Terénní pečovatelka -zkušenosti

Anonymní
19.10.20 10:52

Terénní pečovatelka --zkušenosti

Dobrý den,
Pracuje tu nebo pracoval někdo jako terénní pečovatel/ka?
Zkušenosti s touto prací?
Jestli tuhle práci zvládne člověk bez zdravotnického vzdělání nebo bez zkušeností z nějakého pečovatelského domova?
Jaká je nejčastější nápln práce, co jste vykonával/a?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.10.20 11:21

Praci jako terenni pecovatelka jsem delala brigadne, pri studiu. Socialne zamerena SŠ. Po skole nejakou dobu v zarizeni soc. sluzeb - lide s postižením a take domov pro seniory.
Napln prace je podobna jako v domovech senioru. Hodne se ale cestuje - my tehdy autem, ve dvojicich. Rano jsme jeli za klienty pomoct s ranni hygienou, nekde i donaska nakupu. Nekde velka hygiena - pomoc pri koupani, drobny uklid v domacnosti. Mala pauza na svacinu a uz jsme jeli vyzvednout nosice s obedy a nekolik hodin rozvazeli/roznaseli obedy. Nekde stacilo predat u dveri. Jinde i servirovani, dopomoc klientum pri jidle. Po rozvazce obedu opet hygiena na vybranych mistech, pripadne polohovani trvale ležících.
V domovech pro seniory byly povinnosti jeste vice nahustene - vice klientu a povinnosti. U terenni sluzby byla vyhodou kratka prestavka v dobe prejezdu na dalsi misto. Clovek si trochu vydechne…ale zase musis sledovat provoz, planovat poradi, at se vse stihne.
Prace to byla pekna, klienti byli vetsinou vdecni za pomoc. Ale časem jsem si doplnila jine vzdelani a pracuji jinde. Psychicky mi dlouhodobe vadilo, ze at delam co delam, ti lide se spise zhorsuji a konci to smrti. Hlavne v domovech, kde byli klienti s Alzheimrem. Psychicky me nicilo, jak ti lide behem kratke doby jdou ke dnu.
Vim ale o spouste pecovatelek, ktere tuto praci zvladaji dlouhodobe a jsou spokojene. Jo a pecovatelky mely vzdy alespon nejaky kurz - da se zaridit i pres UP.

• Citovat
  • Nahlásit
37
19.10.20 12:35

A máš alespoň kurz? Hele dá se to zvládnout, důležité je jestli máš vztah k lidem, chce to hodně trpělivosti a laskavosti. Pokud nemáš zkušenosti trvej na tom, ať jdeš ke každému klientovi s pečovatelkou a ta ti ukáže co a jak, pak budeš u každého vědět, co dělat, stejně je to u každého klienta jiné A dobré je poprosit svojí organizaci, ať tě pošle na exkurzi do různých zařízení. S někým si jen povídám a hraju hry, s někým chodím na procházku, někoho sprchuji, někdo se myje na lůžku je to různé. Pro mě třeba není psychicky nějak těžké, že ti lidé se zhoršují nebo umírají, vidím to tak, že díky tomu, že tam jezdím mohou dožít doma a že jim to můžu zpříjemnit a to je pro mě důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 12:51

Terénní pečovatelka, zkušenosti

Kde se o tuto práci hlásit, je podmínkou mít auto, řídit? Zvažuji také do budoucna, ale nevím zda by mi stačil kurz.Do domova nevím zda bych chtěla, noční by mi asi vadily a více práce…Lepší pořád než obchod, nebo fabrika.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 13:16

Nemám kurz. Když jsem četla inzerát, tak kurz nevyžadovali. Zkušenosti s takovou peci mám jen v rodině. Ale přihlásila jsem, protože jsem si řikala, tak proč nedělat nějakou užitečnou práci, pomoct než dělat někde ve fabrice pro automobily. Taky nabízejí supr pracovní dobu, což bych zvládala i se synem.No a tak jsem šla na pohovor a potom už jsem měla jiný pocit než ten uzasny, že někomu pomůžu. Paní chtela abych ji predvedla co bych delala kdyby se někdo nechtel vykoupat, co bych delala a co bych rikala. No a nastal problem ja vubec nevedela, co ji mam na to rict, takze sem je asi moc neoslovila. A jeste me vylozene sprdla za to, ze sem ji nechtela podat ruku, ja ji to vysvetlila s tim, ze chtela, ale nevedela jsem jestli ona me chce podat ruku kvuli tomu koronaviru. Byla jsem predtim na jinych pohovorech a tam jsme si ruku nepodavali. No nakonec me vzali i bez zkoušky v domově, protoze kvuli tomu viru je to nevhodne, dva dny potom mě paní co vedla ten pohovor se mě několikrát ptala jestli jsem si to nerozmyslela. Mě spis přišlo, že jako kdyby snad chtěla abych si to rozmyslela. Tak jsem ji ujistila, ze ne. Ale od toho pohovoru jsem v rozpacich. Děkuji za příspěvky.

• Citovat
  • Nahlásit
37
19.10.20 13:28

U terénní pracovnice se vyžaduje řidičák, auta mají služební alespoň všude, kde to znám.
Co dělat, když se někdo nechce mýt nebo práce s lidmi s demencí se dá naučit. Doporučuji si pečlivě studovat karty klientů a na všechno se ptát, co bych měla strach je, že je potřeba znát alespoň základní zdravotní minimum, když vám tam začne někdo kolabovat atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat