Čištění pračky kyselinou citronovou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 21.02.09 09:37
čištění pračky kys. citronovou

Ahoj holky, čistíte pračku kyselinou citronovou? Kolik gramů tam dáváte? Stačí ten jeden 100gramovej pytlík?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 21.02.09 13:32

Stačí :) A stačí i polovina sáčku nebo jen ocet. Jde jen o to, aby byla lázeň kyselá. A ideálně spustit vyvářku. A s klidem tam můžeš přihodit vyvařit třeba hadry.

L.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 21.02.09 18:08

Ahoj, to teda koukám. Já odkyseluji akorát jen varnou konvici. A to se přidá do pracího prasku??

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 21.02.09 22:25
Kykoušek píše:
Ahoj, to teda koukám. Já odkyseluji akorát jen varnou konvici. A to se přidá do pracího prasku??

Pokud máš nánosy v konvici, vyplatí se jednou začas - podle stavu koncice více nebo méně často - pustit pračku naprázdno jen s kyselinou citrónovou nebo s octem. A je to rohodně účinější a k pračce šetrnější než sajrajty jako calgon nebo podobné…

L.

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 21.02.09 22:31

Ahoj holky,
konvici octem dělám velmi často neb máme hrozně tvrdou vodu. Do pračky dávám nějaké změkčovadlo, ale ráda bych občas i ten ocet, jen nevím jak na to. Můžete mi prosím poradit. Vím, jak hrozně ten ocet pění v konvici a nevím, jak ho do pračky aplikovat. Takže kolik ho mám dát a kam? A dát tam jen ocet a pustit na vyvářku nebo jak?
Prosím, prosím, jak na to.
To mi připomíná, jak kamarádka básnila, že vaří puding v mikrovlnce, jak je to jednoduché, atd. Já pak měla velmi důkladně umytou celou mirovlnku. :lol: Tak abych nemusela šůrovat i komoru.
Díky,
 Halka

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 22.02.09 01:07

Nu o čištění pračky pomocí octu také vím, ale slyšela jsem taky to, že by se to mělo aplikovat maximálně jednou za půl roku, protože to nemá dobrý vliv na těsnící materiál.
Takže jsem se rozhodla raději pro tu kyselinu citronovou. Akorát nikde nikdo nenapíše kolik jí tam dát. :roll:
Nu nakonec jsem tam nasypala asi 3/4 toho 100gramového sáčku.
Mělo by se opakovat jednou za 2 měsíce.

Co se týče octu, prý nalít 4 L do pračky a dát na vyvářku s 1/2 plněním.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 22.02.09 01:10

Nu a někdo dává jen litr octa a někdo půl.
Někteří opraváři ocet doporučí, jiní ho zakážou a pak si vyberte :roll:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 22.02.09 09:48
cancerka píše:
Nu o čištění pračky pomocí octu také vím, ale slyšela jsem taky to, že by se to mělo aplikovat maximálně jednou za půl roku, protože to nemá dobrý vliv na těsnící materiál.
Takže jsem se rozhodla raději pro tu kyselinu citronovou. Akorát nikde nikdo nenapíše kolik jí tam dát. :roll:
Nu nakonec jsem tam nasypala asi 3/4 toho 100gramového sáčku.
Mělo by se opakovat jednou za 2 měsíce.Co se týče octu, prý nalít 4 L do pračky a dát na vyvářku s 1/2 plněním.

No, ono ocet a kyselina citrónová je prašť jak uhoď… Ale obojí je určitě šetrnější k pračce jak pravidelné používání sajrajtů jako je calgon.

A četnost použi? Koukni na rychlovarky - pokud ji máš po dvou měsících od vodního kamene, pak je třeba čistit i pračku, pokud je ještě jakž takž, tak je zbytečné čistit pračku častěji. Já teď vyhazovala starou rychlovarku co po letech odešla, spirálu měla lehce zčernalou, ale rozhodně ne potaženou vodním kamenem a to nebyla čištěná ani jednou - takže třeba pro mě je uvažovat nad čistěním pračky zcela zbytečné. Mamka čistí tak jednou do roka, tchýně tak co čtvrt roku, možná ještě méně - má extrémně tvrdou vodu. Tak bych si tipla, že co dva měsíce je to fakt vcelku zbytečné.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 22.02.09 10:35

Jo to je jasné, že je potřeba čistit podle tvrdosti vody. U nás je středně tvrdá možná i víc, ale podle konvice to nepoznám, protože v ní nevaříme vodu z kohoutku :lol:
Jo a prý je kyselina citronova míň drastická než ocet, ale kdo ví, že?
Já ji ještě ani jednou nepoužila, používám kamenožrouta při praní, ale poslední dobou se mi zdálo, že už by to možná něco chtělo :wink:

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 22.02.09 11:04

Já mám teda jen rok starou pračku, tak ještě asi nebude potřeba. Ale stejně to zkusím. Děkuji za tip :wink: Jo a na tu konvici požívám citron. Ocet mi smrdí a asi dám do pračky tu kyselinu.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.09 13:27

čas od času tam naliju Pulirapid na vodní kámen, nechám bez prádla proběhnout program na 90 a pračka je zase jako nová!

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 23.02.09 21:53

no já dávám dětem ocet místo aviváže. Mohlo by to stačit i na ten vodní kámen? Není to samo vyvářka je ho jen ta přihrádka na aviváž…

emerka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.12 10:39

Ahoj všem.
Všude čtu o čištění pračky octem, možná je můj dotaz úplně hloupý, ale kam se ten ocet má nalít? do šuplíku na prášek? nebo do bubnu? a kolik by ho mělo být?

díky moc :-)

Marta78
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 29.03.12 11:02

Ahoj, já to dělám tak, že litr octa naleju přímo do bubnu, zapnu pračku s programem na 60 stupňů , asi po půl hodině ( nebo když je pračka nahřátá na těch 60) pračku na půl hodinky stopnu, aby se kámen pěkně uvolnil v té teplé vodě a pak zase zapnu a nechám program dojít. Dělám to jednou za dva měsíce. Máme extrémně tvrdou vodu. JInak nic jiného na změkčení vody nedávám, myslím, že ten ocet je dostačující 8)

Příspěvek upraven 29.03.12 v 11:05

emerka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.12 11:04

díky :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Její dceři hrozí děcák, narkomanka Katka ale zůstává věrná drogám

Je smutnou pravdou, že si za 26 let aktivní feťácké kariéry Katka Bradáčová... číst dále >

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >