co myslíte zkušenější mamky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AlenkaH
Stálice 64 příspěvků 10.11.08 21:22
co myslíte zkušenější mamky?

Ahoj mamky, jsem tu nová a prosím o radu, co myslíte… Mám 11M chlapečka. Spinká 2×denně, vždycky v kočárku. Kdysi spinkal dopo v postýlce doma, ale pak najednou nechtěl. Plakal, hrál si ale mnul si oči, měl je celý rudý jak byl ospinkanej, ale v postýlce nic. Zkusila jsem další den s ním jet na prochajdu i dopo a on usnul během 5-ti minut a tak je to asi tak měsíc. Jezdíme 2× denně. Co myslíte, nenutim ho zbytečně ke spinkání? V kočárku usne vždycky a spí tak 1-1,5hod. Ne vim, jestli ho nemám nechat doma zkusit zase spinkat v postýlce, jestli už nebudeme spát jen jednou denně. Ale dopo si myslim, že už unavenej je.
Myslím, že to spinkání 2× denně asi ještě potřebuje …
Co vaše děti? Myslíte, že poznám až bude chtít spinkat jen 1×denně? Bude pak bdělej i v tom kočárku?

Reakce:
dexpre
Povídálka 42 příspěvků 10.11.08 21:29

ahoj Alenko,
jám mám 13M klučinu a poslední týden se rozhodl,že bude už spinkat jen 1× denně. Sice si mne už od 9 hod očička, ale pokaždé, když ho uložím do postýlky, tak najednou ožije a únava je ta tam :-) Prostě, když neusne do 20 min a jen tam dělá kraviny, tak vím,že jde spát až po obědě.

Co se týká toho spinkání v kočárku. Určitě by bylo dobré ho naučit na tu postýlku. Zachvíli budou mrazy a co potom? My jsme to udělali tak,že když jsem ho uložila do postýlky a on tam začal plakat, tak jsem si lehla na naši postel a zavřela jsem oči. Ihned se uklidnil a většinou do 5 min usnul. Myslel si totiž, že maminka spí také :wink: Měl pocit klidu,že tam není sám. Tento fígl mi poradila sestra (matka 3 dětí) a u nás tedy zabral.

tak držím palečky,aby se vám to podařilo :P

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 10.11.08 21:49

Já jsem tedy holky nikdy v posteli spát nenaučila, postýlka byla prostě na noc a přes den jedině v kočárku. Aspoň byly na čerstvém vzduchu. Mráz nemráz.
Pokud do 5 minut usne a odpoledne chce znovu, tak to ještě potřebuje. Kdyby nepotřeboval, tak neusne nebo bude dělat problémy odpo nebo v noci.
 Halka

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.11.08 22:19

Pokud se nechá v kočárku položit a usne, tak to ještě potřebuje. Starší syn se v 10 měsících absolutně nedal v kočárku položit a neusnul ani v sedě. Od té doby spával teda už jen po obědě.

Martina

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 10.11.08 22:26

Ahoj mně dcera (bohužel už nevím kdy) sama přešla na spaní jednou denně, a sice tak, že prostě neusnula ani v kočárku ani doma.
Ona ale třeba od jistého věku taky špatně přes den usínala v postýlce, tak si prostě schrupla v kočárku, nebo pak jsem zjistila, že přes den spíš usne v naší posteli.
Naše dítko se ke spaní nutit nenechalo, takže myslím, že prostě to spaní 2× denně ještě potřebuje, a jen se mu asi nechce usnout doma.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 11.11.08 00:12

A naše rok a čtvrt stará Eli musí spinkat dvakrát, jinak je zle a musí to být spinkání v postýlce. Kočárek toleruje zřídka a to spí kratší dobu a usíná velmi těžce. Spinká kolem dvou hodin a usíná sama v postýlce s krtkem a kočkou v náruči. V noci spinká v kuse a co je v ložnici zima naučila se sama přikrývat :D

Ono se to změní, jen zatím není ta správná doba.

L.

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 11.11.08 06:50

Naše Janinka spinká zatím taky dvakrát denně. Je jí naštěstí jedno jestli je to v postýlce nebo v kočárku, jakmile začne kňučet a mnout si očka, musím všeho nechat a dát jí spinkat. Jak předrží tak pak jsou s usnutím problémy.
Pokud nemůže usnout řeším to jak píše dexpre , lehnu si vedle na postel a dělám, že taky spinkám a je to. Za chvilku je v limbu.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 11.11.08 11:38

Naši kluci spali oba zruba od roka už jen jednou denně. Oba v postýlce po obědě.

Honzík musí mít vždy něco extra :) a tak toho jsem musela před spaním(i večer) hodně pevně stisknout v náručí, aby se nemohl ani hnout. Jednoduše jsem ho zalehla. Drsná metoda, ale do 2minut spal jak dudek. Každý kdo nás viděl uspávat jen nevěřícně kroutil hlavou, ale potřeboval prostě pevné obětí. Do půl roku spal pevně zavinutý v zavinovačce a tak to měl asi z toho.

Tom spí sám v postýlce, prostě se tam položí, on si chvíli hraje, vykládá a pak si sám usne. Když byl menší fungovalo jak už tady někdo psal, si lehnout s ním a dělal že spíš, ještě líp, otočit se k němu zády. Názorně pochopil, že se jde spát.

AlenkaH
Stálice 64 příspěvků 11.11.08 20:41

Děkuju vám všem holky za zkušenosti. Je mi jasný, že každej lump je jinej, ale slyšet něčí zkušenost je fajn. Díky zase se na vás asi brzo obrátim s nějakou „blbostí“ :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >