Císař při užívání Clexane

40
24.7.20 16:38

Císař při užívání Clexane

Ahoj holky, 12.8.20 mě čeká plánovaný císař ale bojím se že to přijde dřív a vzhledem k tomu, že si každý večer v 21:00h pícham Clexane 0,4 a na hematologii mi dr řekla, že 12h od injekce nesmí přijít porod, kvůli tomu, že mi nemůžou pak dát léky ani anestezii, tak sem docela ve stresu, protože jak to ovlivnim? Jsem ve 36tt a ve 30tt jsem prodělala mozkovou mrtvici, tak z toho důvodu musím rodit císařem, abych netlačila a nepraska mi tak nějaká céva. Takže moje otázka zní: ve 21:00 Si pichnu clexane, ve 22:00 se mi rozběhne porod a co se mnou budou dělat, když přirozeně rodit nemůžu a císaře mi nebudou v tu dobu moct udělat, protože uběhne cca hodina od pichnuti injekce? Měl to někdo taky tak? Císaře pri užívání clexane? Děkuju za vaše rady :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2139
24.7.20 16:43

Ja měla clexane a dítě vydrželo přesně do datumu císaře. Ale kdyby se něco dělo k večeru, tak už si prostě nepichnes. A když se ti rozběhne porod po píchnutí, tak to podle mě taky bude chvíli trvat než se skutečně začne něco dít. A i kdyby, tak oni si musí umět poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2004
24.7.20 17:16

@Denny000 leky i nejaky typ anestezie ti urcite budou moct dat, vzdyt Clexane se dava i v ramci predoperacni pripravy. Asi jde o to, ze by nechteli pichat spinal/epidural, kvuli moznym komplikacim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55286
24.7.20 17:28

@Denny000 nemůžou dát epidurál ani nic podobného, minimum je tam 8 hodin od podání. Císař v narkóze provést můžou.
Chtěla jsem rodit normálně, ale syn měl špatnou polohu (obličejem napřed). Tak čekali až mi budou moci dát epidurál, aby ho zkusili otočit. Jenomže jsem se rozrodila moc rychle, tak jsem šla na císař v plné narokóze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
24.7.20 20:33

Ja tedy nerodila cisarem, ale clexane jsem si pichala a na hematologii mi bylo receno, ze v den porodu nepichat. Tak rikam, a co kdyz pichnu v devet (ja aplikovala injekce v devet rano) a zacnu rodit v deset? Doktorka rikala, ze si s tim v porodnici urcite poradi. Injekci jsem nemela pichat, kdybych zacala rodit treba v pet rano, tak v devet uz nepichat :)

Neboj se, nestresuj, ono to nejak pujde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4217
24.7.20 22:01
@Denny000 píše:
Ahoj holky, 12.8.20 mě čeká plánovaný císař ale bojím se že to přijde dřív a vzhledem k tomu, že si každý večer v 21:00h pícham Clexane 0,4 a na hematologii mi dr řekla, že 12h od injekce nesmí přijít porod, kvůli tomu, že mi nemůžou pak dát léky ani anestezii, tak sem docela ve stresu, protože jak to ovlivnim? Jsem ve 36tt a ve 30tt jsem prodělala mozkovou mrtvici, tak z toho důvodu musím rodit císařem, abych netlačila a nepraska mi tak nějaká céva. Takže moje otázka zní: ve 21:00 Si pichnu clexane, ve 22:00 se mi rozběhne porod a co se mnou budou dělat, když přirozeně rodit nemůžu a císaře mi nebudou v tu dobu moct udělat, protože uběhne cca hodina od pichnuti injekce? Měl to někdo taky tak? Císaře pri užívání clexane? Děkuju za vaše rady :(
Mela jsem
@Denny000 píše:
Ahoj holky, 12.8.20 mě čeká plánovaný císař ale bojím se že to přijde dřív a vzhledem k tomu, že si každý večer v 21:00h pícham Clexane 0,4 a na hematologii mi dr řekla, že 12h od injekce nesmí přijít porod, kvůli tomu, že mi nemůžou pak dát léky ani anestezii, tak sem docela ve stresu, protože jak to ovlivnim? Jsem ve 36tt a ve 30tt jsem prodělala mozkovou mrtvici, tak z toho důvodu musím rodit císařem, abych netlačila a nepraska mi tak nějaká céva. Takže moje otázka zní: ve 21:00 Si pichnu clexane, ve 22:00 se mi rozběhne porod a co se mnou budou dělat, když přirozeně rodit nemůžu a císaře mi nebudou v tu dobu moct udělat, protože uběhne cca hodina od pichnuti injekce? Měl to někdo taky tak? Císaře pri užívání clexane? Děkuju za vaše rady :(

Mela jsem prvniho cisare pri Fraxiparine 1.0 Forte, tj. obdobna davka by byla Clexane 2.0,tj. 5× vetsi, nez tvoje.

Clexane 0.4 je prd, pokud to pujde, je lepsi ta 12 hodinova prodleva, ale ani kdyby to to delali presne ty 4 hodiny po pichnuti Clexane 0.4, co je davka nejvetsi, tak se nestane vubec nic. To je proste pidi davka. Kdyz pujde tobe nebo diteti o zivot, tak ti toho cisare udelaji tak jako tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
25.7.20 20:21

Zdravím, já píchala Clexan od 5.mesice těhotenství. Kvůli špatné střízlivosti krve, měla jsem slabou trombózu. Rodila jsem tedy spontálně, ale nemohli se mnou nic dělat.
Nemohla jsem epidural ani nic jiného. Dali mi jen nějakou oblbovačku. Měla jsem plánovaný porod, ale nikdo mi neřekl, že nesmím Clexan píchat ten den. Píchala jsem v 7 rano a v 7 večer. Já být na tvým místě tak, pichám normálně dokud prostě neucítím, že se něco děje. Pak bych hned jela k Dr. a oni už ti určitě řeknou co a jak se bude dít dál. :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama