Cibule do vlasů

25.1.20 07:54

Cibule do vlasů

Dobrý den. Někde jsem četl, že šťáva z červené cibule je přírodní zázrak do vlasů, dokonce jsem to našel ověřeno na více stránkách. Tak jsem kůru jeden den vyzkoušel a byla to největší chyba v mém životě. Už jsou to 2 týdny a kdykoliv si vlasy namočím, nebo se zpotím, z hlavy mě táhne odér cibule na půl kilometru všemi směry. Nemáte s tím někdo prosím zkušenosti a nějakou radu, jak se odéru zbavit? Začínám být poněkud zoufalý. Mockrát všem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1720
25.1.20 08:14

Zkus opláchnout vodou s jablečným octem (stačí pár lžic), to by mohlo pomoct ;) Nejlépe čistým bio, bez éček apod.
Odéru z octa se neboj, je cítit pouze na mokrých vlasech, pak vyprchá :) Používám, tak vím ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
25.1.20 08:31

@RadimMajestic musim rict, ze mam uplne stejnou zkusenost :D a jelikoz jsem si to delala v lete, tak jsem smrdela permanentne a byl to opravdu humus…pritel se mi vyhybal jak jen to slo :lol: :lol: nepomohlo mi na to vubec nic, tak zkuste ten ocet…treba pomuze :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16014
25.1.20 08:38

Kup si třeba v DM kosmetický jíl. Smíchej ho s vodou, nebo třeba s troškou octa na kašičku - s tím že na vlasy po ramena budeš chtít tak 150 ml výslednéh blátíčka. Začala bych s 80 g jílu a 80 ml vody a uvidíš jakou to bude mít konzistenci.

Jíl je velmi účinný absorbent a naváže na sebe všechno co potká, ideálně i zbytky cibulové šťávy.

Blátičko nanes rovnoměrně na vlasy a pokožku hlavy a nech to působit na hlavě asi 30 minut.

Posléze důkladně spláchni a dvakrát po sobě umyj šamponem, ideální bude když koupíš nějaký hluboce čistící, tak tím. Ale obyčejný, základní (nepřírodní) taky fajn.
Šamponu použij o něco víc, než jsi normálně zvyklá, velmi důkladně ho vmasíruj do vlasů i pokožky hlavy a nech ten napěňěný šampon na hlavě působit alespo 10 minut.

Zkus se mrknout třeba tomhle šamponu od Nivea
https://www.nivea.cz/…8680081.html

Pokaždém mytí šampon opravdu důkladně splachuj horkou vodou.

Po jílu a hluboce čistícím šamponu budou vlasy docela přesušená, takže na ně pak dej ještě nějaký hodně hydratující kondicionér a opět ho důkladně spláchni.

Hluboce čistící šampony bývají zásadité a vlasy a pokožka hlavy mají rádi kyselé prostředí, takže jako úplně poslední vezmi dva litry vlažné vody, nalij do něj deci octa a tím si prolej hlavu a promasíruj, aby se ti kyselý oplach dostal i k pokožce hlavy.

Úplně na závěr to ještě jednou spláchní - tentokrát studenou vodou, která hezky uzavře vlasy a ty pak budou hladší a budou se méně lámat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16014
25.1.20 08:39

Jinak v mezičase by mohl trochu situaci usnadnit suchý šampon - batiste (normálně v drogeriích) mají i parfemované. Jednak to absorbuje část těch věcí, co zůstávají na pokožce a smrdí, trošku to přetluče tu vůni a dodá to vlasům objem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat