Chřipka v 7. týdnu těhotenství, zažil někdo?

647
11.4.16 07:45

Chřipka v 7tt, zažil někdo?

Zdravím dámy,
jsem teď v 7tt a mám šílenou chřipku :( chodit nemůžu, kašel trochu, rýma trochu a vše mě bolí.
Jak asi chápete, nejvíc se bojím o mimi, jelikož je to dost brzy.
Zažil někdo z vás chřipku takhle brzy? A jak dopadlo vaše těhotenství?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

647
11.4.16 07:46

Včera a teď ráno jsem si měřila teplotu - tu zatím naštěstí nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Epe
138
11.4.16 07:54

Já jsem měla chřipku při druhém těhotenství cca 7 tt - 8tt i s horečkami. Na teplotu jsem měla Paralen na kašel nějaké kapky název už si nepamatuji. Těhotenství i miminko v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
11.4.16 07:55

Byla jsem v podobnem tydnu taky radne nemocna a ted jsem v 35tt :) zasla sem si do lekarny a tam mi doporucili morskou vodu ve spreji do nosu a oscillococcinum a potit se :lol: za 4 dny mi bylo jako driv ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
11.4.16 07:57

@Petty4 V 7. tt jsem měla chřipku. Horečka 38,3, bolest celého těla, později urputný suchý kašel trvající asi 3 týdny. Měla jsem opary na puse, v nose ( normálně na opary netrpím ). Vedle mimi se udělal hematom. MUDr. mi říkala, že spíš ať počítám s tím, že potratím. Miminko jsem donosila do 40 tt. Chlapeček je ok. Uf, ale také jsem se bála, aby pak neměl nějakou VVV. Prý to ale bývá tak, že pokud se nepotratí, tak je pak vše ok.
Ať vše u tebe také dopadne dobře :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2115
11.4.16 08:00

@Petty4 ahoj,ja mela dokonce takhle ze zacatku anginu a vse je ok. Drzim palce at je brzy lepe. slysela jsem od vice holek co byly takhle ze zacatku tehotne a mely chripajznu a vse bylo ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
11.4.16 08:16

@Epe Jéééé moc děkuji, snad to tak dopadne i u nás :andel:

@Terina24 tak to moc gratuluji 35tt je krása už, za 5 týdnů máš doma prcka ;)

@Bonulinka jééé tak to Ti moc děkuji za dobrou zprávu, ale „užila“ sis teda… :( taky si říkám, že to teď bude vše nebo nic a že když prcek bude silnej, tak to zvládne, ale bohužel, když jsi představím tu špatnou variantu, zdravý rozum ustupuje a je mi líto :(

@kikouš88 Tak to Ti moc děkuji ;) jsi mě teď uklidnila, aby jsme nakonec nepřidali chřipku mezi těhotenské příznaky :) Strach je, ale trichu jste mi ulevily holky, snad to dobře dopadne i u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
11.4.16 08:25

Já byla u obou těhotenství na začátku nemocná i s horečkama. Těhotenství v pořádku a obě holky se narodily zdravé :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23296
11.4.16 08:27

Ja byla nemocna v prvnim trimestru v kazdem tehu. Ackoliv na kasel vubec netrpim, vzdy to byl kasel. Tohle tehu mi zacal uz snad v 5tt, pak se pridala i teplota no a asi v 8tt uz jsem to nevydrzela a sla k doktorce. Ta mi rekla, ze mi nic jeste dat nemuze at si koupim Stodal, coz jsou ale homeo a ty na me nejak nezabiraji :nevim: Tak jsem se asi 4 tydny lecila sama z kasle cibulovym sirupem, zazvorovym cajem a paralenama. Pak mi to ale preslo do „zelene“ rymy, ze ktere me bolela i hlava. Tak to uz jsem sla rovnou na ORL protoze zas dopovat se cely trimestr paralenem jsem nechtela. Tam mi dala nejake atb kapky a prasky a po tydnu jsem byla konecne zdrava. Ale teda trvalo to temer cely prvni trimestr. :roll: Ted jsem 32tt a snad je vse v poradku.
U prvniho tehu to bylo temer to same, v lekarne mne tenkrat nic nedali, ze v prvnim trimestru bych nemela ani pit zadny caj na nachlazeni. Takze do lekarny tehotna uz ani nechodim a doktorka mi tenkrat rekla, at si normalne na rymu kapu Nasivin. Klidne 2× denne. Ze ta jedna kapka do kazde dirky je tak minimalni mnozstvi, ktere se k miminku ani nedostane. No a mimco, ted uz teda 3 lety klucina, je zdravy ;)
Kdyz ti bude hodne zle, klidne si dej paralen. Ten se v tehu muze. No a vitaminy! ;)

Příspěvek upraven 11.04.16 v 08:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58774
11.4.16 08:28
@Petty4 píše:
Zdravím dámy,
jsem teď v 7tt a mám šílenou chřipku :( chodit nemůžu, kašel trochu, rýma trochu a vše mě bolí.
Jak asi chápete, nejvíc se bojím o mimi, jelikož je to dost brzy.
Zažil někdo z vás chřipku takhle brzy? A jak dopadlo vaše těhotenství?
Děkuji

neboj se, není důvod.. měla jsem 2× po sobě odhadem 5a 8 tt? už si to přesně nepamatuju, moje chřipka tu právě ukládá medvědy ke spánku :mrgreen: akorát srážej teplotu (kdybys měla)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
11.4.16 08:37

@Daniela PB to moc gratuluji, snad to klapne i u nás, no už abych to měla za sebou…

@marfra teda tak to jsi měla dost drsný… já stále naivně doufám, že za 1-2 dny budu o. k. a zatím je mi jen hůř a hůř, tak už se právě dostavil i strach o malý :( ale na co jsi zažila, to malej skvěle zvládl ;)

@martina.se děkuji moc, snad to dobře dopadne… už aby bylo po chřipce a já měla po porodu :D to těhu mi příjde jako jeden velkej nerv :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58774
11.4.16 08:42

@Petty4 :mrgreen: já od té doby, co jsem čekala malého, jsem neustále na kupě - téměř celé těhotenství, ale bohužel i po, chytnu každou rýmičku :zed: otřes.. malý je zdravý (tedy má VVV, ale to nesouvisí s chřipkou), takže jako by zdravý byl ;) fakt se neboj.. kdyby teplota, srážet.. jestli je to mrně u Tebe v pořádku a udržet se má, tak se udrží. Jsou mrňata, co přižijí i chemoterapii a pod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
11.4.16 08:48

@martina.se co přežijí chemo… to je mazec, to musejí být malý siláčci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
11.4.16 08:48

V 6tt jsem u druhého chytla zánět průdušek, 40tky horečky déle jak týden, dýchat jsem nemohla, omdlévala jsem, trvalo to 2 týdny celkem… Strážela jsem teplotu první tři dny paralenem a acyplirinem, vyfasovala jsem cucací preventan, quixx do nosu a na čelo obklady.. Nechtěli mi nasadit antibiotika, takže to jinak šlo přírodní metodou - zázvor s mátou, medem a citronem, zábaly na sražení teploty a kupa přírodních vitamínů.. Teď jsem ve 13tt a vše zatím ok :-) U prvního syna jsem první dva měsíce trpěla na chřipku, pak jsem jí znova chytla na začátku 2.trimestru.. To jak to dopadlo nebylo kvůli nemocem, malý se narodil zdravý, takže se neboj :-) Pokud bude teplota, srážej tu, jinak doporučuju na svaly a klouby vanu, zábaly a vážně to vypotit s vitamínama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23296
11.4.16 08:49

@Petty4 ja si myslim, ze spis nez chripku mas tehotenskou unavu. Ja byla ten prvni trimestr uplne hotova. Ten zacatek je narocny. Jsi oslabena. Nicmene pokud citis, ze na tebe neco leze, tak to podchyt co nejdriv. Odpocivej, dopuj se vitaminama a snad bude dobre. Tak at je brzo lip a o miminko se neboj. Pokud nemas horecky, tak se mu nic nestane ;) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama