Co na akné na tváři? Gel z mrtvého moře nezabírá

181
24.3.16 23:57

Co na akné?

Dobrý večer :-),

máte někdo prosím tip proti akné? Je mi 23 let, a stále se toho nemohu zbavit. Kožní jsem ještě nenavštívila, chci zkusit všechno co jde, a když nepochodím, tak si tam zajdu..
Mám akné hlavně na tvářích, ale spíš takové malé, zarudlé ve velkém množství, ale ve 23 letech, už mě to prostě štve.!!!

Četla jsem, že zabírá dětský pudr Aviril. Máte s ním někdo zkušenosti? Nebo nějaký jiný tip? 8)
Ještě bych ráda dodala, že používám čistící gel a mýdlo z mrtvého moře, už asi rok. Změnu jsem pocítila, ale opravdu minimální a to na začátku. Pak už nic :-(

Díky díky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1326
25.3.16 00:08

No tyhle pripravky na to az tak nezabiraji. Jenom zakryvaji pricinu.
Zkus zmenit zivotospravu a akne se zlepsi raz dva. Mluvim z osobni zkusenosti. Ted je mi 35 a akne uz vicemene nemam (jen kdyz hresim = alkohol, tucne jidlo, sladkosti, malo spanku, stres…). Za mlada jsem z toho silela, byla jsem samy pupinek. Utratila jsem majlant za kdejaky pripravek. Nepomohlo vicemene nic, nekdy to bylo i horsi.

Kdyz to shrnu:

1. na odliceni staci micelarni voda jakekoliv znacky a nic jineho
  2. kremy lehouckeho slozeni (objevila jsem ciste prirodni kosmetiku Barekol - je ceska, levna a proste skvela)
  3. osvedcil se mi make-up Loreal True Match (z tech cenove dostupnejsich) a kryci tycinky Alverde, prip. drazsi Vichy
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
25.3.16 00:09

Prej je dobrý mýdlo ze síry… a vynechala bych čistící gel, suchá pleť je zanícená z přesušení a mastná pleť se tímhle sušením akorát víc mastí… kdyžtak nějákej baby washgel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.16 00:23

@Nikocka ahoj tak věk máme stejný. Akné mě nikdy netrápilo až teď v těhotenství. Šílené. Celé čelo opupinkované. Koupila jsem si garnier pure a tim kartáčkem. Ráno i večer si pleť vyčistím micerální vodou a potom si kartáčkuju tu pusu :-D nevím jestli to má vliv, ale akné zmizelo. :lol: ale netuším jak je to s akné v těhotenství. :nevim: přípravky nemusely mít vliv. Jinak kamarádka měla akné na zádech a pomohla alpa. Hlavně si je nemačkej a když neodoláš tak si hned pusu vyčisti. Čím víc se to mačká tak se to rozlézá. Kamarádka si vždycky potřela místo parfémem aby se ji to nerozlézalo.

• Citovat
  • Nahlásit
blabla123
25.3.16 07:08

Přítel od kožní dostal antibiotika a zabrali hodně dobře :-), ještě čistící vodu od vichy (ale ta je celkem drahá asi 400 kč za velkou lahvinku)

• Citovat
  • Nahlásit
653
25.3.16 07:17

@Nikocka bracha na to taky trpi a jedine co mu zabira je krem od znacky just. Ted nevim jak presne se jmenuje ta mast ale hlavne alo poznat hned po dvou dnech ze se mu to lepsi. Maze si to kazde rano a vecer a hned ma lepsi ksichtik..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
25.3.16 07:39

Zašla bych raději rovnou na kožní. Mudr.Ti poradí, co opravdu zabírá a nevyhodíš zbytečně peníze za přípravky, které by Ti stejně nezabraly. Mně pomohl chemický peeling a Differine gel (na předpis).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
25.3.16 09:02

Me zabrala na akne az zmena hladiny hormonu, tedy nejdriv HA a po jejim vysazeni tehotenstvi. Ted jsem 2 roky po porodu a zatim akne zadne, sem tam pupinek pred ms. Pred tim jsem chodila i na dermatologii, jedla zdrave,… ale vysledek mizivy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
25.3.16 09:03
@martik83 píše:
Zašla bych raději rovnou na kožní. Mudr.Ti poradí, co opravdu zabírá a nevyhodíš zbytečně peníze za přípravky, které by Ti stejně nezabraly. Mně pomohl chemický peeling a Differine gel (na předpis).

Já mám opačnou zkušenost - po chemickém peelingu se mi rozjela perorální dermatitida. A po Differine gelu jsme já i kamarádka byly jako červené jakoby opařené…
Od kožařky mi naopak zabrala antibiotický gel ISOTREXIN, který vyhojil i rezidua z dřívějška.
Zkoušela jsem řadu na akné od Yves Rocher, aktuálně zkouším akné řadu od Mary Kay a zdá se mi to lepší. Ale nechvalme dne před večerem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
25.3.16 09:31

Myslim, ze primarni je zjistit pricinu vzniku akne, u kazdeho je to neco jineho, proto i ucinne zpusoby lecby se u kazdeho lisi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9310
25.3.16 09:45

Zacit uzivat Pangamin nebo nejaky vitamin B. Dobre pomahaji pripravky z konopi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
25.3.16 09:51
@Anonymní píše:
a když neodoláš tak si hned pusu vyčisti. Čím víc se to mačká tak se to rozlézá. Kamarádka si vždycky potřela místo parfémem aby se ji to nerozlézalo.

dycky se to desinfikuje, nevím jestli je parfém vhodný kvuli přidaným látkám, ale používá se líh, nebo teatree olej, ale spíš ten líh…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14560
25.3.16 10:51

Ahoj,, brácha na to taky trpí, pomáhá mu http://www.prozdravi.cz/…-75-g-1.html?… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
25.3.16 18:18

Akné mě nějakou dobu trápilo a osvědčily se mi tři věci.
1, zbytečně do toho nepyžlat
2,Jarischův roztok- namáčela jsem do něj kosmetické tamponky a nechávala je nějakou dobu položené na postižených místech - půl litru téhle vodičky seženeš přibližně za 100 Kč. Každopádně to chce trpělivost a také je potřeba odolávat tomu „maskovat to“ je potřeba pleť udržovat co nejvíc čistou bez makeupu apod. - tohle mi pleť hodně zklidňovalo
3, Každopádně až Hormonální antikoncepce Flaya ( speciálně na problematickou pleť), kterou jsem si po velkém trápení s pletí nechala napsat mě z toho trvale dostala asi během 2-3 týdnů… Od té doby zmizely všechny problémy s pletí a časem i pozůstatky po nich.
Také jsem nepoužívala příliš mastné krémy, snažila jsem se akné spíš „vysušit“ bohužel mám už tak dost suchou pleť a akné sice zmizelo, ale pleť mám teĎ ještě 3× sušší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
25.3.16 18:40

Mně na akné hodně pomáhá skinoren (krém z lékárny, býval na předpis, ale už je volně v prodeji). Akorát ho musím používat furt, jak to vysadím, tak je akné za chvilku zpàtky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat