Chronický zánět močového měchýře

211
30.3.16 09:39

Chronický zánět močového měchýře

Ahoj, je mi 18 a v lednu 2016 jsem měla první zánět močového měchýře na který jsem dostala jednorázovou tabletku, která pomohla na chvíli. Asi o dva týdny později jsme jeli s přítelem na víkend pryč kde mě zase začalo bolet břicho jako minule. Hned v pondělí jsem šla k doktorovi a ten mi řekl že má podezření na chlamydie. Dal mi antibiotika na 10 dní přímo na to. Léky zabraly až po dobrání. Hned po dobrání jsem dostala menstuaci a vypadalo to všechno dobře, ale o víkendu jsem byla na bazéně a potom jsme seděli venku a nebylo zrovna nejtepleji. Večer jsem začala pociťovat bolesti v podbřisku, ale nevmínama jsem to, říkala jsem si že to nic není. Ten večer jsme měli s přítelem sex a další den ráno mi bylo jasné, že se to vrátilo zpátky. V pondělí jsem šla k doktorovi a zjístil zánět močového měchýře, poslal mě na krev, bral mi cevkovanou moč. Vyšla infekce ale nic špatného, napsal mi ciplox a za týden na kontrolu. Prášky mi nepomáhaly, ale bylo velikonoční volno takže doktor neordinoval. Včera jsem byla na kontrole s tím, že mi to vůbec nepomohlo. Doktor se díval na všechny výsledky a léky co už jsem měla. Bolí mě v podbříšku, v bedrech a pánev. Říkal že nikdy nic špatného nevyšlo, takže si moc nevěděl rady. Tentokrát mi napsal nitrofurantoin, nemám s tím vůbec zkušenosti takže bych byla moc ráda kdyby někdo měl a napsal sem jestli to pomáhá, doktor říkal že tohle by mělo už pomoct a pokud ne, pošle mě na urologii na cystoskopii a z toho mám strach. Nejspíš to mám chronické. Děkuji moc za přečtení a nějakou radu už jsem zoufalá a bojím se že jednou kvůli takovým problémům nebudu moct mít děti :,( :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
30.3.16 10:00

Nitrofurantoin jsem mela tedka na zanet panvicky a brala jsem co 8 hodin a je po tom blbe, nausea… a curala jsem zelene:D :D ale pomohlo to behem tydne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
30.3.16 10:02

Nifrofurantoin je přímo na tyto záněty. Ale pokud máš takhle opakované záněty, bylo by dobré na tu urologii stejně zajít. Furantoin to zlikviduje, ale je třeba to kontrolovat i později. U těchto zánětů je velká recidiva. Bojovala jsem s chronickým zánětem, když mi bylo 15 a 16 let, neustále se mi vracel. 2 roky jsem chodila na nefrologii, hledali příčinu. Podstoupila jsem spoustu různých vyšetření a výsledek byl ten, že chronický zánět je způsoben přechozenými infekcemi horních cest dýchacích - bohužel to spolu souvisí. Měla jsem dietu (nic ostrého, málo solit atd.), Furantoinu jsem snědla spoustu (blbé bylo, že mi po něm bylo špatně :(, ale musela jsem ho brát). Měla jsem ale skvělou nefroložku, úžasná lékařka a moc sympatická. Nakonec ze mně chronický zánět vyhnali imunologickou léčbou. Byla cílená přímo na tento problém a od té doby… ťuk ťuk ťuk. Je to už přes 20 let a za tu dobu jsem měla 2× zánět močáku a jinak mám klid. Ale dcera bohužel také má problém od mala se zánětem močáku a doktorka jí chtěla už i zakázat ve škole plavání :? No, zkoušíme to zvládnout, ale ten bazén na to nedělá dobře. I já už si musím navždy dávat bacha na prochlazení :think: Nitrofurantoinu se nevyhneš, je třeba zánět dobře přeléčit. Pokud to nezabere nebo se znovu vrátí (recidiva je bohužel častá), budeš muset na urologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
30.3.16 10:11

Tak předně by lékař ty antibiotika měl nasadit podle kultivace, z popisu není patrné, jetli se dělal pokaždé jen močový sediment nebo i kultivace a dle citlivosti ATB. Je vhodné udělat kultivaci i z pochvy, bývá tam také nález a třeba odlišný něž v moči, je třeba cílená léčba. Na tu nauzeu po furantoinu trochu pomáhá zapít to mlékem, poradil mi to sám urolog. Jinak můžete i zkusit kapičky lichořeřišnice větší, je to přírodní ATB a v začátcích by to mohlo pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
30.3.16 10:16

Doktor dělal kultivali moči i stěry z pochvy a prý nikdy nic špatného co by mi to vyvolávalo nebo vracelo nevyšlo. A kapičky lichořeřišnice jsem začala včera brát taky, tak uvidíme :mavam: Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
30.3.16 10:27
@leryl píše:
Tak předně by lékař ty antibiotika měl nasadit podle kultivace, z popisu není patrné, jetli se dělal pokaždé jen močový sediment nebo i kultivace a dle citlivosti ATB. Je vhodné udělat kultivaci i z pochvy, bývá tam také nález a třeba odlišný něž v moči, je třeba cílená léčba. Na tu nauzeu po furantoinu trochu pomáhá zapít to mlékem, poradil mi to sám urolog. Jinak můžete i zkusit kapičky lichořeřišnice větší, je to přírodní ATB a v začátcích by to mohlo pomoci.

Když jsem brala Furantoin, tak z mléka se mi zvedal žaludek. Pomáhal mi pomeranč, kolik já ho tenkrát snědla. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
30.3.16 11:06

Ten nitrofurantoin jsem měla na zánět močáku, a pomohl rychle. a špatně mi po něm teda nebylo, ani jsem nikdy neslyšela, že by mělo být 8o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2835
30.3.16 15:29

Ahoj,
Nitrofurantoin jsem brala opakovaně a žádné nežádoucí účinky jsem neměla. Na urologii se léčím už 8 let, na cystoskopii jsem také byla a opravdu se není čeho bát, trvá to chvíli, ženy mají krátkou močovou trubici, vůbec mě to nebolelo. U mě bylo podezření na chronický zánět tzv. intersticiální cystitidu. Měla jsem i nález na cystoskopii, tak jsem prodělala biopsii ze stěny močového měchýře v celkové anestezii, ale tam mi vyšel jen mírný chronický zánět. Tak držím palce, ať se u tebe nic podobného také nepotvrdí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
30.3.16 15:50

Ahoj,
Nitrofurantoin jsou antibiotika jen na močové infekce, jak ledvin tak močáku, když jsem je brala prvně, bude to už 8 let, tak doktorka tehdy ještě dětská mi radila, abych je zapíjela mlíkem, že by to mělo vymizet ta nevolnost+ brát laktobacily…jinak být tebou, nechám se urologicky vyšetřit co nejdříve a každý zánět řešit jen s urologem, cystoskopie není nic tak hroznýho, jak se všude píše, dá se to vydržet úplně v pohodě, ale každej má jinej práh bolesti..pokud jsi první zánět měla až letos v lednu a nikdy předtím zkusila bych prevenci typu- po sexu i před sexem do sprchy+ vyčurat, teple se oblékat, při zánětu žádnej sex, hooodně pít, žádnej bazén, žádná vana jen rychlá sprcha a být v teple a moc se nestresovat, brusinky s D-manozou, kapky lichořeřišnice a hlavně každej zánět zavčasu léčit podle kultivace nejlíp, aby se ti to nevrazilo do ledvin- zrovna ode dneška s tím ležím v nemocnici na infuzích vinou zdejší pohotovosti, protože mi nebyli schopni změnit antibiotika, je mi 23 a taky zatím žádný dítě nemám a mám strach, že kvůli močáku a ledvinám s tím budu mít problém, protože záněty mám hodně často a pokud se mi už otěhotnět podaří, porodim asi malýho závisláčka na antibiotikách
Drž se a nech se okamžitě poslat na urologii, protože praktik moc věcí neřeší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
30.3.16 18:04

Děkuji moc za rady :palec:
Ela025 - no a ty máš tedka něco s ledvinama? Mě právě bolí bedra a zada no snad nemám nic s ledvinama ale doktor mi na to neřekl nic že mě to bolí :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
31.3.16 13:58

@18verca Ano, momentálně ležím 2.den v nemocnici s oboustranným zánětem ledvin a počínající urosepsí jen protože to v pondělí na pohotovosti zanedbali, zakládala jsem o tom téma, můžeš si ho celý projít…pokud máš krevní testy a testy moči ok, zánětu ledvin bych se asi nebála, ale radši si skoč k doktorovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
31.3.16 14:24

@Ela025 Poznal by to doktor normálně z moci kdyby bylo něco v nepořádku s ledvinama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
31.3.16 15:13

@18verca spíš by to poznal z nabraný krve na CRP hlavně, dál taky krevní obraz a ledvinový markery- kreatinin, urea…z moči to může maximálně vyloučit pokud ta moč bude v pořádku, zánět ledvin se nekoná, ale úplně zánět ledvin od zánět močáku potvrdí až odběry krve…u zánětu močáku jsou ty hodnoty zánětu nižší nebo normální, u zánětu ledvin je vysoký CRP o dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
31.3.16 20:53

@Ela025 Od dětství jsem trpěla na záněty močáku, měla jsem i zánět ledvinné pánvičy a ve 21jsem rok brala ATB nepřetržitě…mám 2 zdravé děti a otěhotněla jsem rychle.Tak se zbytečně nebojte, taky jsem měla strach, že neotěhotním a nebyl problém-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
4.4.16 07:28

Ahoj holky..jak jse tady psala beru léky od úterý a každým dnem mi bylo lépe..v sobotu mě dokonce nic nebolelo a včera a dneska ráno zase nanovo pociťuju bolesti kde předtím :zed: myslíte že je normální že některý den mi je dobře a někdy to bolí znovu nebo se to vrátilo jakoby zase zpátky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama