Dvojčata a zuby.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 02:36

Dvojčata a zuby.

Ahoj, máme doma 11ti měsíční dvojčata a já už opravdu nezvládám.. oboum teď rostou zuby. Jednomu rostou 4 najednou, chybí prořezat ještě 3 a druhému roste 6 chybí 4. 8o už 2 týdny toto trvá a já cítím, že už nemůžu. Usínali v 8. Teď je uspávám i do půlnoci a budí se na střídačku, tudíž v noci spím maximálně hodinu a půl a to ještě po částech. Manžel je dost v práci, ale snaží se pomáhat. Aspoň uklízí atd, protože dvojčky se od něj utišit nenechají. Mají ho sice rády, ale jak je něco bolí chtějí být se mnou. Přes den se nemám šanci vyspat, protože máme ještě starší dítko, které nechodí do školky. Navíc dvojčata poslední 2 týdny nespí ani moc přes den. Spí půl hodiny, ale ne současně. Když nespí jsou protivní, mrznutí a doslova mi visí s krikem na noze. Nevzdálí se ode mě ani na metr a když je někdo zvedne na ruce spustí křik, protože chtějí ke mě. Dneska jsem je chtěla nechala manželovi a jet nakoupit, abych aspoň na chvíli byla sama. No nic.. odešla jsem z domu a oba spustili šílený řev. Chvíli jsem ještě stála před domem a čekala, až se trochu uklidní abych mohla s čistým svědomím odejít, ale po chvíli jsem to nevydržela a vrátila se.. neměla jsem srdce na to, je tam chudáky nechat plakat… Zkusila jsem dát i panadol, ale přijde mi, že žáden efekt nemá… Nemáte nějakýho osvědčeného pomocníka na zuby? Chladivé kousatka atd u nás taky nefungují.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
541
22.10.21 03:41

No nazdar. A já myslela, že prožívám peklo. Proti tobě slabej odvarek :lol:
Na zuby nám pomáhá Camilia - homeopatika nebo Krizové kapky pro děti - Bachovky. (Nebo obojí dohromady) Ale už jsem taky dávala Nurofen skoro měsíc v kuse. :nevim:
Jsou prý děti, který ani nevědí, že jim zuby rostou :mrgreen: Bohužel můj syn se mezi ně nepočítá :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
22.10.21 04:31

Drž se :hug:. Holka měla u každého zubu horečky a to zburcovala celý barák… A syn? Vůbec nevím, že mu rostli zuby… Bez horeček, mrzutosti atd :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
22.10.21 05:35

Co namazat Calgelem? Ten frci ted u nas… mam dvouletacku, roste ji uz diky bohu posledni stolicka… a Calgel ji hodne pomaha. Mazu hlavne na noc, nekdy si sama ukaze pres den ze ma v puse auva a chce namazat…
Zuby jsou previti… ja ted od pondeli srazela 39tky, vcera to opadlo…jen zvysena, a ja nahmatala tu posledni stolicku… tak konecne se blizi do finale zazubenosti..Taky vse musim jen ja, chlap ji nesmi pochovat, pomazlit, nic podat… vse jen mama.. ted jsem s ni taky 4noci nespala..litala a delala zabaly, pac cipky ani sirupy teploty nesrazely… Prijdu si jako zombie uz…a pak projdu kolem zrcadla a zjistim, ze je to pravda.. :lol: :lol: :lol:
Jinak u nas kdyz byla mensi zabiraly homepaticky Viburcol cipky…
Vydrz… :kytka: :hug: Mas to doma 2×, a mas muj obdiv :hug: Ale jak rika moje kamaradka…s detma je vsec co se deje jen obdobi, at to lepsi nebo horsi… vzdycky to prejde.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
22.10.21 08:16

Oooh radu nemám. Jen posílám velké :srdce: objetí 🤗. Jsi skvělá!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
22.10.21 08:19

Nejhorší je, že se fakt vůbec nevyspíš - to se běžně ve věznicích/výsleších používalo jako druh mučení… nedá se to dlouhodobě ustát.. řešila bych školku u staršího a více pomoci s dětmi, i kdybych si měla na pár hodin zaplatit hlídačku a jít se vyspat… chladítka a gely ok, ale stejně to každé dítko nese jinak, já u dvojčat takové peklíčko zažial jen 1×když měly rotaviry a zvládli jsme to doma bez hospitalizace… tvalo to jen pár dní a taky jsem chodila už úplně vyfluslá, takže vím, jak ti je :hug: musíš si říct o pomoc.. některá babička nebo kamarádka nepovozí/nepohlídá třeba aspoň na 2/3 hodiny, aby sis lehla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
22.10.21 08:20

Manžel pracuje i o víkendu? Kdyby ne, dej mu všechny 3 děti v sobotu i v neděli na dopoledne a odpoledne ven. A spi, naber sílu na další týden.
Znám to. Zuby sice ne, ale neodložitelná dvojčata, spící na střídačku a další děti doma jo :-). Pokud je nějaký prostor během týdne, kdy se manžel může o děti postarat, nemilosrdně mu je dej ven. Pokud zůstanou doma, neodpočineš si. Smiř se i s tím, že víš, že budou třeba brečet. Tohle období se musí přežít, ale spánková deprivace je prevít. Protože člověk pak ztrácí pozornost přes den, dělá chyby a kromě blbé nálady doma hrozí třeba i úraz dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
22.10.21 08:21

Taky mam dvojcata, zuby už maji všechny venku, ale rostly jim taky po 2 a vzdy ve stejnou dobu. Davej cipky nurofen a maz calgelem, u nás tohle pomahalo. A pokud ti usnou v kocarku, tak je hod do kocarku přes den, at se vyspi a ty si psychicky odpocines, že chvilku nebude nikdo brečet. Třetí ditko by nemohlo byt třeba o víkendu u babicek? Že bys mela o „starost“ méně. Moc ti fandim, posilam objetí, jako mama dvojčátek si to dovedu živě představit :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 09:14

@suzka1 u nás je problém, že jsme se nedávno kvůli práci přestěhovali dost daleko. Od babiček bydlíme cca přes 200 km. Manžel pomáhá, snaží se, ale nedokáže je utišit. Spíš začnou řvát ještě víc, když pláčou a on je zvedne nebo na ně mluví. Natuhuji ke mě ruce s tím, že chcou na ruky. Ale jakmile je vezme někdo jiný je zas problém. Takže celé dny chodím s řvoucími 10 kg dvojčaty a do toho skoro dvouleťačka, která taky vyžaduje pozornost, ale ta se aspoň zabaví přes víkend i celý den s manželem, ale dvojčata se ode mě nehnou. Sem tam mi pomáhá i naše paní sousedka. Je to starší paní, která svá vnoučata má na Islandu a vidí je jednou ročně, takže z naší dcerky je nadšená občas ji vezme na procházku kolem přehrady, když se jde projít se psem

• Citovat
  • Nahlásit
6448
22.10.21 09:33

Podle mne děláš i chybu, že nevydržíš to, když brečí.. holt někdy jsem je dala ven do kočáru (přebalené, najezené, v čase spánku) a nechala je na dvoře na čerstvém vzduchu a sama si doma udělala bez té nalože na rukách co bylo potřeba (teoreticky když dáš do kočárku chůvičku, šlo by si i lehnout - ale to si každý musí zvážit sám).. podle mne je prostě moc nosíš, visí na tobě, takže jsi nejen nevyspaná, ale i strašně fyzicky unavená.. zkus to věčné nošení dětí na rukách trochu omezit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 21:46

@Secado dneska jsem camiliu koupila, ale nevím zda jsem dobře pochopila :mrgreen: jen se nakape do pusy? Nemusím s ní potírat přímo místo kde zoubky lezou? A jak dlouho prosím u vás zabírá?

• Citovat
  • Nahlásit
12656
23.10.21 22:13

Ahoj, jsem taky máma dvojcatek, takže vím o čem píšeš :).Nám pomáhá když je nejhůř Nurofen sirup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
25.10.21 05:18
@Anonymní píše:
@Secado dneska jsem camiliu koupila, ale nevím zda jsem dobře pochopila :mrgreen: jen se nakape do pusy? Nemusím s ní potírat přímo místo kde zoubky lezou? A jak dlouho prosím u vás zabírá?

Jen se naleje do pusy. Tak 4 hodiny po ní byl syn klidný. Odhadem:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
25.10.21 15:58
@Anonymní píše:
Ahoj, máme doma 11ti měsíční dvojčata a já už opravdu nezvládám.. oboum teď rostou zuby. Jednomu rostou 4 najednou, chybí prořezat ještě 3 a druhému roste 6 chybí 4. 8o už 2 týdny toto trvá a já cítím, že už nemůžu. Usínali v 8. Teď je uspávám i do půlnoci a budí se na střídačku, tudíž v noci spím maximálně hodinu a půl a to ještě po částech. Manžel je dost v práci, ale snaží se pomáhat. Aspoň uklízí atd, protože dvojčky se od něj utišit nenechají. Mají ho sice rády, ale jak je něco bolí chtějí být se mnou. Přes den se nemám šanci vyspat, protože máme ještě starší dítko, které nechodí do školky. Navíc dvojčata poslední 2 týdny nespí ani moc přes den. Spí půl hodiny, ale ne současně. Když nespí jsou protivní, mrznutí a doslova mi visí s krikem na noze. Nevzdálí se ode mě ani na metr a když je někdo zvedne na ruce spustí křik, protože chtějí ke mě. Dneska jsem je chtěla nechala manželovi a jet nakoupit, abych aspoň na chvíli byla sama. No nic.. odešla jsem z domu a oba spustili šílený řev. Chvíli jsem ještě stála před domem a čekala, až se trochu uklidní abych mohla s čistým svědomím odejít, ale po chvíli jsem to nevydržela a vrátila se.. neměla jsem srdce na to, je tam chudáky nechat plakat… Zkusila jsem dát i panadol, ale přijde mi, že žáden efekt nemá… Nemáte nějakýho osvědčeného pomocníka na zuby? Chladivé kousatka atd u nás taky nefungují.. :(

Pevne nervy, take mam dvojcata a tohle jsem si „uzila“…

U nas Mundisal a oba kluky zasatkovat bud oba na bricho (jen tak na chozeni doma) a posednout s nima a i klimbnout anebo jeden na bricho a druhy na zada… Obv alespon pat minut ticha. Nervy nechat brecet jsem nemela, takze i jsem se dozvedela, ze si to cele delam sama…

Drzim palce, bude lepe :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat