Jak s Vámi miminko spinká?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 19:03

Jak s Vámi miminko spinká?

Maminky chci se zeptat když s vámi spí skoro 2 měsíční miminko ve vaší posteli máte ho tam v hnízdečku nebo jen položíte vedle sebe na polštář a přikrijete dečkou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1100
22.10.21 19:05

Usíná mi často na kojicim polštáři tak ji pak s tím polštářem potom vedle sebe, ve výši hlavy a prikryju její dekou.
Vím, že má miminko spát ve vlastní posteli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2952
22.10.21 19:10

Položila jsem mimi na tenkou zavinovačku, aby nám nepoblindilo případně postel, a zakryla se s ním peřinou, já teda jenom po prsa, páč tam mělo mimi hlavu, že. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
22.10.21 19:19

Spí na svém polštáři zakrytý svou peřinkou mezi námi, tak vysoko, abych se jen naklonila a nakojila. Spí se mnou od prvního dne co je na světě. Nikdy bych ho nedala do postýlky. Takhle nám to všem třem vyhovuje.
Je pravda, že prvních asi 14 dní spinkal na peřové zavince, abych věděli kde je a ať si zvyknem. Ale zabírala moc místa tak jsme ji vyhodili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26252
22.10.21 19:19

Položila jsem vedle sebe a ze strany k manželovi sem dala kojící polštář, on má tvrdší spánek a bála sem se aby na něj nějak nelehnul :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
22.10.21 19:21

@Banane18 A to řekl kdo, že má miminko spát ve vlastní posteli? Naopak, miminko má spát s maminkou. Cítit ji, vnímat její dech, teplo, mít tak pocit bezpečí a lásky. Miminko v postýlce je věc posledních cca 60.let? Vždy spaly děti s todiči. A všichni savci spí u maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33135
22.10.21 19:34

Nejstarší jen tak na prostěradle. Další děti v hnízdečku, ušila jsem menší, aby neubíralo tolik místa. Všechny pod mojí peřinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
22.10.21 19:35

Bud spinka mezi nami nebo kdyz „na kraji“, tak dam na kraj postele slozenou perinu. A postylka je perfektni vec!!! Tu davam tesne k posteli jako zabranu :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
22.10.21 19:39

Na polštáři nespime… mám holcicky tak aby měly hlavičku na rovném a já mám akorát svůj malý polstar… jednu mám vedle sebe v pristavne postýlce a druhou z druhé strany v posteli… a podle potřeby se k nim otacim :srdce: každá má svoji decku a tulime se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 19:44

Spí uprostřed nás, mojí a partnerovu matraci odděluje ješte kojici polštář, jsem tak klidnější.
Má pod hlavou plenu a pod prostěradlem i klin, má reflux, tak ať nemusím furt převlékat. Přikrytá je mojí peřinou, tu já mám max do pasu a už 4 měsíce jsem nespala na levém boku, nedokážu se k ní otočit zády. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
22.10.21 19:54

Jeee tady se seslo maminek, ktere spi se svymi miminky, to je hezky :srdce: maly spinkal v pyzamku vedle me, za nim vysoky polstar welpur z pametove peny a byli jsme brichama k sobe, spolecne zakryti mou perinou, ja ruku pres miminko podeprene prave tim vysokym polstarem. Rada na to vzpominam :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
22.10.21 20:09

Já to tedy střídám, někdy v postýlce, někdy s námi. Někdy do dvou a půl měsíců jsem používala zavinovačku, nezavinovala jsemy, spíš místo spacího pytle, dobře se mi z toho dítě vyndávalo. A taky v tom byla dcera taková větší, tak jsem lépe věděla, kde je a přišlo mi to bezpečnější. Pak ve spacím pytli. Dávám vedle sebe, postýlku přirazím jako zábranu. Když dám spát do postýlky, odstrčím ji zpět ke zdi, vznikne díra asi 20 čísel a dobře se mi dcera vyndavá. Společnou deku nepoužívám, já se totiž potřebuju zachumlat až po bradu, jinak neusnu :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
22.10.21 20:13
@nikive píše:
A to řekl kdo, že má miminko spát ve vlastní posteli?

„Odborníci“, ať už se tím myslí kdokoliv. Nejspíš doktoři, řekla bych. Stačí se kouknout na jakýkoliv článek o spaní novorozenců a snad vsude se píše, jak má dítě spát jedině v postýlce na tvrdé matraci bez polštáře a peřinky, aby se snížilo riziko SIDS. Někdo zas říká, že dítě spící vedle matky zničehonic dýchat nepřestane, ale kdo ví.

Jasně, že spaní s dítětem je přirozené už odnepaměti, stejně jako třeba nošení. Dětské postýlky a kočárky jsou celkem moderní vynález. Ale kdo se bojí, dá dítě radši do postýlky. Já jsem třeba s novorozencem v hnízdečku spala v posteli jenom přes den, v noci bych si netroufla. Každá to cítíme jinak a oba přístupy jsou v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
22.10.21 20:22

Když si vzpomenu na ty začátky, měla jsem jí položenou na její peřince, kterou jsem teda ze začátku často měnila, protože jsem jí vždycky omlíkovala (i dcerku :D ) než jsem se naučila kojit vleže a než se ustálila laktace. :D Jinak spí mezi mnou a manželem. Ze začátku jsem se k ní neodvážila otočit zády a jak jsem usnula, tak jsem se vzbudila. Teď už se rveme o místo na posteli, dcerka vyhrává :D Spát se mnou bude, dokud to bude chtít :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
E92
105
22.10.21 20:31

Jak prcek usne davame ho do postylky, spim s klidnym vedomim ze mam monitor dechu👍 a taky pritel sebou hazi a ja se bojim, aby ho nejak neprilehl😁 ja proste nemam klidny spani kdyz je mezi nama😁ale nad ranem nez partner vstava do prace, tak se budi zrovna na mlicko, takze ho potom nechavam uz mezi nami❤️ jinak je ted poprve nemocnej chudacek a to teda spinka s nama, protoze se casto budi, tak jak zacne knourat, vzdycky ho uhladim a spinka dal😍 je fakt ze je tedka takovej mamanek, chce byt jen u me❤️ krasnej pocit🤩

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat