Co potřebuji do dětské postýlky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 13.01.09 16:16
Co potřebuji do dětské postýlky?

Mám dotaz,co všechno potřebuju do dětské postýlky?

Reakce:

dagmar10
Závislačka 3799 příspěvků 2 inzeráty 13.01.09 16:25

Oluscho - tak samozřejmě matraci (my měli zezačátku molitan,později polokokos), prostěradlo, deku na mimi (nám stačila lariska, malá byla stejně ještě v zavinovačce), mantinel kolem celé postýlky, polštářek zatím ne-e. Někdo má rád nebesa (my jsme měli) - je to útulňoučké,ale není to nutné, později se po nich mimi začne šplahat a to musí ihned dolů :lol: Kolotoč nad postýlku je taky fajn, mimi vnímá tvary, zvuky a barvy. My jsme ještě dostali obrázkový mantinel kolem postýlky, co byl z jedné strany pro úplně malé mimi a z druhé strany pro větší - i se šustícíma zvířátkama a zrcadélkem. To ale spíš zaúkoluj rpdinku, ať každý koupí něco :lol:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.09 16:27

Kvalitní matraci, nepropustnou podložku, prostěradlo, peřinku,povlečení, nebo spací pytel a dobrej je mantinel. Někdo má i nebesa, ale mě se zdá, že se v nich zbytečně drží prach:-) Hanka
Jo a zapomněla jsem na monitor dechu!!!!!

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 13.01.09 16:38

Ahoj, my máme do postýlky ještě klín pod matraci,osvědčil se nejen u miminka, ale pak i později, když měly děti rýmu. M.

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 13.01.09 16:58
fragola píše:
Ahoj, my máme do postýlky ještě klín pod matraci,osvědčil se nejen u miminka, ale pak i později, když měly děti rýmu. M.

místo klínu jsme vráželi encyklopedii :lol:

brre
Kecalka 329 příspěvků 13.01.09 17:08

tak ja myslim ze mantinel neni zase tak nutnej.my ho nemeli a ikdyz se malej obcas nejak zaseknul tak kdyz nevedel jak ven tak zacal brecet a ja ho vytahla. :wink: jinak taky je fajn misto nejakeho igelitu aby to nepromoklo tam dat prebalovaci podlozku.to se nam moc osvedcilo.kdyz se pocura nahodou skrz tak ji vyhodim a dam novou a matrace je sucha a cista :wink: urcite taky perinku a hlavne alespon dve povlleceni a dve prosteradla.kolotoc je taky super dokaze mimi zklidnit a zabavit i kdyz je jeste malicky.rozhodne doporucuju a podle me staci i uplne obycejnej hlavne kdyz hraje a je dost barevnej :wink:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 13.01.09 20:59

Nám stačilo prostěradlo, zavinovačka, tenká deka. Později mantinel. Jednorázová podložka i igelit pod prostěradlem šustí. Když už kluci cestovali po postýlce, dala jsem jim pod prostěradlo podložku od popoliny - nešustí, z obou stran bavlněná, přesto neprosákavá. Povlečení dostali až v roce, když začali spát s polštářkem.

Žofka1
Kecalka 102 příspěvků 14.01.09 10:03

Mela jsem nepromokavou podlozku pod prosteradlo, pokazde kdyz jsem prevlekala se rolovala a dost jsem se u toho vztekala :-) Pak jsem koupila umelohmotny ubrus (koupila jsem v metrazi 60 cm) - cenove nesrovnatelne s podlozkama k tomu urcenyma a mam klid. Nesusti, na omak je to prijemne a hlavne se neroluje. Kdys se mala pocura, utru hadrou a mam uklizeno.
Pak mame mantinel, 3 prosteradla, pod hlavu davam plinku na ublinkavani, rychlozavinovacku misto perinky.
V supliku mam i perinku a povleceni, ale zrovna vcera jsem nad tim premyslela, ze jsem ji klidne mohla koupit az Klarka doroste ze zavinovacky (odhaduji tak v jednom roce), ta nam zatim bohate staci. Obcas ji vyperu a je to.
Pak tam krome Klarky spi jeste plysovy pes (je sice maly, ale hooodne dlouhy), ten pomaha drzet na usinani dudel a my nemusime tak casto behat :-) A na zmenseni prostoru velky dlouhy polstar (z jedne strany pes, z druhe polstar :-) )

Detta
Kecalka 218 příspěvků 14.01.09 14:48

Ahoj, mně dětská lékařka říkala, že mantinely, kapsáře, nebesa atd. jsou momentálně jen módní záležitost a mám je z postýlky sundat, protože brání volnému proudění vzduchu v postýlce a zvyšují riziko náhlého úmrtí novorozence… Tak si to přeber, něco na tom být může.

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 14.01.09 15:06

Já zas neměla monitor dechu a taky jsme to zvládli i bez něj :wink:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 14.01.09 21:42

Oli - názorná ukázka toho co tam prostě mít můžeš:

Honzíkova postýlka 2týdny starý

Tomáškova postýlka, též 2 týdny starý. Tom je ten oranžovej, jojo občas spával na bříšku a to modrý je synovec Davídek(je o dva dny starší:-)

v kyblíčku si račte povšimnout kapiček Sab simplex( na prdíky) a v nohách nepostradatelnou flašku s vodou! Jinak Honzík byl na rovno a Tom až 45stupnů našikmo - jinak hrozně blil. Jako klín jsme měli a máme deku.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 15.01.09 09:00

To s tím sids mi přijde jako dost divnej výmysl. Nikdo neví, proč to existuje, jen se statisticky vyhodnocuje, co by tak asi mohl být příčina a mantinel to podle mě teda nebude…

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 16.01.09 20:01

lacenko , děkuji za názorné foto :lol: Podle všeho to vypadá že mám už vše. :wink:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 02.02.09 17:14

Oluscho, my jsme měli matraci :wink: , nepromokavou podložku - stačila nám ta tenká z Ikea - a prostěradlo. pak dečku, ale takovou malou, tenkou, nejdřív spal v zavince a pak ve spacím pytli.

mantinel jsme začali používat až snad od 10m, a jen proto, že jsme dali postýlku ke zdi a on mu tam propadával dudlík… když byl malinký, vadilo mu, že kvůli němu nevidí ven a pak vadilo mně, že jsem neviděla v noci do postýlky… nebesa jsme neměli. polštářek od roka. peřinku taky od roka.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo příště vypadne ze StarDance? Mišík! Blbě kouká, neustále si kontroluje účes

Jsou výsledky taneční show StarDance …když hvězdy tančí opravdu tak... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >