Citronová kůra

253
18.2.10 19:42

Citronová kůra

Ahoj,
koupila jsem Bio citrony na dort a do krému Jde mi hlavně o tu nestříkanou kůru(viz vaříme s Italem) ale je jich asi 6, tak si říkám, že zbytek by nebyl špatný schovat na další pečení. Do čaje mi stačí nebio, protože tam kůru nepoužívám.
Myslíte že je můžu oloupat a tu kůru zmrazit? nebo popřípadě rozpůlit,vymačkat a ty vymačkané zmrazit? Nebo usušit? Kupovaná sušená citronová kůra se mi moc neosvědčila, zdá se mi moc hořká. Ale jestli to v tom mražáku taky nějak moc nezhořkne popřípadě silice nevyprchají :nevim: :nevim: :nevim:
Děkuju M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2046
18.2.10 19:46

K uchodvání se nevyjádřím, ale ta kupovaná sušená mohla být hořká, protože tam nastrouhali i to bílé pod kůrou. Používat se má čistě jen tenoučká žlutá vrstva a to si myslím ve velkovýrobě nehrozí, že by to nějak extra hlídali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
18.2.10 23:11

Na ostrém struhadle ostrouhat žlutou vrstvu, rozložit na ubrousek a usušit na topení. Skladovat jako koření, ve skleněné lahvičce. Já tak zpracovávám citrusy získané na dovolené nebo od místních skleníkových pěstitelů.
Moje babi strouhala čerstvou do každého pečení v době kdy o neošetřených citrusech nebylo nic známo, odrhla kartáčkem citron v teplé vodě a použila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
19.2.10 08:27

ostrouhám to žluté jako BaraF, ale mrazim to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
19.2.10 13:27

Ahoj, taky kůru umeju, osuším, ostrouhám a zmrazím. Šťávu vymačkám, naleju do platíčka od Tofiffee (nebo jak se to píše :think: ), zmrazím, druhý den to přesypu do sáčku a dám zpět do mrazáku. Nevím, co to dělá s vitamíny, ale do čaje je to super :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
20.2.10 11:44

Díky moc, ty citronové kostky do čaje je dobrý nápad.
Děkuju M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
1.3.10 23:21
maxak píše:
Ahoj, taky kůru umeju, osuším, ostrouhám a zmrazím. Šťávu vymačkám, naleju do platíčka od Tofiffee (nebo jak se to píše :think: ), zmrazím, druhý den to přesypu do sáčku a dám zpět do mrazáku. Nevím, co to dělá s vitamíny, ale do čaje je to super :wink:

jj to dělám taky, ale v sáčku na led, kostky používám v zimě do čaje a v létě na citronádu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.12 22:12

Já citronovou kůru do zásoby dělám tak, že ostrouhám to žluté, nasypu na to trošku cukru, dám lžičku sluneč. oleje zamíchám a mám v malé uzavíratelné nádobce ve dveřích ledničky. Pak už jen odebírám. Cukr konzervuje a olej pomůže uvolnit aroma. Je pak kůra jemná a měkká. Přidávám i do bábovek a do kynutého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama