Chycená povidla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.11.14 10:10
Chycená povidla

Ahoj, potřebuji poradit, mám doma z loňska domácí povidla a když jsem chtěla dělat buchty s povidlama, tak jsem zjistila, že je jedna sklenice chycená. Takže jsem to zatím nechala a přemýšlím, co s tím. Je mi líto to vyhazovat a zjišťovat jestli jsou chycené všechny sklenice…

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12212 příspěvků 14.11.14 10:13

Chycená myslíš plíseň? To by letělo do koše bez rozmýšlení.

Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.11.14 10:14

Trošku plíseň tam byla, ale jen málo a jsou na chuť jakoby skvašený…

Anemary
Kecalka 352 příspěvků 14.11.14 10:16

NO, tak jestli jsou na chut zkvaseny, tak to jsou zkvaseny urcite a ja bych je vyhodila…

Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.11.14 10:19

Díky, jen jsem se chtěla ujistit. Omlouvám se za tu hrubku 8o
Myslíte, že mám zkusit otevřít i ostatní sklenice?? Mám ještě 3, ty od okurek.

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 14.11.14 10:22

No další bych neotvírala.. jako ne všechny najednou. Ať to stihneš spotřebovat, jestli budou dobré.

Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.11.14 10:24

Díky!!! :palec:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20765 příspěvků 14.11.14 10:24

No pokud jsou chuťově zkvašený, tak bych nepřemýšlela ani minutu. Ty by ses to nebála jíst?

Přiznám se, že…možná…pokud bych měla např. jen na víčku minitečku, tak bych odebrala třeba třetinu sklenice „pro ten pocit“ a zbytek bych na vaření použila, kdyby nebylo zbytí. Ale jestli máš další sklenice, tak zkus otevřít i ty, ale jak by to bylo zkvašené, tak není nad čím přemýšlet.

Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.11.14 10:26

@Mar__tanka1983 Pokud by byly zkvašený i ty ostatní, tak určitě půjdou. Zkusím počkat, až budu něco dělat z povidel, tak je budu postupně otvírat a zjišťovat.

fíkofka
Kecalka 125 příspěvků 14.11.14 10:32

Určitě bych to neotvírala, je to zbytečné, pokud je nespotřebuješ. A příště tam zkus nahoru nalít kvalitní rum ;) ten zakonzervuje všechno :D Holky pamatuju si na babiččina povidla, která byla fakt nesrmtelná. Uplně se odlepovala od stěn sklenic, ale nic jim nebylo a byla to lahoda!!!

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20765 příspěvků 14.11.14 10:43

@Grumlik no jasně, že to otevři, až z nich budeš chtít něco dělat. Já myslela, že ty buchty jsou pořád na pořadu dne :) proto jsem radila otevřít další (a doufat :mrgreen: )

iiiv
Extra třída :D 11255 příspěvků 14.11.14 11:31

Vyhodit :poblion:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >