Chřipka u batolete

83
23.1.13 11:51

chřipka u batolete

Zdravím maminky, potřebuji poradit, malý (1rok a 9měsíců)chytl chřipku. Teploty 39,pořád spí, napít ho budím, jíst nechce. Rýmu nemá ani moc nekašle. Dětska ho prohlídla a prý to vidí na vírové onemocnění, ukázala to i krev. Dávám mu Brufen sirup ale nic jiného nám nenabídla. Neni to málo na chřipku? Tak se chci zeptat jak jste léčily své dětí? Co jim pomáhalo? A co zábaly? Kdy se mají dělat. Nějak jsme nemarodily tak ted jsem z toho hotová. A bojím se aby se ještě nějak nezkomplikovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14241
23.1.13 11:57

My jsme vždycky dostali na kašel, nos… Pokud je to chřipka, tak se to asi pak projeví ne :nevim: :think:
Jinak antibiotika, až když nezabrali obyčejné sirupy a kapky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7576
23.1.13 12:00

Na chripku nic neni, je to vir. Deti ji nely nedavno, taky jsem jen srazela horecky a hlidala piti. Malej prestal na dva dny jist a jen se kojil, mala taky jidlu moc nedala. Dokonce chodila spat 3× denne jako malej, byla vycerpana. Neboj, to prejde :kytka: kdyby se dostavily komplikace (nam zanet prudusek), to bys poznala. Mala dostala atb po chripce prave na ten zanet. Byly to prvni atb, tak jsem z toho taky byla spatna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
23.1.13 12:01

Zatím to stačí na snižování horečky. Doporučuji střídat sirup s Paralen čípky, pokud budou horečky přetrvávat. Na noc pak při horečce dávat jen ten čípek. Pokud nemá rýmu a nekašle, tak opravdu víc není třeba. Pokud se viróza rozjede, dokotorka Vám předepíše další léky.
Brzy se uzdravte. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7576

Skutecnou chripku provazi bysoke horecky 4-6 dni, unava, nechutenstvi, suchy drazdivy kasel. Teploty se maji srazet jen nad 38st, aby zustal zachovany jejich ucinek - nici viry.

Příspěvek upraven 23.01.13 v 12:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27588

Nech ho spinkat, zábaly dělej až když teplota vyleze nad těch 39 (vlažnou vodou namočené prostěradlo, pět minut nechat, nepřikrývat!, pak osušit, obléct do pyžamka). Jídlo mu něnu´tu, pití jo, když spolyká pár lžiček vývaru (ne moc mastného) super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
23.1.13 12:05

Ahoj!

V podstatě ti neměla co nabídnout. Zvlášť, když není kašel ani rýma.
Ona to ani nemusí být chřipka.

Já v podstatě nechávám léčit teplotou (horečkou), ale to je jen pro silnější nátury. :) Nad 39,5 dávám vlažné (ne studené) obklady na lýtka (ne při studených nohou), příp. ochlazuji hlavičku.

Nejdůležitější je dostatek tekutin a odpočinku. Co nejméně rušivých elementů, jako je přílišné světlo, hluk…

Brzké uzdravení přeji! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
23.1.13 12:08

Nám se třeba rýma a kašel rozjedou třeba až druhý třetí ten, takže nám předepisuje..
Ale já ho stejně léčit sirupem s medem a cibulí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15011
23.1.13 12:09

@alicik
Nurofen stridat s paralenem, vic vitaminu jinak nic. Sleduj, aby nezacal kaslat a jak dycha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
23.1.13 12:18

Malý si tím teď prošel taky, začalo to ale zvracením, pak šílený průjem a následně za pár dní horečky - kašel - rýma. Srážela jsem jen vysoké horečky nad 38,5 Nurofen sirupem, na kašel Prospan, čaj s medem, to je vše. Hned po ránu míval 39, ale naštěstí jen 3 dny. Zábaly jsme nedělali. Dnes je to asi desátý den a konečně je vše celkem ok, akorát ještě zůstal trochu vlhký kašel a slabá rýma. Jinak malý nejedl min. 5 dní skoro vůbec, hned to na něm bylo vidět(stěry ze stolice negativní), snažila jsem se do něho dostat alespoň tekutiny, no byl to boj, teď už má ale zase chuť k jídlu, tak vydržte a a´t je brzo líp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
23.1.13 12:20

Jinak ten čaj s medem zabral úplně skvěle, moc doporučuju (ale musela jsem do něj kápnout ještě trochu sirupu, jinak by to nevypil..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7576
23.1.13 12:51

@kenja Vidis, to jsem zappmnela. U nas to taky zacalo zvracenim - volali mi ze skolky, ze mala opakovane zvracela, at si pro ni prijedu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
23.1.13 14:51

@kenja asi mimo téma a neni to reklama, ale mému Kubovi co hodně pomáhá je ten Prospan..
Doktorka mi vždycky napíše od Mucosolvan, Flamamed - nebo jak se to píše, různé Spiropeny a jiné..
Já když neni teplota a nebo je, ale počkám den dva, tak dávám to plus cibule med a zatím, musím zaklepat, jsme to vyléčili sami..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
23.1.13 15:18

@kvaček

jo jo, u nás je to podobně, zatím nám taky stačil jen ten Prospan a je prostě super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
24.1.13 17:26

Chtěla jsem se zeptat Vás zkušenějších, roční syn chytil od chřipku, 2 dny měl vysoké horečky 39 (dávala jsem zábaly a čípky) a teď 2 dny má teplotu kolem 37 (už nijak nesrážím). Ale po celou dobu odmítá jíst, takže pouze kojím 4-5 denně (víc nechce) a podávám vodu, ale té víc jak 200 ml nevypije. Tak nevím jestli má tekutin dostatečné množství, zkoušela jsem mu dát i Kulíška, ale nechtěl. Jo a taky v podstatě celý den prospí, myslíte že je to v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama