Co k obědu kojence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
63
23.10.21 10:01

Co k obědu kojence

Dobrý den co vaříte kojenců 10m? Já už vážně nevím připadá mi že ji pořád to stejně haha a co dáváte k snídani svačiny a pod.
Dekuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
710
23.10.21 10:04

To co jíme my, bez soli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
23.10.21 10:05
@Asiina píše:
To co jíme my, bez soli

A kořeníte nějak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26422
23.10.21 10:10

To už měli to co sme jedli my, akorát nic smaženého, bez soli, žádné výrazné koření (třeba jen bylinky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
23.10.21 10:14

Super už nejspíš nebudu vařit zvlášť i malému a i nám haha
A jaké bylinky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
23.10.21 10:19

@Sanem23 třeba grilovací koření ne, tam je plno soli.
Pepř, kmín, paprika, oregano, tymián, na sladké skořici, takové ty klasiky 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6336
23.10.21 10:22

Já teda vařila zvlášť asi do roku a půl. Neměla jsem ráda dosolovane jídlo potom. Pečené maso, brambor… Dosolit potom mi to nechutná. ale vařila jsem už tak nějak vše…svíčková, rajská, sekaná, pečené maso se zeleninou…jen jsem nezahustovala moukou a nesolila. Ale ono já hodně prostě dala vařit různou zeleninu, kus masa a pak nějakou přílohu… Kuskus, pohanku, bazar, rýže, těstovina. Zelenina rozmačkal, mixnout…jak je mini zvyklé a přidat tuk. Maso nakrájet. Nebo pekla v troubě zelenina, maso, olivový olej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27114
23.10.21 10:30

Detui v tomhle věku měly ještě masozeleninu neb nedávaly kousky a daviliy se plus jsme začínali nějaké prilohy. S nami měly asi od roka.
Těch variací jsou tuny.
Kuřecí, krůtí, telecí, hovězí, vepřové, jehněčí, losos, treska, ostruh, kapr, vajicko
Květák, brokolice, mrkev, brambor, bataty, hrášek, petržel, kedlubna, lilek, dýně, špenát
Těstoviny, brambory, kuskus, noky, bulgur, pohanka, červená cocka, kroupy, polenta
Kaše jahlova, ovesná, spaldove, kukuricna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65375
23.10.21 10:39

V tomhle věku mi prcek snědl a odporem pár lžiček..každé dítě je jiné. U nás je mu rok a zatím je utopie, aby jedl s námi.. takže mu vařím zvlášť :think: je to hodně individuální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27114
23.10.21 10:41

Ještě jsem dělala mimipokevky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55277
23.10.21 11:07

V té době jsem vařila co pro nás, ale bez koření a solí. Ani jedno dítě jsem si neučila na hotové kupované sklenky. A v tomhle věku dávno jedli různé polévky. Nejvíc jim chutnal vývar. Nudle jsou fajn, když je učíš kousky. Tím se dobře začíná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
24.10.21 11:40

Už bych se také chtěla dočkat dávat malé to, co sobě :nevim:. Bohužel nezvládá ani menší kousíčky, neustále se jí navaluje a hůř to jde celé ven…takže stále mixuji a doufám, ze nebudu až do jejich 18tin :mrgreen:
Ale svačinu má jogurt s ovocným pyré.
K obědu zelenina(dýně/cuketa/lilek/špenát/řepa/brokolice/květák/mrkev)-priloha(brambor/batát/rýže/kuskus)-maso(hovězí/drůbež/ryba)/lustenina(fazole/cizrna/červená čočka).
Večeře pořád zkouším…začala jsem na kasich(ovesná/rýžová/jahlova/pohanková/krupicová/kukuřičná) s banánem, protože to údajně mělo zaplacnout, aby se porad nebudila :zed:. Mně ale nesedělo tolik cukru k večeři, tak jsem nahradila zeleninou a přidala jogurt. Teď jsem dělala třeba tmavý toastak, zeleninu a lučinu…taky mix :mrgreen: no nic moc…ale malá to ji…
Snad se brzy dopracujeme ke kouskům, což zkoušíme pomalu a postupně… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat