Při rýmě prý miminko nekoupat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 21:31

Při rýmě prý miminko nekoupat

Maminky dcerka má týden rýmu dle pediatričky ji máme umýt až bude fit opravdu to tak je? Miminko týden nemít se mi zdá špatný. Jen jsme tedy otírali.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1099
22.10.21 21:36
@Anonymní píše:
Maminky dcerka má týden rýmu dle pediatričky ji máme umýt až bude fit opravdu to tak je? Miminko týden nemít se mi zdá špatný. Jen jsme tedy otírali.

Při rýmě normálně koupeme tak jak jsme zvyklý. Nevim proč by se kvůli rýmě nemohlo koupat. Výjimku dělám při horečce ale když má,,jen'' rýmu, tak nevidím důvod proč nevykoupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5205
22.10.21 21:38

Tak asi jestli je jí tyden, tak bych koupání vypustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
22.10.21 21:41
@Oli.Lyon píše:
Tak asi jestli je jí tyden, tak bych koupání vypustila.

Já to pochopila tak že týden má rýmu, jak staré je miminko nepsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 21:43

@Oli.Lyon Bude mít 7 týdnů

• Citovat
  • Nahlásit
532
22.10.21 21:43
@Anonymní píše:

Miminko týden nemít je opravdu špatné, radši ho měj pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 21:47

@Hibou Tohle nám řekla pediatrička

• Citovat
  • Nahlásit
720
22.10.21 21:50
@Anonymní píše:
@Hibou Tohle nám řekla pediatrička

To byla narazka na tu hrubku, vis.
Miminko jsem uplne klidne nemyla, jen otirala i bez rymy. spatnyho na tom nevidim vubec nic. Ono jeho kuzi machani ve vode nijak neprospiva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4748
22.10.21 22:02
@Anonymní píše:

No mě teda i pediatra radila koupat jednou za týden a mezidobí otírat navlhčenou plínkou. V takovém věku se dítě nijak nezpotí ani nic podobného.. Prej jim na kůži časté koupání nesvědčí a s naší tvrdou vodou nesvědčí ani mě… I když se samozřejmě myji denně. Co to má společného s rýmou nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48162
22.10.21 22:12
@Martha03 píše:
No mě teda i pediatra radila koupat jednou za týden a mezidobí otírat navlhčenou plínkou. V takovém věku se dítě nijak nezpotí ani nic podobného.. Prej jim na kůži časté koupání nesvědčí a s naší tvrdou vodou nesvědčí ani mě… I když se samozřejmě myji denně. Co to má společného s rýmou nevím.

hele zrovna jsem nedávno cetla článek, že i školní děti by se měly mýt jen 2× týdně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
22.10.21 22:35

Umyj ji pod kohoutkem zadeček a genitalie. A koupání ve vanicce bych nechala až ji bude trochu líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4748
22.10.21 22:52

@a12 jako těžko říct co je na tom pravdy, ale zase proč ne. Pokud dítě není nějak extrémně smradlavé, pokreslené, propocené atp tak více méně by mohla stačit hygiena ve stylu otřít základní oblasti vodou a na nějaké cachtání ve vodě to třeba nebude. I když spíš bych možná řekla obden. Nicméně záleží taky jaká je situace, roční období atd. V létě kdy se mi dítě hodně potí, válí se polonahé (rozuměj tílko a kraťase) všude možně, skáče do kaluží, tak tam to podle mě na koupačku je. V zimě zase kdy je celé zahalené už to třeba tolik třeba není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
23.10.21 07:27

Já třeba nekoupu jen první den, kdy je to nejhorší, aby neprostydl, ale pak už normálně teda koupu. Třeba já když mám rýmu, tak mi to pomáhá uvolnit nos, když se tam nahřeju.
A taky, zkus se týden nekoupat, moc příjemné to nebude. Spolehej také na sebe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
23.10.21 07:59

Myju 2-3× týdně, s rýmou i bez rýmy. Denně myju jen zadek a ruce (strká je do pusy, blije si na ně a pak to ožužlává, fuj). Pětiletou máchám ve vaně 2× týdně, 2-3× sprchnu, zbylé 2-3 dny nemyjem. Sebe denně, i víckrát, ale děti nesmrdí a pro kůži je lepší nemýt denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3519
23.10.21 08:01

Opláchnout můžeš, akorát bych nekoupala pokud by byla teplota nebo po očkování. Ty jo, ještě sem neslyšela, že by se nesmělo dítě koupat při rýmě 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat