Chytání hraček

3
16.10.20 08:50

Chytání hraček

Dobrý den, prosím o podobné zkušenosti. Syn (4,5 měsíce) sám ještě vědomě nesahá po hračkách. Když mu dám hračku do ruky, tak ji drží, ale sám po nabídnuté hračce nesáhne. Hračky mu neustále nabízím ve všech možných polohách nebo je má pod hrazdičkou, ale vždy na ně jen kouká, omylem do nich bouchne a když se mu dostanou do ruky, tak je drží, ale vůbec si neuvědomuje, že v té ruce něco má. Stále má jen ruce v puse, od malička odmítá dudlík, takže neustále cumlá ručičky. Přijde mi, že snad nikdy nepřijde na to, že ruce jsou i na něco jiného a už jsem z toho zoufalá 😀 Děkuji za Vaše postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3723
16.10.20 08:54

Je mu 4,5 měsíce, nech ho žít… prostě si s ním hraj a respektuj jeho tempo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
16.10.20 09:15

@Kiki1991 Úplně v pohodě, nasi to ve 4 mesicich ani nechtěli držet :lol: Na 5 měsíční prohlídce jsem pediatre rikala, ze hodinari z nich nebudou (máme dvojčátka), že jim to neustále padá z ruky :) Nabizej, povídej o tech hračkach a uzivej si zdravého malého miminka :kytka: A ps: hrazdicka nebaví všechny děti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4717
16.10.20 09:19

Prosímte nečti… Az bude chtít, tak to bude dělat. ;) Kazdy dítě má svoje tempo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2259
16.10.20 09:35

@Kiki1991 kdyz se ti neco na vyvoji ditete nezda, tak zavolej pediatrovi :nevim: My tve dite nezname. Pomuze ti, kdyz ti napisu, ze moje 4,5 mesicni hracky miluje, je nadsene, kdyz si s nima hraje, na brise uvolnuje ruku a saha po hrackach,… Starsi deti v tomto veku hracky chytaly a to i to, ktere hrazdicka vubec nenadchla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1405
16.10.20 09:49

@luci.no copak hracky, mě se mala v 5.mes. postavila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
16.10.20 09:57

Je třeba ae zeptat pediatra. Popř. požádat o žádanku na vyšetř. na RHB. Diagnózy na dálku a přes emimi je asi ta nejhorší rada, pro kterou si můžeš jít :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.10.20 10:13

Prosila jsem jen o podobné zkušenosti ostatních, asi jen potřebuju uklidnit, že se to děje i jinde, po nikom nechci žádnou diagnózu, s pediatrem jsem to samozřejmě řešila, ale sem píšu proto, aby mi napsal někdo, kdo to měl třeba stejně, myslím, že vždy pomůže vědomí toho, že v tom nejste sami a že má někdo podobné zkušenosti. To je vše a uštěpačné poznámky mi opravdu nepomůžou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
16.10.20 10:34

Nemyslím to zle. Ale chceš nemožné. Neznáme tvé dítě a ty neznáš naše děti. Tím chci říct, že ti tady někdo napíše pro tvůj klid, že to měli stejně a třeba jejich dítě je vývojově dozadu… nebo naopak že někdo už v této době stojí… opravdu se ptej doktorů, pokud nevěříš svému, zkonzultuj to s druhým. Ale tady se dočkáš jen chlácholení nebo naopak přidání obav, o vývoji dítěte to nic nenapoví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
16.10.20 10:36

Pokud chceš uklidnit, nedávno jsem byla na návštěve, kde 8m dítě jen páslo koníčky. Jestli je to v pořádku nebo ne, to tady psát nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2259
16.10.20 10:41

@Majinka7 husty 8o No ja mam pocit, ze by dite melo zvladat trochu vic ve 4,5 mesicich. Ale stat nemusi :mrgreen: Byla jsem rada, ze deti chodily az kolem 16 mesicu :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1405
17.10.20 07:08

@luci.no ja mam děti 3,2 holky co mi takhle brzy chodili kolem nabytku a jednoho kluka, který se teprve na 6.mes. otočil 🙂 takže kdybych měla jen ty holky, řekla bych zakladatelce, že její miminko je opožděne, ale podle kluka by zase bylo napřed. To je jako když lezou zuby, dětem začali růst kolem 6.mes. A pro někoho to bylo moc brzy, protože jeho dítěti vyrostli až na roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2259
17.10.20 09:10

@Majinka7 a jeden by rekl, ze mladsi deti jsou motivovane k pohybu, aby se mohly zapojit do her tech starsich. U nas se prostrednimu take nechtelo. Ted u tretiho ditete to take nevypada na zadny extra motoricky vykon :mrgreen: A zuby melo nejstarsi dite v roce a prostredni v 8mesicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama