Co na chronický průjem u dospělého

8115
24.11.15 08:41

Co na chronický průjem u dospělého

Ahoj holky, už jsem fakt zoufalá :-(, už nevím, co by mi pomohlo na chronický průjem ( už ho mám cca 2 týdny, výsledky steru a krve budou teprve v pátek ). Už jsem zkoušela snad všechno ( endiaron, černé uhlí, smectu, reasec borůvky, dieta ) a nic nepomáhá. Už fakt nevim co dělat :-(. Co pomohlo vám? Už jsem ochotná vyzkoušet fakt cokoli :-(. Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9425
24.11.15 08:49

Zkus nasadit přísnou dietu, vyřadit mléko, tuky atd. a k tomu probiotika. Mě se jednou takhle průjem po střevní viróze táhnul měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24410
24.11.15 09:14

Určitě probiotika ještě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8995
24.11.15 09:21

@myskalucka Hylak Forte jsi zkoušela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
24.11.15 09:35

@meduzza : nezkousela, asi zkusim
@Pipet : mám doma, od včera je zase beru
@ivašot. : byla jsem pár dni jen na rohlíku a ryzí s mrkvi a účinek žádný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.15 09:44

Já tě obdivuju, že jsi šla na ten výtěr..
Trpím na průjem už víc než rok a nejsem schopná se tam dokopat, takže se pořád cpu Imodiem a nebo prostě trpím :-/

• Nahlásit
  • Citovat
8115
24.11.15 09:48
@Anonymní píše:
Trpím na průjem už víc než rok a nejsem schopná se tam dokopat, takže se pořád cpu Imodiem a nebo prostě trpím :-/

Ver mi, vyter nic není. Já jsem desnej hypochondr a bohužel babička umřela na rakovinu tlustého střeva, tak mám z toho strach. A pokud nic nenajdou ve sterech nebo krvi, tak mě asi bude čekat kolonoskopie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
688
24.11.15 10:10

@myskalucka
Od kamarádky mám tenhle recept:

2× denně čaj z dobromysli obecné, 1 čaj. lžička se přeleje šálkem vody (125 ml!), nechá 15 minut odstát, přecedit a hned vypít

1-2× denně (podle síly obtíží) čaj z jablečníku obecného, příprava stejná jako u dobromysli

Obojí se pije na lačno, nejlépe 20 minut před jídlem, ideálně přesně po 12 hodinách jako u antibiotika. Mimochodem dobromysl má většina z nás doma pod názvem koření oregáno. :mrgreen:

Kamarádka ještě nepotkala průjem (s výjimkou potravinových alergií, kde dochází k opakovanému vzniku), který by téhle léčbě odolal. :palec:

Já byla ze začátku skeptická, ale vyzkoušela jsem a je to supr. Kámoška říkala, že už s tím v rodině léčili i takové situace jako je otrava jídlem, infekční průjmy a úplavice (chytila ji v nemocnici :roll: ), se kterou si nevěděli rady ani doktoři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
24.11.15 10:15

Já bych se vrátila k té rýži…děti na průjmy hodně trpí, a ta rýže je jediné, co skutečně zabírá (alespoň u nás). Ale opravdu je potřeba pár dní (ideálně alespoň 3), jíst skutečně jen samotnou rýži. Až po zlepšení přidat mrkev a pečivo až tak za týden (i když někdo to doporučuje, osobně mám vyzkoušeno, že rohlík při tom spíš škodí než pomáhá)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
24.11.15 11:34

Mela jsem neco podobneho na jare, pomohl Ercefuryl (napise obvodacka, je na predpis, bere se 3 krat denne tyden) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
24.11.15 11:52

Dieta, rýže, probiotika. Mi třeba v krajních situacích zabírá imodium. Ale chronický průjem se musí asi řešit změnou stravy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
24.11.15 12:09

@Aliik : mě už obvidacka právě napsala reasec, ale říkala, že když se to do 48 hodin nezlepší, tak nemám dal brát :nevim:
@Dadida : ono ty střevní potíže u mě mají cca 2mesicni trvání ( nejdřív jsem něco chytla v Bulharsku - zvracení, průjem, pak jsem cca 3 týdny na to brala atb na dutiny ), takže doufám, že je to jen nějak rozhodne trávení :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
24.11.15 14:19
@Anonymní píše:
Trpím na průjem už víc než rok a nejsem schopná se tam dokopat, takže se pořád cpu Imodiem a nebo prostě trpím :-/

a proč trpíš zcela zbytečně? Nechápu - to mi přijde strašně nedospělé..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8995
24.11.15 15:04
@Anonymní píše:

A to si zamilovaná do doktora, že na něj nechceš vystrčit zadek? Nebo co je na obyčejném výtěru ze zadku tak strašného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
24.11.15 15:15

@meduzza : třeba by ani nemusela vystrcit zadek na doktora, mě stery brala sestřička, co odebírá krev ;), ale šly jsme do vedlejší místnosti, aby nás náhodou při tom někdo neprekvapil :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama