Čím osladit dortíka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barunkaska
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 19.01.16 09:59
Cim osladit dortika?

Ahojky, pred pul rokem jsem uplne vynechala cukr. Mam holcicku ktere v dubnu bude rok a tak bych ji rada udelala nejaky zdravy dortik. Ale taktez bych se chtela vyhnout cukru. Nesladim ji ani caje a presnidavky ma ty bez cukru. Ja vim, ze to je mozna az mic alternativni, ale kdyz ctu jaky je cukr zabijak tak mi to neda. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 19.01.16 10:01

@Barunkaska K narozeninám jsem dělala a budu dělat piškotový nepečený. Oni toho stejně moc nepojí, tak to to dítě fakt nezabije.
Jinak můžeš vyzkoušet nějakou stevia či nějaký přírodní sirup.

žížal
Závislačka 4613 příspěvků 19.01.16 10:02
@Barunkaska píše:
Ahojky, pred pul rokem jsem uplne vynechala cukr. Mam holcicku ktere v dubnu bude rok a tak bych ji rada udelala nejaky zdravy dortik. Ale taktez bych se chtela vyhnout cukru. Nesladim ji ani caje a presnidavky ma ty bez cukru. Ja vim, ze to je mozna az mic alternativni, ale kdyz ctu jaky je cukr zabijak tak mi to neda. ;)

Agávový, javorový, datlový sirup, kokosový cukr, nebo udělej dort tak, aby se nemusel doslazovat - tzn. např. z datlí, sladkého ovoce apod. Děti ještě nemají zkažené chuťové buňky :mrgreen:, tak to nemusí být moc sladké.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 19.01.16 10:03

@Barunkaska stévie, med, jiné přírodní sladidlo, případně udělat takový dort, aby tam nemusela sladká chuť být.

Jana525
Kelišová 5666 příspěvků 19.01.16 10:04

Ja rozmackam do testa datle a mam oslazino. Nekdy pouzivam i med

Kriss Tina
Extra třída :D 11013 příspěvků 19.01.16 10:04

Ja malymu dochucuju hroznovym cukrem kdyz uz to teda nechce samotny :)

Lena93
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 19.01.16 10:06

@Barunkaska Ahoj, a co zkusit med? ;) Jinak tento záměr obdivuju a držím palce, ať vám to dlouho vydrží a malá později v kolektivu více dětí nesklouzne ke sladkostem.

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 19.01.16 10:07

No prave vymejslim ze treba neco s bananem. No budu nad tim premejslet a treba me neco napadne. :-D

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 19.01.16 10:09

@Barunkaska Sirupy, med, sušené sladší ovoce… Malé jsem k prvním narozeninám udělala koláč z jablkového těsta, napatlala tvarohem a ozdobila ovocem, docela to baštila.

brko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.16 10:22
@Barunkaska píše:
Ahojky, pred pul rokem jsem uplne vynechala cukr. Mam holcicku ktere v dubnu bude rok a tak bych ji rada udelala nejaky zdravy dortik. Ale taktez bych se chtela vyhnout cukru. Nesladim ji ani caje a presnidavky ma ty bez cukru. Ja vim, ze to je mozna az mic alternativni, ale kdyz ctu jaky je cukr zabijak tak mi to neda. ;)

Delas spravne. Ja dort osladila datlovym sirupem. Hlavne v jogurtovem kremu se chutove perfektne vyjimal.

brko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.16 10:25
@žížal píše:
Agávový, javorový, datlový sirup, kokosový cukr, nebo udělej dort tak, aby se nemusel doslazovat - tzn. např. z datlí, sladkého ovoce apod. Děti ještě nemají zkažené chuťové buňky :mrgreen:, tak to nemusí být moc sladké.

Agavovy urcite ne. Obsahuje vysoke mnozstvi fruktozy, ktera je pro detsky organismus, pro jatra, zatezi. Se zbytkem souhlas. Na susene datle bacha, byvaji sirene.

brko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.16 10:27
@Barunkaska píše:
No prave vymejslim ze treba neco s bananem. No budu nad tim premejslet a treba me neco napadne. :-D

Na netu je recept na dort z bananu, spaldove mouky a vajec. :)

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 19.01.16 10:54
@Lena93 píše:
@Barunkaska Ahoj, a co zkusit med? ;) Jinak tento záměr obdivuju a držím palce, ať vám to dlouho vydrží a malá později v kolektivu více dětí nesklouzne ke sladkostem.
dekuji :-) vim ze se stane, ze nekde to sladkyobcas bude mit s tim bohzel nic neudelam, zvlaste u tchyne, ktera muj zamer absolutne nechape a davala ji cukr uz i na dudlik, ale chci aspon vyrazne eliminivat to mnozstvi doma. Vzdyt si ten zivot osladi jeste dost :-)
Barunkaska
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 19.01.16 10:55
@žížal píše:

To je taky pravda, ta nase dokonce ani ovicny presnidavky nema slazeny a basti je. 8)

Lena93
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 19.01.16 11:04

@Barunkaska Já můžu převádět svoje teorie a výchovné postupy do praxe až za několik měsíců, ale taky se budu snažit eliminovat cukr, co nejvíc. Děti jsou pak zbytečně hyperaktivní a špatně spí, protože mají moc energie z cukru..
Mně dávali na dudlík med, asi abych už konečně zavřela hubu a spala :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama