Chronická nespavost - zničený život

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
206
9.11.21 13:44

Chronická nespavost - zničený život

Ahoj, je mi 41 let a zhruba ve 20 letech jsem po nějaké neurčité viroze začala mít problémy se spánkem. Lékaři mi tvrdí, že to je od deprese, ale já jsem předtím depresivní nebyla, tak tomu nevěřím. Jde o to, že jsem neustále vyčerpaná a nyní už ty deprese opravdu mám. Zkoušela jsem skoro všechny přírodní i chemické preparáty, byla ve spánkové laboratoři, kde mě ale ani nemonitorovali a nic mi trvale nepomohlo. Má někdo z vás také takové problémy a chtěl by si třeba o tom napsat? :hug: Předem moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5004
9.11.21 13:55

Nespavost je skutečně jedním z prvních typických projevů deprese. Můj otec na to bere antidepresiva v kombinaci s půlkou prášku na spaní, ale jaké přesně nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
9.11.21 13:59

Psychiatr léčí problémy se spánkem. Výborné nenavykove antidepresiva pro úpravu spánkové režimu jsou např agomelatin, trittico.
Poraďte se s dr
Jestli potřebujete rychlou pomoc, navštivte Centrum duševního zdraví poblíž vašeho bydliště. Ambulantní Psychiatr je tam k okamžité intervenci a konzultaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 14:01

@Mithiela
To musí být hrozné :(. Já bojuju se spánkovými problémy od puberty, ale já sklony k depresím mám, mám to dědičné. Silná antidepresiva mi pomáhají, jenže mě zas úplně vyřazují z běžného života, takže docílím toho, že jsem třeba 8 hodin „v bezvědomí“, ale jsem druhý den oblbnutá, takže je mi to úplně nanic. Přestala jsem je brát, protože bych normálně žít stejně nemohla. Většinou když už jsem úplně na zhroucení, tak pak jednu noc padnu a spím jak zabitá. No a tak pořád dokola, někdy lepší, někdy horší. Je to začarovaný kruh, depresivní sklony mi dělají nespavost a čím víc jsem nevyspalá a vyčerpaná, tím hůř se psychicky cítím. Je to nanic no, když člověk od chvíle kdy vstává z postele bojuje s vyčerpáním a vlastně se mu nechce dělat cokoli. Mám jediné štěstí, že máme s manželem spolu firmu, takže moje pracovní tempo nikdo nekontroluje, jinak bych asi byla nezaměstnaná, nezvládla bych rozhodně plné nasazení každý den.

• Citovat
  • Nahlásit
206
9.11.21 14:13
@Anonymní píše:
@Mithiela
To musí být hrozné :(. Já bojuju se spánkovými problémy od puberty, ale já sklony k depresím mám, mám to dědičné. Silná antidepresiva mi pomáhají, jenže mě zas úplně vyřazují z běžného života, takže docílím toho, že jsem třeba 8 hodin „v bezvědomí“, ale jsem druhý den oblbnutá, takže je mi to úplně nanic. Přestala jsem je brát, protože bych normálně žít stejně nemohla. Většinou když už jsem úplně na zhroucení, tak pak jednu noc padnu a spím jak zabitá. No a tak pořád dokola, někdy lepší, někdy horší. Je to začarovaný kruh, depresivní sklony mi dělají nespavost a čím víc jsem nevyspalá a vyčerpaná, tím hůř se psychicky cítím. Je to nanic no, když člověk od chvíle kdy vstává z postele bojuje s vyčerpáním a vlastně se mu nechce dělat cokoli. Mám jediné štěstí, že máme s manželem spolu firmu, takže moje pracovní tempo nikdo nekontroluje, jinak bych asi byla nezaměstnaná, nezvládla bych rozhodně plné nasazení každý den.

A jak dlouho ta nespavost u vás trvá? Já jsem naštěstí sehnala práci na půl úvazku, ale zase jsem tím bitá na financích a jednou i na důchodu. Jestli máte zájem, budu ráda, když za kontakt a možnost občas si napsat s někým, kdo má podobné problémy. Děkuji. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
9.11.21 14:14

@jejjej u psychiatra jsem už v minulosti byla, Trittico jsem zkoušela, ale nijak mi nepomohlo a ještě jsem měla spoustu vedlejších účinků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
9.11.21 14:16

@jejjej u psychiatra jsem už v minulosti byla, Trittico jsem zkoušela, ale nijak mi nepomohlo a ještě jsem měla spoustu vedlejších účinků. @Julča001 ale ne vždy musí být nespavost projevem deprese kord v případě, kdy začala po viroze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
9.11.21 14:19

Agomelatin jste také zkoušela? Spí se po něm dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
9.11.21 14:26

@jejjej ne, ten ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
9.11.21 14:31

Po tolika letech neúspěchu bych zkusila alternativní medicínu. Co akupunktura?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
9.11.21 14:37

Mne delaji nespavost potize se stitnou zlazou… jakmile beru leky ve spravne vysi, spim jak mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
9.11.21 14:41

@Olina95 trefa! Na tu jsem nedávno začala chodit. Byla jsem na třech akupunkturách a dostala jsem nějaké bylinky. Ale přímo na nespavost ti není. Je to na posílení energie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
9.11.21 14:42

@Helca83 štítnou žlázu mám v pořádku. Na vyšetření jsem byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
9.11.21 14:45
@Mithiela píše:
@Olina95 trefa! Na tu jsem nedávno začala chodit. Byla jsem na třech akupunkturách a dostala jsem nějaké bylinky. Ale přímo na nespavost ti není. Je to na posílení energie.

Podle toho jakého máš doktora. Já chodím k jednomu číňanovi co to vystudoval ještě v číně a on udělá vždy tu anamnézu a podle tvých obtíží vybere body. Buď na uklidnění nebo na nabuzení. Funguje to i na migrény a nespavosti, nebo naopak na únavu. Já a několik mých známých k němu chodí, každý s jinými obtížemi a pomáhá to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
9.11.21 14:46

Nespavost je nemoc duše, proto ji často léčí psychiatrie.
Zkus si srovnat duši, mě to pomohlo, přijala jsem že prostě blbě spím, patří to ke mě, nehroutim se z toho. Dělám vše pro to abych spala dobře, někdy to je lepší, jindy horší.
Dost jsem se zklidnila, vyřešila si v sobě nějaké věci, pomohlo to, spím lépe. V období stresu je to horší. Deprese nemám.
Znám člověka co se z nespavosti stal narkomanem, závislým na lécích. X krát hospitalizace, odvykačka, nic nepomáhalo, všichni nad ním zlomili hůl. Začal chodit na skupinové terapie, pomohla mu víra (nemusí být pro každého), prostě si udělal pořádek v duši. Dnes je zdravý, spí méně, ale spí. Občas se mu to vrací, ale už ví že je to že stresu, zná příčinu. Nehrouti se z toho, snaží se zklidnit, vyřešit si problémy, spouštěče. Je na tom dobře, říká že je šťastný insomnik :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat