Co očkovat?

15
28.6.17 14:04

Co očkovat?

Potřebovala bych radu. Synovi je 8 měsíců, má očkovanou hexavakcinu a prevenar a teď nám pediatr doporučuje očkovat proti TBC a meningokokum, no a já nevím. Nechci, aby něco z toho někdy chytil, ale zase to nechci s očkováním přehánět. Samozřejmě se nakonec musím rozhodnout sama, ale pár rad by se hodilo… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4337
28.6.17 14:11

Proc TBC? Jste rizikova skupina?? Povinne TBC zrusili z duvodu cca 60% ochrany a prevladali nezadouci ucinky nad prinosy.
Meningokoky bych nechala rozhodne az bude starsi. Jeste ho ceka MMR a to je taky osemetna vakcina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.17 14:12

Očkování proti TBC se mi zdá zbytečné a proti menigogoku v tomhle věku předčasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
28.6.17 14:14

@Halamka ne, nejsme, doporučuje ho, protože se tu začíná čím dál víc objevovat a očkovat lze prý jen malé děti, pak už to nejde…tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
28.6.17 14:42
@morce20 píše:
@Halamka ne, nejsme, doporučuje ho, protože se tu začíná čím dál víc objevovat a očkovat lze prý jen malé děti, pak už to nejde…tak nevím.

my to měli naopak, já chtěla tbc dát, ale doktorka mi to vymluvila a prý stejně nejsou vakcíny, jen nějaký polský…meningokoka dát chci, ale dceři už jsou dva roky, v 8 měsících bych nedala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
28.6.17 14:49

@morce20 hele to je věc názoru. Tbc ja osobně považuji tbc za zbytečné, pokud nejste riziková skupina. Jednoduse proto, ze dříve se povinně očkovali všichni a dnes uz jen právě rizikovi. A meningokok-mam v okruhu známých ženu (mámu od deti), která diky teto infekci přišla o obě nohy a část ruky (a to ji zjistili velmi brzy a okamžitě nasadili léčbu). Proto toto očkováni dam i svým dětem, je to pro me velký strašák.

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
28.6.17 15:00

@morce20 Jsem obecně proočkovací, ale pokud nejste riziková skupina ani prostředí, což píšeš, že nejste, tak TBC bych nedávala. Meningokoka ano, až bude větší.

• Citovat
  • Upravit
7294
28.6.17 15:18
@morce20 píše:
@Halamka ne, nejsme, doporučuje ho, protože se tu začíná čím dál víc objevovat a očkovat lze prý jen malé děti, pak už to nejde…tak nevím.

Jde, ale čím dřív je dítě očkované, tím lepší se vytvoří ochrana (prý) a tím lépe je vakcína snášena. Což z osobní zkušenosti můžu potvrdit. Mám obě děti na TBC očkované (díky cestování jsme se dostali do rizikové skupiny), první dítě ve 2 týdnech věku, druhé v 10 měsících a v hojení byl velký rozdíl. Starší měl reakci do 3 měsíců komplet vyhojenou, mladšímu se to dohojuje až teď, téměř po roce. Ne, že by mu to nějak vadilo, pokud mu člověk vyloženě na ranku nezatlačil, zdálo se, že o tom vůbec neví, nicméně to dlouho hnisalo a dělaly se bouličky, další očkování se musely o dost odložit, občas jsme zašli do kalmetizačního střediska, aby to zkontrolovali. Naštěstí ho máme za rohem. Prý to prodlužují různá nachlazení, virózy a vliv „špinavého“, ve kterém se starší dítě pohybuje mnohem víc, než kojenec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.17 15:23

Mám syna (22 měsíců) a jelikož se manžel narodil na Ukrajině ( žil tam všeho všudy 2 roky a za 34 let tam byl 2×),jsme v ohrožené skupině a očkování máme povinné. Ohrožená skupina neznamená, že by tuberkulózu mohl „zdědit“ geneticky, ale že by jí mohl chytit, jak bychom jeli na Ukrajinu. Když mi volala lékařka z kalmetizace se domluvit na termínu očkování, řekla mi na to svůj názor. Jelikož na Ukrajinu nejezdíme, nemáme tam žádné příbuzné, odložíme očkování na později (min. po roce). Dále mi řekla, že nesouhlasí s očkováním TBC dětí do 1 roku, kdy je slabá imunita i z jiných očkování a že by toto očkování nejraději obnovila plošně pro všechny, jelikož od doby, kdy se toto zrušilo, prudce narostli případy s tuberkulózou ( nim.40 dětí za rok). A jelikož teď Ukrajině zrušili víza, je to ohrožení pro všechny. Stačí prý, když stojíte v obchodě ve frontě, za Vámi někdo nemocný tbc kýchne na dítě a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
57020
28.6.17 20:30
@morce20 píše:
Potřebovala bych radu. Synovi je 8 měsíců, má očkovanou hexavakcinu a prevenar a teď nám pediatr doporučuje očkovat proti TBC a meningokokum, no a já nevím. Nechci, aby něco z toho někdy chytil, ale zase to nechci s očkováním přehánět. Samozřejmě se nakonec musím rozhodnout sama, ale pár rad by se hodilo… :nevim:

nedávala bych nic.. proč ho zbytečně zatěžovat.. náš kluk nemá ani TBC a to jeho táta je vysoce rizikový kvůli práci :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama