymianovy sirup. Pres den. Na noc samozrejme kapky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1795
20.3.15 20:48

@kacusa15 jj,přesně, jakoby ztrácel hlas. Strikla jsem mu ten eucasol do pokoje, snad to pomůže. Ten ditustat nemám, rano zajedu koupit. Právě, ze ja mám sama anginu, tak jestli to nechytil ode me:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
20.3.15 21:08

Tak ted vas dostanu :D ja mela anginu jak mala prichazela o hlas. Jestli pudete k dr. Pak tak pisnete jak ste dopadli ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
20.3.15 21:27

Chrapotem u syna začala laryngitida. Tak bych na tvem miste měla v noci pootevrene dveře kdyby náhodou. Jinak výbornej je ten cibulovej sirup, na kašel ditustat a na noc fenistilovy kapičky. Brzke vyzdraveni :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
30.3.15 22:30

Dobry vecer maminy :kytka: potrebuji poradit ne poprve se mi stalo ze mala jak je ted nachlazena prichazi o hlas :zed: vim, ze z toho byva laringitida, ale tu sme jeste nemely, kdyz uz, tak zanet prudusek zname. Ale vubec netusim cim to je. Nikdy to nemelo a ted je to potreti co prichazi o hlas. Jestli je vetsi a tak to proste bude mivat nebo nevim. Z laryngitidy mam velkej respekt :cert: nejhorsi je, ze je ukecana, tak ze nemluvi az kdyz zavre oci. Porad jeci a zpiva, tak nevim co s tim :think: uvitam rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama