Co nejlépe promaže dĕtskou pokožku?

9321
3.4.16 08:13

Co nejlepe promaže dĕtskou pokožku?

Syn 27mesicu ma suchou kuzi na nozickach hlavne.Mame doma mliko, krem promastujici, cosi z lekarny :P, olejicek detsky. Musim ho mazat 2krat dene aspon.Kuze se zda byt po jednom promazani vlacna, ale skrabe se nekdy az do krve. Takze jak zacne skrabat nozky,mazu.Pak je pul dne klid. Myslela sem, ze olej bude mastnejsi, ale neprijde mi to. :nevim: Jinak ma sklony k atopaku. Nevim jestli je dany, tim padem ho ma furt, nebo jestli mizi a zase se objevi. :nevim: 2 dny ma ciste telo vcetne nozicek a pak se podrbe a zas ma sucha mista na kuzi ci cervene flicky.Uz si i sam rika, ze chce mazat.Na koznim jsme byly, ale tam se me pta vzdy na stravu a dedicnost.Kdyz je nejhur mazu Excipialem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.4.16 08:21

A co nějaký olej přírodní na vlhkou kůzi? Jojobak, kokosovy atd… Třeba by to pomohlo. A nebo hodně mastny je infadolan a je na regeneraci kůže. Třeba by to pomohlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14843
3.4.16 08:22

Atopicky ekzem je uz bohuzel velmi rozsireny..muzem si zato sami tema sra…ma co jime. A dychame..ja jsem atopic a syn taky..do koupele mu kapni trochu detskeho olejicku..promaze se kompletne cely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
3.4.16 08:23

Co excipial?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
3.4.16 08:24
@Vojtula píše:
Co excipial?

Aha…to píšeš ze používáš…ale ten je dobry..i pro atopiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9321
3.4.16 08:29

@Vojtula Pisou, ze se muze pouzivat dene, ale zas je tam ta urea. Navic ekzem ma jen mistama a mizi mu. Musim ho mazat necim mastnym.Mazu ho ted kremem od Mixi a dobre celkem, Nivea mliko taky dobre.Mam i olejicek s olivovym olejem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
3.4.16 08:32

Mam pocit ze ale některé oleje muzou spis vysusovat…mrkni na to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9321
3.4.16 08:32

@Malike U nas nikdo atopik neni, tak nechapu po kom to ma. :zed: On ma od miminka citlivou kuzi.Na koznim jsme byly jako doma vecne kvuli opruzeninam. S tim taky nikdo problemy nemel v rodine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13672
3.4.16 08:33

Musíš si najít, co vám bude vyhovovat. každému vyhovuje něco jiného. Dcera má ráda bambucké máslo, synovi mažu tělová mléka. hodně jsem byla spokojená s exomega A-derma nebo vittelou. té dělají asi 3 druhy, děti jsem mazala tou vitamínovou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
3.4.16 08:35

@jednažena Na děti používám mandlový olej. Slunečnicový, který doporučují v porodnici, naopak kůži vysušuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9321
3.4.16 08:38

Jsem rada za jakekoliv postrehy a konkretni typy.Sem doufala, ze parkrat maznem a kuze se,,umoudri".Ale jak dennbo 2 nenamazu, tak ma ekzem. Takzu ted mazu pravidelne 2-3krat dene a je skoro,,cisty" bez ekzemu.Jen teda ma sklony se skrabat.To ho musi taky bolet ne, kdyz to zryje do krve. :roll: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
3.4.16 08:40

Syna promazávám modrou Indulonou. Už jako malému miminu nám to doporučili na kožním. Nejdřívě jsem používala olejíček, ale ten to vysušení ještě zhoršil. A ta Indulona mu pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9321
3.4.16 08:42

@Bonulinka Mam mandlovy s olivovym dohromady. Takze ten by nemel teda vysusovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9321
3.4.16 08:43

@Malike Muzu mu kapnout olejicek, ktery je na promazani po koupeli? Nebo musim koupit jiny do vody?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9321
3.4.16 08:45

@Dasha01 Mazu sem tam mesickovou indulonou. Modrou jsem nezkousela zatim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama