Divný pocit v krku - dušnost

276
18.3.16 20:40

Divný pocit v krku - dušnost

Dobrý večer, už asi měsíc mám náhlý tlak v krku, něco jako sevření hrdla, dušnost a náhle začnu hrozně slinit a přestane to až ve chvíli, kdy začnu kašlat, není to nijak bolestivé, jen dosti nepříjemné, nevíte co to může být? Vždy mám slzy v očích a pak mi teče z nosu, zvýšený srdeční tep… jinak nemocná nejsem, děkuji za vaší oidpověď. Může to být alergie??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2529
18.3.16 20:45

Takže začne to jak popisuješ a končí slintáním a kašlem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.3.16 20:47

@klafina123 Ano nejdřív takové šimrání, potom sevření a nakonec mam,,hubu,, plnou slin a musim kašlat ( dost ) a poté to přejde… je to fakt divný. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
18.3.16 20:51

To slintání mě totiž docela zarazilo, protože jsem alergik, syn taky, jako mimino, než se naučil smrkat se dusil s každou nudlí(rýmou),ale že bychom u toho měli zvýšené slinění, to ne..I když možná reakce, myslím alergická na něco, může třeba na chvíli „ochromit“ polykací svaly, čímž se hromadí sliny v puse..Máš nějak vysledované, co to způsobuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
18.3.16 20:57

Ona totiž většinou dušnost, jak je namáhavá a člověk má tendence dýchat otevřenou pusou, spíš vysušuje..Ale alergické reakce jsou různé…od svědění, zčervenání, pupínky, po slité fleky až po třeba anafylaktický šok…chtělo by to vysledovat, jestli se ta situace opakuje, při čem to je. I astma záchvat je třeba způsobený alergeny, ale zrovna tak třeba psychikou…třeba strachem, námahou..atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.3.16 20:58

@klafina123 Vysledované to vůbec nemám, je to fakt individuální, někdy ráno, jindy odpolene venku, a nebo i v noci, že se kvůli tomu probudim, taky mě to zaráží, chystam se k doktorovi, tak snad na mě nebude koukat divně. Protože mi to samotné přijde divné. Nikdy jsem to nezažila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
18.3.16 21:01
@Mamculina píše:
@klafina123 Vysledované to vůbec nemám, je to fakt individuální, někdy ráno, jindy odpolene venku, a nebo i v noci, že se kvůli tomu probudim, taky mě to zaráží, chystam se k doktorovi, tak snad na mě nebude koukat divně. Protože mi to samotné přijde divné. Nikdy jsem to nezažila.

a nepálí tě žáha? jak seš na tom s trávením? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.3.16 21:04

@jdukolem Žáha mě nepálí, dokonce jsem byla i na testech v těhotenství ( 6m zpátky ) a měla jsem perfektní výsledky, byla jsem sledovaná kvůli diabetesu, ale ten už nemám, bylo to jen v těhotenství. Problémy s trávením ne, teda po porodu mám pár kg navíc, ale to nemá s trávením a ani se spalováním asi nic společného, prostě jen bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
18.3.16 21:07
@Mamculina píše:
@jdukolem Žáha mě nepálí, dokonce jsem byla i na testech v těhotenství ( 6m zpátky ) a měla jsem perfektní výsledky, byla jsem sledovaná kvůli diabetesu, ale ten už nemám, bylo to jen v těhotenství. Problémy s trávením ne, teda po porodu mám pár kg navíc, ale to nemá s trávením a ani se spalováním asi nic společného, prostě jen bříško.

mě se takhle - tím špatným polykáním a váznutím sousta a sliněním projevil gastroezofageální reflux… :think:
ale k Dr běž..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
18.3.16 21:10

Ona totiž klasická dušnost se jeví jako když Ti někdo leží na prsou a Ty se nemůžeš nebo skoro nemůžeš nadechnout.Pak je k tomu hodně i psychika, protože tím, jak se člověk dusí nebo se spíš nemůže nadechnout(říká se tomu „zatahování“,při nádechu se udělá až skoro „díra“-ale né skrz, jen to tak vypadá- nebo prohlubeň na spodku krku-tam, kde končí krk a začíná hrudník-)začne zmatkovat a o to víc se mu může zhoršit dech a je to pak jedno s druhým. Čili, při dušnosti vůbec nemusíš kašlat…ale můžeš.
Tvůj popis různých míst je zvláštní, napadá mě..,co srdce, nemáš nějaké problémy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26554
18.3.16 21:33

@Mamculina Zamyslela bych se nad tím, co se děje v tvém životě, nebo dělo nedávno. Tohle jsou typické projevy úzkosti.
Jen o slinění jsem zatím neslyšela, ale nepřekvapilo by mne to, projevy jsou velmi různorodé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
18.3.16 22:18

@klafina123 Já nemám pocit dušnosti v hrudníku, ale v krku, něco jako by mě nedovolilo se nadechnout, nevím jak to popsat, srdce mám v pořádku.

@jenny.fields V mém životě se momentálně dějí ty nejhezčí chvíle života, mám batole, miminko, jen tedy tatínka máme věčně pryč, takže zastávám funkci maminky i tatínka, možná to je ta úzkost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26554
18.3.16 23:04
@Mamculina píše:
@klafina123 Já nemám pocit dušnosti v hrudníku, ale v krku, něco jako by mě nedovolilo se nadechnout, nevím jak to popsat, srdce mám v pořádku.@jenny.fields V mém životě se momentálně dějí ty nejhezčí chvíle života, mám batole, miminko, jen tedy tatínka máme věčně pryč, takže zastávám funkci maminky i tatínka, možná to je ta úzkost?

Možné to je, může se v zásadě projevit kdykoliv. Samozřejmě na první místě je zjistit, zda to není nic fyzického.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
19.3.16 00:38

@Mamculina Víš co, pro jistotu, až půjdeš k lékaři, nech si natočit EKG. Doktorovi to zabere pár minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
6.11.17 18:52

@Mamculina zjistili ti tenkrat neco? Resim ted neco podobneho.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama