S atopickým exémem do nemocnice

18.3.16 19:53

s atopickým exémem do nemocnice

Dobrý večer,

je tu nějaká maminka, co byla s dítětem kvůli atopickému exému v nemocnici? Jen by mě zajímalo, jestli Vám tam třeba pomohli a bylo to k něčemu. Jak to tam chodí, co s Vámi dělali atd. Když jsme byli na poslední kontrole na kožním v dět. nem. v Brně, tak nám dr řekla, že si myslí, že stejně nejspíš budeme muset do nem. Já se obávám, že si nás tam příště nechají, protože teď se nám to o dost zhoršilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39106
18.3.16 19:55

Na atopák je domácí léčba plus dietA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
levante
18.3.16 19:58

Měli jsme opravdu hrozný atopák. Pomohla bezmlecna dieta. Nejedla jsem sýry, máslo, mléko, atd a za tyden ekzém zmizel úplně :lol: Teď už zase nasazujeme sýry a jogurty a sledujeme. Zatím vše ok. Doporučuji tedy přísnou dietu nebo nutrilon alergy care. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
18.3.16 19:59

My sme mali ist, ale odmietla som. Chodime ku doktorke capkovej v motole a snazime sa exem dostat pod kontrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
18.3.16 20:00

Tak ono záleží, v jakém stádiu ten atop je. Viděla jsem chlapečka, kde to vypadalo jakoby mu slezla veškerá kůže včetně obličeje. Opravdu, bylo celé tělíčko rudé, stroupkované-katastrofa. A pokud je takto otevřená kůže, tak asi hrozí riziko infekce a následných komplikací. Takže ano, věřím, že i s atopem se lze dostat do špitálu.
Jinak na mírný atop, jako svědění a zhrubnutí pokožky, se dá určitě zvládnout doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.16 20:02

Já jsem byla sama kdysi jako dítě v nemocnici s atopickým ekzémem - bylo to cca na měsíc. Tehdy to celkem pomohlo a hospitalizovali mě tehdy proto, že chtěli mít pod dohledem, jak na kterou mast reaguju. Byly to takový sajrajty, strašně špinavý a strašně smradlavý - totálně to ničilo pyžamo i povlečení a předpokládali, že maminka by mě tím doma nemazala tak důkladně a poctivě, jako oni.
A pak jsem byla hospitalizovaná jednou jako dospělá a to bylo proto, že se mně ekzém tak hrozně rozjel, že byly potřeba infuze kortikoidů - už nic jiného nezabíralo. To bylo cca na 14 dní, ale propuštění jsem si vyškemrala, už jsem tam být nechtěla, měla jsem doma malou dceru.

• Nahlásit
  • Citovat
18.3.16 20:06

Máme Nutilon Allegy Care. Jednu chvilku to měl lepší, ale už jsme dostali i ATB mast na obličej a vůbec žádná změna. Teď to má snad ještě horší. Má to po celém tělíčku, ale hrudníček a obličej je děs. Chtěla jsem jen v

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.16 20:09
@Anonymní píše:
Já jsem byla sama kdysi jako dítě v nemocnici s atopickým ekzémem - bylo to cca na měsíc. Tehdy to celkem pomohlo a hospitalizovali mě tehdy proto, že chtěli mít pod dohledem, jak na kterou mast reaguju. Byly to takový sajrajty, strašně špinavý a strašně smradlavý - totálně to ničilo pyžamo i povlečení a předpokládali, že maminka by mě tím doma nemazala tak důkladně a poctivě, jako oni.
A pak jsem byla hospitalizovaná jednou jako dospělá a to bylo proto, že se mně ekzém tak hrozně rozjel, že byly potřeba infuze kortikoidů - už nic jiného nezabíralo. To bylo cca na 14 dní, ale propuštění jsem si vyškemrala, už jsem tam být nechtěla, měla jsem doma malou dceru.

No, on mi právě na Ambiderman, který nám napsal obvoďák zareagoval otokem obličeje a krku. Teď máme H mast, Locoid a tekutý pudr, to zvládá dobře, ale to nám moc nepomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16407
18.3.16 20:23

Záleží v jaké je to fázi…v nejhorším je třeba infuzí…mě se teď do atopu dostala infekce a měla jsem jít taky..kvuli synovi (nemám hlídání) jsem to ukecala a mažu silné ATB doma a modlím se ať se to co nejdřív zacelí (jsem ve fázi bez kůže :-( )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
levante
18.3.16 20:24
@Ajinka13 píše:
Máme Nutilon Allegy Care. Jednu chvilku to měl lepší, ale už jsme dostali i ATB mast na obličej a vůbec žádná změna. Teď to má snad ještě horší. Má to po celém tělíčku, ale hrudníček a obličej je děs. Chtěla jsem jen v

Já jsem si myslela, že arop jenreakce těla na nějakou potravinu jako je mléko, ořechy, vejce atd. Když dáváte jen nutrilon alergy care, tak to nechápu, na co by mohlo být alergické vaše dítko :nevim: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Bora-Bora
18.3.16 20:37

@Ajinka13 Dcera ležela 4 dny, podle projevu a fleků měli podezření na leukémii, naštěstí se nepotvrdila. Během pobytu jí dělali komplet krevní testy. Při propuštění mě upozornovali, že při každém fleku jít na pohotovost nebo k pediatričce. Cca před měsícem se jí udělal mokvavý flek v hlavě, tak jsme šly na pohotovost, dostala atb mastičku s tím, že pokud to do 2 dnů nebude v pohodě, bude nutná hospitalizace.

Takže ojedinělé to opravdu není. Nebudu uvádět, odkud jsme, ale Brno to není, takže pobyt v nemocnici je zřejmě běžná praxe. Byla jsem z toho dost zaražená, že jí s atopákem hospitalizovali

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
18.3.16 20:38

@levante ne jen na potraviny, ale také jsou i jiné alergeny - plísně, roztoči, prach, rostliny, stromy, zvířata… Manžel má také rozsáhlý atopický ekzém, zhoršilo se mu to v dospívání, pak byl i v nemocnici, nekolikrát v lázních. Dcera ho má od 6 let také zatím na rukách v loketních jamkách, ale stále se jí to rozlézá.

• Nahlásit
  • Citovat
1442
18.3.16 20:39

Kamarádka má syna, byli v nemocnici, dostaval kortikoidy nitrožilně… Přítel teď má taky hrozny atopak, zkousime všechno a nic nepomáhá, po pul roce nakonec dostal na čtyři dny kortikoidove masti a je to lepsi, jinak taky vyhrožovali injekcemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3272
18.3.16 20:42

@Ajinka13 Zkuste do vyhledávače zadat Ing. Zikova, mohla by vám pomoci protikvasinkova dieta, minimálně ve zmírnění projevu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bora-Bora
18.3.16 20:46
@PinkGirl666 píše:
My sme mali ist, ale odmietla som. Chodime ku doktorke capkovej v motole a snazime sa exem dostat pod kontrolu.

paní doktorka je z kožního nebo z imunologie? U nás v nemocnici jsem právě dostala doporučení jít do Motola na imunologii, ale ráda si nechám dr doporučit

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama