Co potřebuji do dětské postýlky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 13.01.09 16:16
Co potřebuji do dětské postýlky?

Mám dotaz,co všechno potřebuju do dětské postýlky?

Reakce:
dagmar10
Závislačka 3799 příspěvků 2 inzeráty 13.01.09 16:25

Oluscho - tak samozřejmě matraci (my měli zezačátku molitan,později polokokos), prostěradlo, deku na mimi (nám stačila lariska, malá byla stejně ještě v zavinovačce), mantinel kolem celé postýlky, polštářek zatím ne-e. Někdo má rád nebesa (my jsme měli) - je to útulňoučké,ale není to nutné, později se po nich mimi začne šplahat a to musí ihned dolů :lol: Kolotoč nad postýlku je taky fajn, mimi vnímá tvary, zvuky a barvy. My jsme ještě dostali obrázkový mantinel kolem postýlky, co byl z jedné strany pro úplně malé mimi a z druhé strany pro větší - i se šustícíma zvířátkama a zrcadélkem. To ale spíš zaúkoluj rpdinku, ať každý koupí něco :lol:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.09 16:27

Kvalitní matraci, nepropustnou podložku, prostěradlo, peřinku,povlečení, nebo spací pytel a dobrej je mantinel. Někdo má i nebesa, ale mě se zdá, že se v nich zbytečně drží prach:-) Hanka
Jo a zapomněla jsem na monitor dechu!!!!!

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 13.01.09 16:38

Ahoj, my máme do postýlky ještě klín pod matraci,osvědčil se nejen u miminka, ale pak i později, když měly děti rýmu. M.

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 13.01.09 16:58
fragola píše:
Ahoj, my máme do postýlky ještě klín pod matraci,osvědčil se nejen u miminka, ale pak i později, když měly děti rýmu. M.

místo klínu jsme vráželi encyklopedii :lol:

brre
Kecalka 329 příspěvků 13.01.09 17:08

tak ja myslim ze mantinel neni zase tak nutnej.my ho nemeli a ikdyz se malej obcas nejak zaseknul tak kdyz nevedel jak ven tak zacal brecet a ja ho vytahla. :wink: jinak taky je fajn misto nejakeho igelitu aby to nepromoklo tam dat prebalovaci podlozku.to se nam moc osvedcilo.kdyz se pocura nahodou skrz tak ji vyhodim a dam novou a matrace je sucha a cista :wink: urcite taky perinku a hlavne alespon dve povlleceni a dve prosteradla.kolotoc je taky super dokaze mimi zklidnit a zabavit i kdyz je jeste malicky.rozhodne doporucuju a podle me staci i uplne obycejnej hlavne kdyz hraje a je dost barevnej :wink:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 13.01.09 20:59

Nám stačilo prostěradlo, zavinovačka, tenká deka. Později mantinel. Jednorázová podložka i igelit pod prostěradlem šustí. Když už kluci cestovali po postýlce, dala jsem jim pod prostěradlo podložku od popoliny - nešustí, z obou stran bavlněná, přesto neprosákavá. Povlečení dostali až v roce, když začali spát s polštářkem.

Žofka1
Kecalka 102 příspěvků 14.01.09 10:03

Mela jsem nepromokavou podlozku pod prosteradlo, pokazde kdyz jsem prevlekala se rolovala a dost jsem se u toho vztekala :-) Pak jsem koupila umelohmotny ubrus (koupila jsem v metrazi 60 cm) - cenove nesrovnatelne s podlozkama k tomu urcenyma a mam klid. Nesusti, na omak je to prijemne a hlavne se neroluje. Kdys se mala pocura, utru hadrou a mam uklizeno.
Pak mame mantinel, 3 prosteradla, pod hlavu davam plinku na ublinkavani, rychlozavinovacku misto perinky.
V supliku mam i perinku a povleceni, ale zrovna vcera jsem nad tim premyslela, ze jsem ji klidne mohla koupit az Klarka doroste ze zavinovacky (odhaduji tak v jednom roce), ta nam zatim bohate staci. Obcas ji vyperu a je to.
Pak tam krome Klarky spi jeste plysovy pes (je sice maly, ale hooodne dlouhy), ten pomaha drzet na usinani dudel a my nemusime tak casto behat :-) A na zmenseni prostoru velky dlouhy polstar (z jedne strany pes, z druhe polstar :-) )

Detta
Kecalka 218 příspěvků 14.01.09 14:48

Ahoj, mně dětská lékařka říkala, že mantinely, kapsáře, nebesa atd. jsou momentálně jen módní záležitost a mám je z postýlky sundat, protože brání volnému proudění vzduchu v postýlce a zvyšují riziko náhlého úmrtí novorozence… Tak si to přeber, něco na tom být může.

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 14.01.09 15:06

Já zas neměla monitor dechu a taky jsme to zvládli i bez něj :wink:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 14.01.09 21:42

Oli - názorná ukázka toho co tam prostě mít můžeš:

Honzíkova postýlka 2týdny starý

Tomáškova postýlka, též 2 týdny starý. Tom je ten oranžovej, jojo občas spával na bříšku a to modrý je synovec Davídek(je o dva dny starší:-)

v kyblíčku si račte povšimnout kapiček Sab simplex( na prdíky) a v nohách nepostradatelnou flašku s vodou! Jinak Honzík byl na rovno a Tom až 45stupnů našikmo - jinak hrozně blil. Jako klín jsme měli a máme deku.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 15.01.09 09:00

To s tím sids mi přijde jako dost divnej výmysl. Nikdo neví, proč to existuje, jen se statisticky vyhodnocuje, co by tak asi mohl být příčina a mantinel to podle mě teda nebude…

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 16.01.09 20:01

lacenko , děkuji za názorné foto :lol: Podle všeho to vypadá že mám už vše. :wink:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 02.02.09 17:14

Oluscho, my jsme měli matraci :wink: , nepromokavou podložku - stačila nám ta tenká z Ikea - a prostěradlo. pak dečku, ale takovou malou, tenkou, nejdřív spal v zavince a pak ve spacím pytli.

mantinel jsme začali používat až snad od 10m, a jen proto, že jsme dali postýlku ke zdi a on mu tam propadával dudlík… když byl malinký, vadilo mu, že kvůli němu nevidí ven a pak vadilo mně, že jsem neviděla v noci do postýlky… nebesa jsme neměli. polštářek od roka. peřinku taky od roka.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >