Reklama

Co ještě pro mimi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 31.01.09 10:37
Co ještě pro mimi?

Ahoj holky,čekám svoje první mimi a tak se na to náležitě připravuji :D
Vím že skutečnost bude jiná a nedá se nic naučit předem.
Pročítám všechny možné stránky,ale stále hromadu věcí nevím :oops:
Všude je rozepsaná výbava pro mimi,ale mě by spíš zajímalo,to co tam uvedeno není.
Třeba například co je dobré si vzít sebou do porodnice.Mimo ručníků,županu­.....atd.
A co připravit doma pro mimi.Kamarátka třeba řikala,že si mám dojít do lékárny a koupit něco na pupíček a opruzeniny.
Tak fakt nevim.Ráda bych toho měla připraveného co nejvíc.
Tak snad někdo poradí. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kathula 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.09 10:51

Ahoj Jessi, kukni tady, jsou tam veci pro mimi, i z lekarny, i pro mamcu (do porodnice) :wink:
 https://www.emimino.cz/…s/story/5325

jamap
Kecalka 330 příspěvků 31.01.09 10:59

Jessinka: Tak osobně doporučuji si věci domů pořizovat s rozvahou, protože každé dítě je jiné a každý porod taktéž. Ale napíšu svoji zkušenost:

Tak k porodu jsem si koupila homeo. arniku a pak něco na psychiku a rychlejší hojení (nechce se mi jít dívat, jak se to jmenuje) - osobně jsem nevyužila, prostě jsem měla jiné starosti než tohle.
Co si vzít do nemocnice v podstatě záleží porodnice od porodnice, já měla sebou 3 košile, dvě podprdy, 3 balíky vložek, intimní mycí gel, normální m.g. a šampón + normální hygienické věci.
Důležité je mít NEPERLIVOU vodu, pokud nechceš celou dobu pít čaj (džusy a minerálky rozhodně né, kvůli kojení - dítko by to mohlo nadýmat nebo se osypat. Mě ještě po císaři hodně bodla čokoláda (ale fakt jsem musela odzkoušet jestli se malý neosype tzn. prvně kousíček a počkat hodinu po kojení jestli se neobjeví nějaká ošpička.
Taky jsem měla v nemocnici na pokoji foťák, je to fajn, ale když jsem nebyla na pokoji tak jsem trnula hrůzou jestli tam pak ještě bude…

Jinak pro dítko v podstatě nepotřebuješ nic, jediné co bych uvítala, by bylo kdybych už tenkrát měla sebou takovou tu klasickou zavinovačku na šněrování. V nemocnici měli jen ty rychlozavinovačky a prostě to nemáš nikdy šanci tak pořádně zavinout a utáhnout, aby se dítko pořádně uklidnilo. Takže malý mi v nemocnice spal cca 1-1,5 hodiny v té klasické a průběžně s pláčem, doma v té klasické 3 hodiny a v klidu. Jinak v tomhle doporučuju přečíst Karp: Nejšťastnější miminko v okolí.

Doma na první měsíc toho moc nebudeš potřebovat, já toho měla plno a využila jsem jen bambucké máslo (na promašťování kůže); bepanthen (doporučuju velké balení, využiješ) na moje bradavky a zadeček, borovou vodu (na kysavé očičko); líh na pupík + buničité čtverečky, rektální rourku a krém pupík (16+70kč a je to k nezaplacení když je kolika) no a v druhém měsíci nám k tomu jen přibylo konopné mýdlo a olej po koupání (v prvním měsíci nám doporučili jen čistou vodu, ta kůže je pak méně náchylná k vysoušení).
Jinak dost balení plenek - protože na začátku ti bude jedno balení (100 plen) stačit třeba jen na 10 dnů, ale neboj postupně to bude víc. My za ty necelé dva měsíce spotřebovali 5,5 balení gigant-packu pampers (108ks).
Taky máme silikonový dudlík, ale pořád je oblíbenější prst :-)

Jinak pro sebe mám fenyklový čaj, aktiferin (železo) a vytamíny pro kojící matky a stačí.

Ono stejně to uvidíš pozléze po porodu co se bude hodit, já toho nakoupila spoustu a teď to leží doma :-(

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 31.01.09 11:10

Tak já to řeším taky /viz. metřík/ jen s tím rozdílem, že jdu rodit podruhý, tak už to tak „nehrotím“ :lol:

Do porodnice mám pro sebe nachystaný jen župan, koj. podprdu a síťované kalhotky /ty se mi osvěčili/. Košili jsem si brala nemocniční, každý den jsem měnila. Dále si beru dva balíky vložek, vložky do podprdy, toal. papír a klasické hyg. pomůcky, pantofle, jelení lůj, mp3, aspoň 3 ručníky, čaj pro kojící.
Do porodnice pro miminko balík plínek a vlhčené ubrousky /ty se budou hodit i mě/

Domů pro miminko olivový olej /ničím jiným jsem nemazala/, rybilku, bepanthen/jak na bradavky, tak na opruzeniny/, líh na pupík, u prvního jsem měla i něco na koupání, ale stejně jsem to používala později, ze začátku jsem malého myla jen čistou vodou, dál vlhčené ubrousky Pampers a pleny /hodně plen/, silikonový dudlík, lehátko do vaničky a to je tak vše.

Pro sebe domů jen čaj na kojení a fenyklový /proti nadýmání/ a vitamíny. Jinak jsem pro sebe nepotřebovala nic. A když na něco zapomeneš, tak to všechno manžel může koupit v lékarně. Nedělej si z toho těžkou hlavu, ono se to nějak všechno samo poddá. Já to u prvního taky tak nějak víc prožívala, teď jsem víc v klidu. Budu to řešit až za pochodu.

Pohodový porod, zdravé miminko a všechno nej. do začátku… :lol:

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 31.01.09 11:14

Tak ještě jednou já :lol:

Ten odkaz od Kathuly je přímo senzační, našla jsem pár věcí co musím koupit :roll:
takže díky :wink:

Novire
Neúnavná pisatelka 19819 příspěvků 31.01.09 11:24

Do porodky se mi hodně osvědčilo balení papírovýchkuchyň­ských utěrek - takové ty role. Měla jsem je na nočním stolku, sloužily jako kapesníky, utíráky na blinkání a na mlíko, do podprdy, na rozlitý čaj…
Taky síťované kalhotky doporučuju, nosila jsem je nějakou dobu i doma.
Jo a taky nějaké přesnidávky a jogurty, sušenky… měla jsem šílený hlad a nemocniční porce mi opravdu nestačily :)

Hodně radosti s miminkem :dance:

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 31.01.09 13:02

Ono je to fakt v každé porodnici jinak.
Jestli můžu přidat pár tipů,tak konkrétně do Podolí potřebujeě svoje košile(1 denně),hygienické věci a ručníky.Já měla i vlastní příbor(mají hliníkové) a fén.A hlavně jídlo pro sebe,protože to jejich je fakt příšerný a nedostačující,i co se týká vitamínů.K dis­pozici byl erární čaj a bílá káva.Jinak se dá vše koupit v obchůdku.Síťované kalhotky a vložky byly k dispozici.A v dos­tatečném množství!Na dítě nepotřebuješ nic.Tedy pokud chceš,můžeš používat i své oblečky na mimi,ale já to už u druhého mimi neřešila.
Co se týče moderních vymožeností,tak se samozřejmě hodí foťák,mobil(a nabíječku) a já si musela nakoupit i dost časopisů,abych ten čas v porodnici přečkala.Zají­mavé,jak je to jinak,než u prvního miminka. :lol:
Můžeč si vzít i nafukovací kruh na pohodlné sezení.
Ale stejně zjistíš,že něco sebou nemáš a může ti to dodatečně donést i manžel.Zapomněla bych na odnos mimi domů.To pak potřebuješ oblečení dle počasí a autosedačku.Ale do fakt stačí donést až před odchodem domů.
Tak přeji pohodový a rychlý porod a příjemné chvilky v porodnici!

krokodylek
Závislačka 2554 příspěvků 31.01.09 21:18

Já bych si vzala ještě pro mimčo ponožky a nějakou tenkou čepičku,kdyby mu bylo chladno.Oni mají pořád studený nožičky…(v brně v porodnici mají mimča košilku a zavinovačku a samozřejmě deku na zakrytí,ale nic na nožky)

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 03.02.09 12:19

Rodila jsem taky v Podolí… a i když jsem vybíravá, jídlo mi chutnalo. samo, že vit. nic moc, ale těch pár dnů se přežít dá… btw, v podolí mají klasické zavinky, super věc!!!

pár drobností, které se mi kromě obvyklých věcí vyplatily v porodnici:
jen souhlasit můžu s kuchyňskýma utěrkama, ty jsem využila max., i pro sebe na utírání, nemáš pak ručník hnedka špinavý…
vodu s pítkem /rajec, matoni, dneska je dělá dost výrobců/ - osvědčilo se mi to na porod i pak - byla jsem trochu mimo a takhle jsem se nemusela kvlli pití zvedat :)
pak doporučuju čepičku a bavlněné rukavičky pro mimi. pořád vystrkují ruce a náš Vojta se děsně škrábal v obličeji, používali jsme je i doma snad 14 dnů…
nabíječku na mobil.

na doma - nekupovala jsem žádné zbytečnosti, jako baldachýn nad postýlku, mantinel, peřinku s polštářkem… malý tak měl výhled z postýlky na všechny strany, mantinel by mu vadil. ze začátku spinkal v zavince, pak ve spacím pytli. měla jsem menší čtvercové lehké deky na přikrytí. pro blindící mimi se doporučuje klín pod matraci, my nepotřebovali, celých 15m, doporučuju řešit až podle mimi.
dobrá je nepromokavá podložka na matraci.
oblečení jsem měla 56: 5 body /co můžu pro prvomatku doporučit jsou ty z HM, co se nepřevlíkají přes hlavu, jsou na patentky, navíc HM je nějak větší, V je nosil ještě ve 3m 8O /, dvě teplejší soupravy /kabátek, kalhotky/, , 3 overálky /on se z nich vykopával../, 3 čepičky, 3 rukavičky, ponožky - tlusté i tenké,
zbytek 62, ze začátku 2 overálky, 2 tenké kalhoty, 2 body, jednu tenčí soupravičku, kabátek na ven, botičky flísové.
bohatě stačilo!

jo, bavlněné plíny - záleží, jak moc je budeš používat. mně by stačilo plín 10 + utěráčky z Ikea, ty jsem ale objevila až pozdě, tak jsem měla 20 plín a dobrý. snad do 4m jsme ho tím i utírali, žádné osušky atd.

ještě koupání, kosmetika atd. - koupali jsme v linole nebo oilatum, měl suchou kůži. mazali jsme z počátku obyč olejem na vaření. na prdelku rybilku. na vše ostatní bepanthen. malému je 15m, stále občas koupeme v linole, mažeme bepanthene mlíkem - po bazénu, jinak nivea olej, šampón ještě nepoznal.

jednorázové plenky - doporučuju ze ze začátku koupit menší balení, kdyby se po nich třeba mimi prudilo,…my měli sice štěstí, hned první vyhovovaly a my u nich v rlzných velikostech zlstali doteď…

tasa
Echt Kelišová 8987 příspěvků 28.07.11 12:02

asdf

paja74 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.11 15:51

Taky neco pro zabavu. Ja bych urcite pribalila sluchatka na radio v mobilu, knizku nebo nejakej casopis. Prip. netbook, pokud mas pristup na internet a nehodlas se ho vzdat ani v porodce. Taky labelo na rty.

Almondea
Echt Kelišová 8655 příspěvků 03.08.11 09:32

Ještě je výborná věc i do porodnice dubová kúra gel v tubě, mazala jsem si s ní stehy, bylo to super. Určitě si vezmi pití, pokud nechceš tedy pít ten jejich čaj ( i když ve zlínské porodnici byl moc dobrý) a jednorázové plenky pro mimi. Jinak my jsme používali doma na přebalování bavlněné plenky, měla jsem jich cca 50ks. Rybilku jsem skoro nepoužívala, hrozně mi smrdí, jen bepanten nebo dětský olejíček od veledy. Oblečení vel. 56 moc nekupuj, pokud budeš mít větší mimi, tak ho nevyužiješ vůbec.

zanuletka
Závislačka 2948 příspěvků 03.08.11 14:38

Je nutné mít s sebou do porodnice ty síťkované kalhotky? Jsou lepší než klasické nebo proč?

prudusinka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 04.08.11 08:24

Já bych řekla že ty síťované jsou prodyšnější a většina jich má i nohavičky, takže nejspíš i líp fixují porodnickou vložku. Obyčejné by asi byli hned na odpis :-)

Petra Z
Hvězda diskuse 51903 příspěvků 04.08.11 08:31

No hlävně se mi často stala „nehoda“,protekla jsem a sítované kahotky letěly do koše a šup pro jiné…
A ano,jsou prodyšné…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >