Čím mazat nedonošeňátko?

252
12.6.13 09:39

Čím mazat nedonošeňátko?

Dobrý den všem,
chtěla bych vás poprosit o tipy a zkušenosti čím mazat nedonošené mimčo. V porodnici mi řekli, že můžu mazat čímkoliv. Tak jsem koupila olejíček od Hippu, ale malá se celá osypala. Nicméně nemůžu s jistotou říct, že je osypaná právě z něho. Kdyby však opravdu ano, tak sonduji, co jiného použít. Narazila jsem např. na pár výrobků od Biodermy a tam bylo uvedno, že výrobek není vhodný pro předčasně narozené. Čím jste tedy mazali nebo mažete vy? Děkuji předem za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
12.6.13 09:42

Nevím jak nedonošené, ale doporučují se ty nejobyčejnější věci - např. slunečnicový olej z lékarny ;) Malá byla naopak přenášená, takže byla hodně vylouhovaná a hodně se loupala, mazala jsem tímhle olejem. Jen zezačátku, pak ničím a teď jen třeba jedno za měsíc, když se mi zdá suchá - mažu Excipial U Lipolotio (dělají i verzi pro děti) jinak se teda řídím tím, že méně je někdy více ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
12.6.13 09:43

Ahoj, já mažu krémem A-derma. Zkus se na to podívat, jestli by to bylo vhodné. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
12.6.13 09:43

Neměla jsem sice nedonošenátko ale výborný je slunečnicový olej z lékarny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
12.6.13 09:46

Co třeba bambucké máslo? Je hypoalergenní, nesmíš se teda leknout té prvotní konzistence, v ruce se rychle rozehřívá. Nedonošence nemám, ale donošenci se mi po tom nikdy neosypali. Super bylo od Saloos s konopím (konopí se používá ina atopák), druhej byl jak sušenka, pomohlo to i na seboreu na hlavě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
12.6.13 09:47

Hlavne co nejcistci produkt -tzn. nejlepe cisty olej bez jakychkoliv prisad. Ja bych teda slunecnicovy olej uplne nedoporucila, pri dlouhodobejsim pouzivani muze vysusovat, jsou i jine oleje…mandlovy, makadamiovy -ten je hodne podobny lidske pokozce, merunkovy, makovy, jojobovy…ale i ty je treba stridat. Olivovy ne, ten je pro detskou pokozku tezky. Ja bych doporucila jojobu a makadamius. Sezenes to u firmy nobilis, eone, primavera. Spise na netu.

a pry vyborny je mokradkovy olej.
nekdy je ale nejlepsi nemazat nijak

Příspěvek upraven 12.06.13 v 09:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38140
12.6.13 09:47

Taky jsme nemeli tak uplne nedonosenatko, ale rozhodne doporucuji jako holky vys ten slunecnicovy olej z lekarny, poradila nam ho dr., ze je pokozce nejblizsi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8924
12.6.13 09:49

Ja mazu od narozeni Biodermou Atoderm a spokojenost maximalni (tedy nemam nedonosence, ale holky maji atopicky ekzem a hodne citlivou plet) ;) Nebo je dobra kosmetika Weleda, mame od nich koupel a krem a super. Hipp byva hodne navonenej, tim bych nemazala ani donoseneho kojence ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
12.6.13 09:49

Já bych doporučila mandlový olej, ten nevysušuje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
12.6.13 09:50

http://eshop.nobilis.cz/…ve-sklo.html?…

moc info tam ale nemaji, co jsem se ptala, tak pro deti je vhodny…nejlepsi bude si tam napsat a zeptat se konkretne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465

Mě se malý obsypal skoro ze všeho Hipp, Bioderma, A-derma, Nivea hypoalergenní, má to holt po mě :) Jediné na co nereagoval je bambucké máslo, ale mažu jenom v případě největší nouze, u nás platí čím méně, tím je to lepší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857

@jane-e prave ze neni…jako neni spatny, ale treba ho po nejake dobe prostridat a existuji lepsi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
511
12.6.13 09:51

Tak muj prvnicek nedonosenec snesl vse, mazala jsem olejem s azuelem bo od johnsna, nejak jsem ho nerozmazlovala. Ale doporucuji obyc slunecnicovy olej. Za to druhej prenosenec se osype snad po vsem, snese jen slunecnicovy olej a olej od wickies s hermankem z kauflandu:) Proste ty nejobycejnejsi :) mazanek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22308
12.6.13 09:56

@Catalya Když ji nebudeš pár dní mazaat, tak se nic nestane. Počkej, až se osypání vyhojí a pak zkus ten Hipp znova použít. Já ho naleji přímo do vidy a pak malého v něm koupu, a pak už nemažu. jak je rozehřátý ve vodě, tak se do pokožky lépe vstřebá…
a kdy se osype znova, tak je to z opravdu z toho oleje… záleží taky na tom, jak moc se osypala.. jestli chceš riskovat, že se to zopakuje :nevim:

Mám taky nedonošeňátko… viz metřík. do vody v nemocnici dávali koupelový olej linola, kůži měl krásně hebkou,,, tak můžeš případně zkusit tu linolu - jde i předepsat od lékaře, nějaký doplatek tam je, ale neplatíš celou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
511
12.6.13 09:57

Tak muj prvnicek nedonosenec snesl vse, mazala jsem olejem s azuelem bo od johnsna, nejak jsem ho nerozmazlovala. Ale doporucuji obyc slunecnicovy olej. Za to druhej prenosenec se osype snad po vsem, snese jen slunecnicovy olej a olej od wickies s hermankem z kauflandu:) Proste ty nejobycejnejsi :) mazanek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat