Cilest

Anonymni
6.4.07 09:38

Cilest

Ahoj, tři roky užívám HA Cilest. MS jsem měla pravidelnou skoro na hodinu, ale teď pár měsíců je to tak, že ji dostanu o dva nebo o jeden den déle než mám a pak třeba zase přesně. Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti, jestli je to normální a nebo jestli to bude znamenat změnu HA.

Díky Jája

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6337
6.4.07 10:01

AHoj, já jsem Cilest užívala od 16 do 25 let. Bylo do bez problémů, většinou MS chodila jako hodinky i na hodinu, ale stalo se mi taky, že se opozdila nebo přišla dřív. Důležité je, aby Ti Dr. dělal jednou za rok prohlídku a testy, pak Ti řekne, jestli je třeba změnit HA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24919
6.4.07 10:12

Cilest

Ahoj,
taky Cilest užívám. Před porodem skoro dva roky. Teď po porodu už rok. MS jsem měla taky přesnou jako hodinky, ale teď poslední 3 měsíce se mi to tak o půl dne, někdy možná i víc pozdí. Moc to neřeším, zatím se to vždycky dostavilo :lol:
Důležité jsou kontroly, ale ty asi máš, jinak by jsi neměla HA.
martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
6.4.07 10:57

Ahoj

já cilest brala asi 7 let a nikdy žádný problém.MS taky přicházela jako hodinky,ale stačilo,abych byla třeba trošku nemocná, tak MS dorazila třeba o 3 dny později. Jinak jsem byla s Cilestem spokojená. teď po porodu beru Cerazete,jelikož kojím,ale možná se k Cilestu zase vrátím až přestanu kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
6.4.07 12:27

Ahoj,

taky beru Cilest, 7 let před prvním otěhotnění, pak po porodu 2 roky, pak jsem půl roku nebrala, jelikož jsem byla těhotná a teď po potratu beru 2 měsíc, ale je to nějaký divný, protože spiním i mimo cyklus.

Po potratu když jsem chtěla napsat znova Cilest tak se mému doktorovi moc nechtělo, ale přemluvila jsem ho, Prý bych měla změnit antikoncepci. Te´d budu brát ještě jeden měsíc a pak zkusíme mimčo a po porodu bych chtěla zkusit jinou antikoncepci.

Ještě než jsem brala Cilest, to mi bylo 15 tak jsem brala Minisiston, ale ten mi nedělal dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
6.4.07 13:25

Tak já mám s Cilestem jen dobré zkušenosti, brala jsem 7 let, vy:,–(ila, nechala proběhnout 2 cykly, pak se nám hned podařila malá, pak po kojení zas Cilest, vy:,–(ila jsem, počkala 2 cykly a zas otěhotněla hned. (pro ty co mi strašili, jak po tak dlouhé době užívání Cilestu nebudu moc otěhotnět). Při užívání žádný problém, MS na den přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
6.4.07 15:43

Hm, tak já mám teda zkušenost špatnou a to dost :-(
Brala jsem Cilest od 16 do 21, v 21 jsem prodělala dost těžkou embolii plic (kvůli HA). Bylo mi řečeno, že právě Cilest je na tohle hrozný „svinstvo“.

Já bohužel už teď HA brát nemůžu, nikdo mi ji nenapíše :-(
Ale dívala jsem se, že Cezarete a Mirena mají jenom jeden hormon a to ten, který sraženiny nezpůsobuje. Tak se po porodu poradím se svým dr. Třetí miminko už neplánujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
14.6.12 08:44

Dobrý den, ¨měla bych dotah, beru také HA Cilest a beru jej ráno na lacno a pak se najím. A pak jdu na toaletu. Beru to od 8 hodin a nekdy se opoudím a vemu o půl, nevadí? Jsem pořad chránená? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
14.6.12 08:53

@Anaa
já brala cilest 12 let a nikdy žádný problém..
Brala jsem ráno než jsem šla do školy nebo práce…párkrát se stalo že jsem i zapoměla a vzala až večer a nic se nestalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
14.6.12 11:24

Cilest jsem brala dlouho a musím potvrdit že je to pěkný svinstvo :( Resp. jde o lék s nejvyšší dávkou hormonů a k tomu starého typu. Můj dr. mi to dlouze vysvětloval. Kdo nemá poruchy cyklu aby to bylo potřeba držet takovým množstvím hormonů, tak od něj pryč, už jsou na trhu lepší HA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bara10
14.6.12 15:27

Ahojda tak já brala nejdřív tri-regol nebo tak nějak pak jsem ale začala špinit i uprostřed měsíce nebo po sexu tak jsem změnila na cilest..je pravda že když zapomenu vzít den nebo 2 prášek tak mě začne bolet břicho jako kdybych to měla dostat ale nic se nestane. ted po porodu beru opět cilest..jen kdybych stále nezapomínala :-D :think:

• Nahlásit
  • Citovat
32998
14.6.12 15:43
@Bara10 píše:
Ahojda tak já brala nejdřív tri-regol nebo tak nějak pak jsem ale začala špinit i uprostřed měsíce nebo po sexu tak jsem změnila na cilest..je pravda že když zapomenu vzít den nebo 2 prášek tak mě začne bolet břicho jako kdybych to měla dostat ale nic se nestane. ted po porodu beru opět cilest..jen kdybych stále nezapomínala :-D :think:

já to měla v taštičce s kosmetikou, a kazdý ráno si dělala obličej, tak to zapomenout nešlo:o))
@Romy Praha
všechny HA jsou svinstva..já byla s cilestem spokojená, po porodu si dám nehormonální tělísko ale určo se k cilestu zase vrátím jednou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Adélkaaa
22.6.12 12:32

Ahoj, Cilest jsem brala od svých 15-ti tedy 8 let. Několikrát hrozilo, že ho přestanou dělat, nikdy jsem neměla žádné větší problémy, jen občas migrény a zadržování vody v těle, ale to bych rozhodně nepřipisovala HA, ale životosprávě. Bohužel nevýhoda této HA je celkem vysoký obsah hormonů, pro náctiletou slečnu a zkušenost s první HA je to určitě správná volba, ale vzhledem k mému věku jsem musela změnit antikoncepci na Artizii, která má výrazně nižší obsah hormonů s tím, že pokud bych v Cilestu pokračovala i nadále, mohla by se objevit trombóza. I s novou HA Artizie jsem velice spokojená. Vše je individuální a nedá se s určitostí říct, co komu vyhovuje a ne, každému sednu něco jiného a jsou ženy, které nemohou antikoncepci mít vůbec žádnou. Navíc to, že žena přibere po HA je naprostý nesmysl, jsou to bohužel zaryté mýty mezi ženami, které mi spolehlivě vyvrátil gynekolog - žena samozřejmě může přibrat díky HA, jelikož může zadržovat vodu v těle, ale jedná se cca o 0,5kg, což nemůže ani poznat :-) Jinak antikoncepce pleť nezlepšuje!!! Pokud má některá žena vyloženě problémy s pletí, tak se předepisuje antikoncepce Diane35 (tuším, že se to tak píše), ta je známá tím, že stav pleti zlepšuje, ale ostatní HA nemají na stav pleti vliv.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama