Chyby v práci, co dělat?

Anonymní
20.10.20 10:08

Chyby v práci, co dělat?

Ahoj, nevím, jestli je na to nějaká rada, ale zkusím to. Už 10 let pracuju v jednom zaměstnání, dělám administrativu. Práce mám hodně a pořád přibývá, prakticky na vše se musím zaučit sama, nemá mi kdo s novými činnostmi pomoci. A dělám čím dál víc chyb. Někdy jsou to banální chyby, někdy ne, přepisuju se v textu, špatně si přečtu zadání, špatně použiju vzorec v Excelu a nevšimnu si toho, zapomenu založit smlouvu do šanonu, zapomenu udělat nějaký úkol, už se mi i dokonce stalo, že jsem si nemohla vzpomenout na nějaký postup, který jsem už předtím dělala. U nás v práci bohužel není žádný týmový duch, takže mi s tím nikdo nepomůže a nezkontroluje a pokud někdo najde chyby, hned každý dává najevo, že je dotyčný úplný trotl. A neprobírá se to soukromně, ale veřejně. Nejen u mne, ale já těch chyb dělám nejvíc. Dřív to tak nebylo, ale čím jsem starší, tím je chyb víc, jako bych na „stará“ kolena začala trpět dysgrafií, dyslexií a dyskalkulií, kombinovanou s Alzheimerem. Jsem z toho samozřejmě stresovaná a tím se i hůř soustředím a dělám další chyby. Už nevím, co s tím. Snažím se to po sobě i víckrát kontrolovat, ale jednak na to nemám vždy čas a navíc mám po několikáté kontrole pocit, že se do toho ještě víc zamotávám. Snažím se sepisovat si úkoly, abych si to nemusela pamatovat, píšu si návody a manuály, ale pak se překouknu i v tom manuálu nebo seznamu úkolů. Už jsem i přemýšlela, že ze zaměstnání odejdu, ale bojím se, že bych v nové práci měla problém se všechno nové naučit. Celkově jsem nejistá, hůř spím, všechno si beru. Nevím, co je příčina, co následek.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
228
20.10.20 10:14

Delší dovolená popř. si promluvit o náplni práce… upravit, vypadá to, že práce máš tolik, že nezvládáš… jestli by to zvládal někdo jiný je otázka. Pokud se nedomluvíš, tak zněnit práci. S nadřízeným jde mluvit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
20.10.20 10:19

Já jsem v práci naopak celkem nová a sice si ostatní asi myslí že jsem blázen ale VŠECHNO si prostě píšu, mám hromady poznámek co musím který den vyřídit a další hromadu poznámek jak se co dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
20.10.20 10:22

Zkus magnesium. Mohlo by pomoct se lepe soustredit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1506
20.10.20 10:25

Ja bych v teto nejiste dobe urcite neodchazela. Nezamestnanost bude brzy stoupat. Vy pak ve zkusebni dobe budete ten koho se budou zbavovat prvni, kdyby mela firma problemy. Zkusila bych ve volnem case sportovat a u toho vypnout, nasbirat nejake endorfiny. Co treba nejake potravinove doplnky, vitaminy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1471
20.10.20 10:27

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14034
20.10.20 10:30
@Zwetta píše:
Kolik ti je?

Jo, to je podstatná otázka. Já jsem začala blbnout po čtyřicítce. Teď jsem se zase sebrala, ale na mě mají vliv hormony, omezení sladkého atd. Musím si dávat víc pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5170
20.10.20 10:36

Možná je na čase změnit práci :think: ale nejprve zkus vitamíny… Magnezium, dovolená, cvičení, delší pobyt na vzduchu, hodně v práci větrat ať nemáte pretopeno. Kvalitní spánek, vyvážená strava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 10:36
@Eva.asdfghjkl píše:
Delší dovolená popř. si promluvit o náplni práce… upravit, vypadá to, že práce máš tolik, že nezvládáš… jestli by to zvládal někdo jiný je otázka. Pokud se nedomluvíš, tak zněnit práci. S nadřízeným jde mluvit?

Ani dovolená nepomohla nebo jen na chvíli na lepší pocity. S nadřízeným se domluvit nedá, to už jsem zkusila, nejvíc práce na mne přehazuje on, aby nemusel nic dělat a pak za mnou chodí a přede všemi mi říká, proč je to špatně. Sám chodí v pracovní době na hodinové snídaně, pak na dvouhodinový oběd, pak na nákup a dost rozklížil kolektiv, abychom se vzájemně neměli rádi. Už si připadám naprosto tupá a neschopná. Chodím do práce nerada. Jenže se bojím, že by to v nové práci nemuselo být lepší, navíc teď v době Covidu hledat nové zaměstnání, není sranda.

• Citovat
  • Nahlásit
7016
20.10.20 10:40

Ahoj zakladatelko,
působí to na mne tak, že když jsi pod tlakem, přestaneš mít práci organizovanou a z toho pramení ty chyby.
Doporučuji, když se toho sejde víc, napsat si seznam toho co musíš udělat na papírek, dokud nedokončíš jednu věc, tak nedělat jinou, vyřízené věci škrtnout.
Klidně si to piš jak pro začátečníka: ofotit smlouvu - zanést do systému - založit
a škrtej jednotlivé kroky.
Většinou to lidem pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 10:40

Jsem středního věku. Magnézium zkusím, sportovat se teď moc nedá, sportoviště zavřené, venku zima. Ani na zahradě teď moc pracovat nemůžu, kvůli počasí nejezdíme na chatu, to mi celkem pomáhalo přijít na jiné myšlenky.

• Citovat
  • Nahlásit
10970
20.10.20 10:44
@Anonymní píše:
Jsem středního věku. Magnézium zkusím, sportovat se teď moc nedá, sportoviště zavřené, venku zima. Ani na zahradě teď moc pracovat nemůžu, kvůli počasí nejezdíme na chatu, to mi celkem pomáhalo přijít na jiné myšlenky.

Mne pomaha i procházka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 10:51
@Premek_Orac píše:
Ahoj zakladatelko,
působí to na mne tak, že když jsi pod tlakem, přestaneš mít práci organizovanou a z toho pramení ty chyby.
Doporučuji, když se toho sejde víc, napsat si seznam toho co musíš udělat na papírek, dokud nedokončíš jednu věc, tak nedělat jinou, vyřízené věci škrtnout.
Klidně si to piš jak pro začátečníka: ofotit smlouvu - zanést do systému - založit
a škrtej jednotlivé kroky.
Většinou to lidem pomůže.

Díky. Úkoly si píšu, ale šéf za mnou často chodí, že chce něco udělat na počkání a to mi vždycky rozhodí práci.

• Citovat
  • Nahlásit
20.10.20 10:57

Ahoj zakladatelko, zní mi to jako klasický symptomy začarovanýho kruhu: chyba - stres - snažíš se soustředit - stres - chyba. Znám to a taky se mi to stávalo, připadala jsem si jako totální blb, protože ostatní chyby nedělali. Pomohlo mi, když jsem si konečně přiznala, že obor, kvůli kterému jsem roky potila krev, absolutně nepasuje k mé nátuře a stylu práce, a dala výpověď. Teď dělám něco, co mi pasuje daleko lépe a chyby jsou najednou pryč :nevim: nevím, jak jste na tom s penězi, ale jestli nemáte nouzi, možná by stálo za to dát si měsíc oraz a ujasnit si, k čemu by ses hodila víc :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1506
20.10.20 11:00

Venku se da behat nebo rychla prochazka nebo jsou rozsirene venkovni posilovny. Snad nebude vse zavrene vecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama