Může to být melanom?

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.11.21 21:37

Může to být melanom?

Holky našla jsem si dvě pihy, který vypadají divně ( foceno z blízka) máte někdo zkušenosti, jestli by to mohl být melanom. Na kožní jdu až za měsíc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
520
8.11.21 21:43

Většinou se říká že pokud se to znaménko nějak nemění, nemá nepravidelné tvary, nebolí tak by to mělo být ok, ale zajdi si radši na kontrolu na kožní. Tím nic nezkazíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
8.11.21 21:45

Ty rozpitý okraje a vícebarevnost mi přijdou docela ošklivý. Jako asi může, ale to ti tady nikdo nediagnostikuje. Je dobře, že si je necháš prohlídnout.

Příspěvek upraven 08.11.21 v 21:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
8.11.21 21:46

Ta piha vlevo nevypadá hezky. Ty ses do ní škrábla, že má strup? Jak máš tu pihu dlouho? Mění se? S tímhle bych šla hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 22:06

@maja45 to není strup, to takto je. Pihy mám dlouho, ale nevím jestli se nějak mění. Bohužel jsem si je nikdy nějak neprohlizela.

• Citovat
  • Nahlásit
27965
8.11.21 22:06
@Anonymní píše:
Holky našla jsem si dvě pihy, který vypadají divně ( foceno z blízka) máte někdo zkušenosti, jestli by to mohl být melanom. Na kožní jdu až za měsíc.

za měsíc je hrozně pozdě, ty jsi řekla, že máš černá znaménka a oni tě objednali až za měsíc?
znaménka tak vypadají dlouho nebo se teď změnila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6533
8.11.21 22:10
@Anonymní píše:
Holky našla jsem si dvě pihy, který vypadají divně ( foceno z blízka) máte někdo zkušenosti, jestli by to mohl být melanom. Na kožní jdu až za měsíc.

zdravím

s vědomím toho, že amat. fotky obvykle celkem zkreslují — to první nevypadá úplně dobře, ale může to bejt jen fakt zkreslením fotky

osobně bych doporučila jít na to kožní dříve než za měsíc, v tomto případě tam nahlásit, že se pigment změnil a jít tam co nejdřív, tzn během tohoto týdne

jelikož denně musíme zvládat na 70 telefonátů a stejně mailů, kromě narvané ordinace
jistě kožní zvládne i jeden pigment „navíc“ mimo plán
zajděte

zdravím

:mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
8.11.21 22:11
@Anonymní píše:
@maja45 to není strup, to takto je. Pihy mám dlouho, ale nevím jestli se nějak mění. Bohužel jsem si je nikdy nějak neprohlizela.

Na kožní bych šla hned. Pokud bydlíš v Praze, tak jdi do VFN či do FNKV…sice si vystojíš frontu, ale vyšetří tě a případně hned objednají na vyndání. Podle fotky vypadají bohužel ošklivě. Kolik mm jsou veliké?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 22:20

@Borrealis posílám foto te nalevo z dálky. Tak já zítra zavolám. Nenapadlo mě nahlásit, že se mi něco nezdá :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 22:22

@maja45 velké nejsou. Cca max 0,5mm. Zkusím se preobjednat.

• Citovat
  • Nahlásit
6533
8.11.21 22:38
@Anonymní píše:
@Borrealis posílám foto te nalevo z dálky. Tak já zítra zavolám. Nenapadlo mě nahlásit, že se mi něco nezdá :oops:

a no vida :D najednou na jiné fotce už vypadá o dost lépe :D

ty fotky zkreslují, znám to, takže klid, ale jo, zajděte během tohoto týdne…a hezky vše ukažte az kouknou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4690
8.11.21 22:44

To první znaménko se mi nelíbí. Je podezřelé. Nechci strašit, ale šla bych hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27965
8.11.21 22:46
@S.maya píše:
To první znaménko se mi nelíbí. Je podezřelé. Nechci strašit, ale šla bych hned.

no ono tak vypadá, protože je zvětšené - ve skutečnosti měří 0,5 mm - tak to už zas tak nebezpečně nevypadá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18706
8.11.21 22:52

Mazej na kožní.

internet ti to fakt neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11358
9.11.21 06:05
@stinga píše:
no ono tak vypadá, protože je zvětšené - ve skutečnosti měří 0,5 mm - tak to už zas tak nebezpečně nevypadá

půl milimetru by snad ani nebylo na fotce vidět :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat