Cizí jazyky u malých dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
peja1989
Nováček 5 příspěvků 21.03.19 12:26
Cizí jazyky u malých dětí

Zdravím všechny maminky,

mohla bych vás poprosit o názor na učení cizích jazyků u malých dětí?
Všem díky za příspěvky! :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 21.03.19 12:42

@peja1989 Ahoj, já jsem pro :) S English začít co nejdříve.

peja1989
Nováček 5 příspěvků 21.03.19 12:52

A můžu se zeptat na důvod? :) Sama tuto situaci zatím neřeším, sbírám informace pro sepsání článku na toto téma :)

mrav
Nadpozemská drbna 26516 příspěvků 21.03.19 12:52

Mám tříleťačku a z internetu zopakuje - zná názvy barev Česky i Anglicky. Taky jsem pro to - jestli je to baví, učit se co nejdřív. Teď mají nejlepší paměť. :mavam:

iila
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 9 inzerátů 21.03.19 13:00

Čím dřív, tím líp, malým dětem nevadí, že cizímu jazyku zpočátku nerozumí. Ale chce to pravidelný kontakt s jazykem, ideálně s rodilým mluvčím, a velmi časté vystavení cílovému jazyku.

vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 21.03.19 13:06

@peja1989 Mám vysledováno, že čím dříve začnou, tím lépe se s jazykem sžijí. Musí je to samozřejmě bavit, to je základ. U nás jede angličtina každý den, dcery (5 a 3) si to přímo vyžadují. Mladší umí barvy, tvary, zvířata, jídlo, části těla, části domu, slunce-měsíc-duha apod. Starší skládá věty a chodí jednou týdně na kurz. Tak snad jim zájem vydrží :)

lucenka
Hvězda diskuse 35640 příspěvků 21.03.19 13:09

dokud neumí dítě obstojně svůj rodný jazyk, tak mi nějaké kroužky a cílené učení cizího jazyku nepřijdou přínosné.
Ale co mi třeba v ČR chybí, tak jsou pohádky v televizi v originálním znění.
Jinak kluk měl kroužek angličtiny v posledním ročníku školky. Uměl pár barev a zvířat.

vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 21.03.19 13:32

Jo, v první řadě musí dítě umět normálně česky, to je jasné.

pocker
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 21.03.19 13:41

Já jsem zas opakem, někteří ve školkovém věku neumí ani pořádně česky, tak proč jim motat hlavu ještě s cízím jazykem..

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 21.03.19 13:48

Jazyky rozvíjí mozek, neuronová spojení. Je to super.

@pocker píše:
Já jsem zas opakem, někteří ve školkovém věku neumí ani pořádně česky, tak proč jim motat hlavu ještě s cízím jazykem..

A co teď s těmi bi a více lingvinními rodinami? CO ty děti chudáci tam, neumí ještě česky a už na ně mluví dalšími jazykem nebo rovnou dvěma či třemi. To musí být trauma 8o 8o 8o 8o 8o

belladonna
Závislačka 2946 příspěvků 21.03.19 13:51
@jenny.fields píše:
Jazyky rozvíjí mozek, neuronová spojení. Je to super.A co teď s těmi bi a více lingvinními rodinami? CO ty děti chudáci tam, neumí ještě česky a už na ně mluví dalšími jazykem nebo rovnou dvěma či třemi. To musí být trauma 8o 8o 8o 8o 8o

Proč hned trauma? Spíš, že jim trvá se naučit správnou výslovnost hlásek u vlastního jazyka, časem budou asi chodit takové děti na logopedii, a ještě je učit navíc druhý jazyk. Já tedy taky nevím, jestli je to to pravé ořechové. Je tu řeč o dalším jazyku, jako o dobrovolném koníčku, ne o dětech, co mají třeba rodiče jiné národnosti apod. To bych do toho nepletla.

anjeliik
Stálice 56 příspěvků 21.03.19 13:52

Já půjdu proti proudu. Učila jsem děti Aj ve školce, potom jsem jim zajišťovala rodilé mluvčí na kroužky (většinou jsou to u nás dobrodruzi, kteří si přivydělávají, než kvalitní, studovaní učitelé, ti učí v arabském světě, kde jsou platy jinde). Teď učím Aj na ZŠ. Pro školkové děti to nemá absolutně žádný přínos, mimo toho, že cvičí paměť, je to ozvláštnění ve školce a přináší jim to radost. Z hlediska jazyka 0. K čemu je, že dítě umí barvy anglicky ve 3 letech? Stejně tak se může učit vlajky, hlavní města atp..a bude je to bavit. Naši známí mají barevný koberec a když tatínek říká jejich 3 roky starému synkovi: a teď skoč na yellow..k ničemu.
V 1. třídě stejně začínají od znovu a na klasické státní škole se nezohledňuje předchozí znalost (bohužel) a jde se tempem skupiny, ne jednotlivce. Ale od školního věku pro různé kroužky jsem, obzvlášť, když se tam učí i to, že britská Aj není jediná správná, že je sousta zemí a jiných jazyků a děti to mohou vnímat komplexněji.
Mám dvě malé děti a raději je teď učím kytičky, ptáky, stromy, baví je to stejně..Angličtině se nevyhnou, ale mají čas.

Luka123
Kecalka 105 příspěvků 21.03.19 13:53

moje šestiletá dcera sama vyhledává všechno nové, nasává informace a dychtí po nich. Nenutím jí to, ale co chce, to jí učím. Takže v pohodě za dva dny dala barvy a teď se tím baví. Nechci předbíhat moc školu, ale určitě není na škodu jim dát prostor a ukázat, že existuje i něco víc. Na dovolené se naučily se ségrou základní chorvatské výrazy a dodnes si je pamatují (jasně, sladoledo vede ;)

Co se naučí jako malí, to jim jde lehce a samo, takže hrr na ně

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 21.03.19 13:55
@belladonna píše:
Proč hned trauma? Spíš, že jim trvá se naučit správnou výslovnost hlásek u vlastního jazyka, časem budou asi chodit takové děti na logopedii, a ještě je učit navíc druhý jazyk. Já tedy taky nevím, jestli je to to pravé ořechové. Je tu řeč o dalším jazyku, jako o dobrovolném koníčku, ne o dětech, co mají třeba rodiče jiné národnosti apod. To bych do toho nepletla.

Na logopedii se jim sejde rozhodně víc z jiných důvodů, takže tohle nevidím jako důvod proč ne.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 21.03.19 14:01
@anjeliik píše:
nemá absolutně žádný přínos, mimo toho, že cvičí paměť, je to ozvláštnění ve školce a přináší jim to radost.

Tohle není rozhodně málo. A když budou mít základy ze školky, tak prostě budou napřed v 1.třídě. Každý je napřed v něčem jiném. Ve škole se obecně jede rychlostí šneka a podle nejpomalejšího, takže kdo chce, aby se děti něco naučily, musí se starat sám. Čest vyjímkám.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama