Chronické slepé střevo

Ivikky
21.1.14 11:56

Chronické slepé střevo

Ahoj chtěla jsem se vás zeptat jestli jste některá měla chronické slepé střevo? Asi před rokem mě docela hodně bolelo na pravé straně tak jsem šla na chirurgii a tam mi vzali krev a poslali mě na ultrazvuk.Nic nenašli ale doktor mi říkal že mě to bolí přesně v místech slepáku. Tak že prý by to mohl být chronický slepák. Měla jsem asi před 7 lety bolesti břicha ležela jsem 3 dny v nemocnici a nic nezjistili no a ten doktor říkal že už to mohl být začátek. Na gynekologii taky nic nezjistili.Pak jsem už nikam nešla ale pořád cítím mírné tlaky v pravé části podbřišku. Když ležím na levém boku nebo se protahuju tak to cítím více. Zažila jste některá taky tohle? Mám strach hlavně z hospitalizace nesnáším nemocnice a vždy to tam probrečím a nejde to zastavit.Pak se na mě každý dívá jako na vola… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

198
21.1.14 12:17

Mě diagnostikovali taky chronické slepé střevo. Cca 3 roky mě to chvílemi bolelo, občas byl klid, někdy jsem trpěla jak pes třeba tři dny. Stačilo sníst něco, co trochu nadýmalo a už bolest, že jsem se nevyspala. Nakonec jsem to vyřešila tím, že jsem šla na operaci. Bylo to laparoskopicky, v nemocnici jsem byla 5 dní a už mám svatý klid. Říkám si, že jsem trpěla zbytečně dlouho. Měla jsem to celé řešit radikálně už dřív. Nemocnice není něco, co se nedá vydržet a za ten klid to stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8879
21.1.14 12:28

Ségra to měla také, několikrát byla kvůli tomu v nemocnici, jak jí to bolelo, pak změnila gynekologa, ten jí poslal na diagnostickou laparku, kvůli častým zánětům a když mu pověděla o těch bolestech slepáku, tak ho doporučil při tý příležitosti odstranit, že by prý jinak mohl dělat problémy až by jednou chtěla otěhotnět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivikky
21.1.14 12:28

Taky už uvažuji že půjdu na operaci ať mám klid ale ten stres z nemocnice mě pořád nějak drží. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Ivikky
21.1.14 12:31

Jéé tak to se raději fakt překonám. Na léto plánujeme začít s miminkem.Asi bych byla hloupá neudělat to před otěhotněním.

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.14 12:38

Ahoj, tohle mám asi 3 měsíce, chystám se k dr, byla jsem asi 3 krát na gyndě a na nic mi nepřišla. A jak tě to bolí? Mně to zas tak nebolí, ale cítím jakoby tlak, píchání v pravém podbřišku, jakoby nad vaječníkem, když si to nahmatám, tak to ale necítím, jenom při pohybu a když si blbě sednu lehnu. Občas jakoby mi to vystřeluje do třísla. Někdy je to hodně nepříjemné, někkdy to necítím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivikky
21.1.14 12:49

Přesně jak to popisuješ tak to mám i já. Před rokem když jsem šla k Dr mě to bolelo hooodně nemohla jsem se ani obléct když jsem dala nohu k břichu myslela jsem že umřu…No a u Dr a na gyndě nic nezjistili pak se mi ulevilo a teď hlavně po menstruaci (ale i mimo MS) mě to bolí jak popisuješ. Spíše nepříjemné tlaky popichování a přesně jak kdy si lehnu/sednu.

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.14 12:54

@Ivikky Aha, tak to máme stejné, na druhou stranu, pokud mám to samé, tak jsem ráda, že je to jen slepé střevo, jdu s tím teď k dr, tak už jsem si představovala, že budu mít nějaký nádor, tak snad ne:-)
Ale mám to přesně, jak popisuješ, noha k břichu bolest, takový jakoby tlak, Ms ještě nemám, jsem po půl roku po porodu. Při chůzi to cítím asi nejvíc. A když si to prohmatáš, tak taky nic necítíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivikky
21.1.14 13:03

Taky jen tlak ale trochu větší. No asi bude lepší jít na operaci dřív než to bude horší a hlavně před mimčem… O to horší kdyby to bolelo i po operaci… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1
11.7.14 23:48

A na koho jste se obrátili s tím chronickým slepým střevem? Na někoho v Praze? Uvítám jakákoli doporučení díky! Mám jít na diag. gynek. laparoskopii nejspíš na Homolku, rozhoduji se mezi Homolkou a Apolinářem, tak kdybyste třeba měli i zkušenost přím os těmi pracovišti, dejte vědět. Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3196
27.8.19 08:53

Ahoj,
prosím komu byl diagnostikován chronický zánět slepého střeva,
diagnostikoval chirurg, nebo na gastru, nebo stačil praktický lékař?
Děkuji za info M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.8.19 09:01
@Tools píše:
Ahoj,
prosím komu byl diagnostikován chronický zánět slepého střeva,
diagnostikoval chirurg, nebo na gastru, nebo stačil praktický lékař?
Děkuji za info M.

Ahoj, já už si to moc nepamatuju, kde to bylo, je to 25 let. Měla jsem furt bolesti břicha, ale ne nějak extra. Vyšetření několik. Poslední vyšetření bylo takové, že mi dali na lačno vypít nějakou kontrastní tekutinu, když se to dostalo do střev (takže asi gastro :think: ), tak se slepák nenaplnil a šla jsem na operaci. Byl plný humusu a do akutního stavu se to prý mohlo zvrtnout kdykoliv…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3196
27.8.19 09:04

@Paní Harringtonová Děkuji, dnes jdu k praktické, tak se snažím najít kam mě snad tedy pošle, já mám bolesti už snad každodenní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.8.19 09:39
@Tools píše:
@Paní Harringtonová Děkuji, dnes jdu k praktické, tak se snažím najít kam mě snad tedy pošle, já mám bolesti už snad každodenní…

Nejdřív jsem asi byla na chirurgii, normálně v ambulanci… super vyšetření, když mi doktor v šestnácti letech strčil prst do zadku, to jsem fakt nečekala :mrgreen: a ten mě pak myslím poslal na to gastro, jestli to teda bylo gastro :mrgreen: termín jsem dostala ještě ten den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3196
27.8.19 09:43

@Paní Harringtonová Tak aspoň vím co mě čeká :lol:
Spíš mám strach že mě zase odbydou a řeknou že mi nic není a pošlou mě domů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama