Chronicka pankreatitida

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 11:45

Chronicka pankreatitida

Ahoj, diagnostikovali mi chronický zánět pankreatu. Zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo s tím má taky zkušenosti? Popřípadě jestli se z toho dá nějak vyléčit? Doktoři mi vyhrožují rakovinou a ne moc dobrou budoucností. Za každou zkušenost budu moc ráda :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18694
15.10.21 11:49

No především musíš přestat pít jakýkoliv alkohol a případné prášky, které ti to mohly rozjet.

no a přísně dodržovat dietu, subtituovat enzymy a hlídat si dostatek živin.

A ano - můžeš na to umřít a to velmi bolestivě. Jako fakt to umí udělat hodně ošklivou smrt a celkem rychle, když to nebudeš mít pod kotnrolou - a kontrola je v tvých rukách a ve schopnosti změnit životní styl tak, aby se tělo mohlo srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18694
15.10.21 11:51

Pokud nejsi schopná abstinovat sama o své vůli, najdi si nejbližší adiktologickou ambulanci a začni to řešit.

Nebo se upij. Tvoje volby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5785
15.10.21 12:24
@Anonymní píše:
Ahoj, diagnostikovali mi chronický zánět pankreatu. Zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo s tím má taky zkušenosti? Popřípadě jestli se z toho dá nějak vyléčit? Doktoři mi vyhrožují rakovinou a ne moc dobrou budoucností. Za každou zkušenost budu moc ráda :)

To znamena velice prisna dieta, mamka ji drzi asi 50 l, zadne mastne, smazene, alkohol,..pamatuji si jak cela leta jedla maso jen na vode bez tuku, alkohol nemuze dodnes..ani kafe nepila..pecivo jen bile,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 12:29

Měl můj otec. Nedodržoval dietu, pil dál, nakonec zemřel za cca 2 roky na selhání jíného orgánu.

• Citovat
  • Nahlásit
833
15.10.21 12:39

@Ou nikde nepíše, že by to bylo z alkoholu. Tohle můžeš mít klidně po nějakém infekčním onemocnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 12:45
@annasmyc píše:
@Ou nikde nepíše, že by to bylo z alkoholu. Tohle můžeš mít klidně po nějakém infekčním onemocnění

Taky mě zarazil ten imperativ, zakladatelka nikde nepíše, že by pila. Moje maminka to dostala ze stresu a jestli předtím vypila dvě piva měsíčně, je to moc… Žádný jiný alkohol jí nechutná, samozřejmě teď už ani to pivo. Je to dost sprosté hned vynášet tak rychlé soudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
15.10.21 12:48

@veselamuchomurka už jsem si toho u Ou všimla poslední dobou víckrát, že rychle vynáší soudy a dává diagnózy a nálepky. Hlavně všem doporučuje vstupovat do psychoterapie, přitom má sama s lecčím asi problém…Ale její rady jsem dříve četla ráda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 12:49

@veselamuchomurka Ono chronickému zánětu slinivky obvykle předchází několik akutních. A když se po nich nedodržuje dietní opatření, tak přechází v chronický zánět a trvalé poškození slinivky.
A ano, chronickou pankreatitidou z valné většiny trpí alkoholici.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 14:48
@annasmyc píše:
@veselamuchomurka už jsem si toho u Ou všimla poslední dobou víckrát, že rychle vynáší soudy a dává diagnózy a nálepky. Hlavně všem doporučuje vstupovat do psychoterapie, přitom má sama s lecčím asi problém…Ale její rady jsem dříve četla ráda…

To je fakt. „Ou“ uz neni co byvala. :pankac: Jeji nazory byly skvele. Nyni plno nazoru nedomyslenych, ostrych, odsuzujicich, urazejicich ackoliv vubec netusi jak tim muze nekomu ublizit. Hodne diskutujicich, neodpovi primo na polozenou otazku a rado hned od boku odsuzuje, na zaklade „jejich“ domnenek…
Pak se perou s vetrnymi mlyny a nuti diskutujici odbihat od tematu 8o 8o, ktere si predtim urcili, aby dovysvetlovali vesmes naproste kraviny a zaroven si nadbehli na dalsi smeč nepodstatnych otazek mistnich tazatelu „podobneho ražení“ slušně řečeno… :roll: Proste si tu lidi radi hoji sve mindraky, protoze jim nikdo pres ten mobil bombu pesti neda… :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat