Co je mému miminku?

432
22.9.20 14:36

co mu je? mimčo 7,5 měsíce

Zdravím,
tohle je mé první dítě, tak si nejsem jistá, zda jsou to zuby nebo něco jiného. asi 2-3 týdny se malý tahá často za pravé ucho, občas má červené tváře a olezlou pusu, ale vyrážka třeba i ten samý den zmizí, posledních 6 dní téměř nespí, mele s sebou, otáčí se, brečí. vstávám k němu i několikrát za hodinu, třetí den má dopoledne velmi řídkou stolici, teplotu nemá, mimo to je veselý, hravý, směje se, než ho to cyhtne, to pak řve a chce se jen chovat. jí normálně, pije taky. když sáhnu do pusy a prstem masíruji spodní dáseň, tak drží jak hluchý vrata, ale n a prstě zub necítím a ani nevidím, dáseň mi oteklá nepřijde. ruce a hračky si cpe do pusy od narození a slintá taky od začátku. co mi ale přijde zvláštní tak se prohýbá do luku a snaží se tlačit, jako dřív když měl koliky :nevim: je možné aby se mu kokiky vrátili? to kroucení trvá taky cca těch 6 dní, díky za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4760
22.9.20 14:40

Podle mě zuby… Zkus mu dát něco na bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
22.9.20 14:53
@mackA159 píše:
Podle mě zuby… Zkus mu dát něco na bolest.

mohla bys prosím být trochu konkrétní? dosud jsem mu nic nedávala, protože nebyl důvod, mám calgel, ale jak jsem mu to dala na dásně a masírovala okamžitě mi rukou oddělal pryč mou ruku a šklebil se, jinak mám doma paralen čípky a viburcol, nic víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4760
22.9.20 15:11
@Vesničanka1 píše:
mohla bys prosím být trochu konkrétní? dosud jsem mu nic nedávala, protože nebyl důvod, mám calgel, ale jak jsem mu to dala na dásně a masírovala okamžitě mi rukou oddělal pryč mou ruku a šklebil se, jinak mám doma paralen čípky a viburcol, nic víc

Zkus paralen, hodně chválí tedy i :? ten viburcol, ale tomu já moc nevěřím. :think: 9ti měsíční dceri teď lezou zuby, má průjem, a neustále řve… Chvíli je v pohodě, a pak se začne vztekat, přes den spí špatně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
22.9.20 15:16

Fakt to vypadá na zoubky.. Dokud žužle a není zle, dávám jen olej od Saloosu na první zoubky, jinak mám doma Calgel, Paralen, Nurofen a homeopatika. Analgetika dávám teda jen když má teplotu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
22.9.20 15:35

Teplotu právě vůbec nemá, teď si třeba hraje v pohodě na zemi, ale za deset minut může být rudý vzteky, je úplně zatlej, jakoby tlačil a řve, někdy řve i na rukách a plácá mě :nevim: pak se jakoby uklidní, položí si na mě hlavu a kuňká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
22.9.20 15:52

Přes den bych to přetrpěla a na noc dala něco na bolest. Panadol, nebo paralen. Ať se aspoň vyspíte. Bolí ho to, no. Zuby můžou bolet dlouho před tím, než jsou vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10150
22.9.20 16:10

Tohle jsou u nas klasický zuby. Když kňour a fňuk přejde v kontinuální vřískání, davam nurofen. Jediny, co trochu pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
22.9.20 16:53

Dej mu ten viburcol, ten synovi výborně zabíral na zklidnění právě, když mu rostly zuby. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
23.9.20 12:57

Tak včerejší večer byl asi z těch dnů nejhorší :roll: chudák malá, nakonec v deset večer skončil u mě v posteli a s čípkem (viburcol) v prcce, spokojeně si oproti mě spinkal do půl třetí noci, kdy dostal najíst a dala jsem ho do postýlky s tím že se trochu vyspím, haha, okolo 4 jsem mu dávala jednu dávku camilia, celkem ok, ale běda jak mu vypadl dudel :roll: a to spí normálně bez… ráno v puse nic a to jsem si říkala že to už určitě bude, achjo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10150
23.9.20 20:25

@Vesničanka1 Hele, nechci Ti sypat sůl do ran, protože zuby jsou vysoce individuální. Ale u nás byly o fous jemnější projevy (řev, pláč, prohýbání do luku) 4.-6. měsíc. Pak za mohutného vřískání vylezly behem 12 hodin obě jedničky (dáseň nebyla vyboulena ani natekla, nic). Pak byl asi 14 dnů klid a poslední měsíc takové záchvaty (řev, luk, nateklá pusa, ridka stolice, opruzeniny, zvracení…), že si pokaždé říkám: Rano už tam bude novy zub. A furt nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
8.10.20 15:06

Tak zuby mu lezou a lezou mu horní a 4 naráz :roll: tak snad bude brzy pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2475
8.10.20 15:10

Nebolí ho ouško?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu