Co pro maminku a dítko do porodnice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kruel
Kecalka 366 příspěvků 06.02.19 09:59
Co pro maminku a dítko do porodnice?

Ahoj všem…moje kamarádka bude každým dnem rodit a já tak přemýšlím, co jí donést do porodnice.
Napadla mě pro maminku tahle krabička: https://www.mixit.cz/…y-v-cokolade
máte s tím někdo zkušenosti? myslíte že je to vhodný dárek?
A co donést pro miminko? tahat tam nějakoou sadu oblečení nebo tak, se mi moc nechce…stejně jako nechci dávat balík plen. Poradíte? :kytka:

Přečtěte si článek: Co s sebou do porodnice?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lorelai947
Kecalka 367 příspěvků 06.02.19 10:02

No já teda nevím, ale čokoláda asi není vhodný dárek, zvlášť pokud bude kamarádka kojit… Takový věci kojící maminky vůbec nesmí… :nevim:
Já osobně kamarádce nenesla do porodnice nic - s tím aby neměla strach, že to tam ztratí, zapomene, nebo aby se s tím pak nemusela tahat domů. Dar jsem jí dala, až nás po čase pozvala k sobě domů na návštěvu ;)

Příspěvek upraven 06.02.19 v 10:06

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 06.02.19 10:03

Pro miminko stačí nějaké hezké bodýčko, pro maminku bych se zeptala, jestli něco potřebuje nebo by jí něco potěšilo. Čokoláda je dost velký alergen, ale spousta maminek to neřeší. Já byla ráda, když mi jedna návštěva přinesla domácí pudink. :srdce:

kruel
Kecalka 366 příspěvků 06.02.19 10:06

Ty jo to mě vůbec nenapadlo s tou čokoládou :think:…to máte pravdu (já nekojila) Chtěla bych něco právě i pro maminku, né jen pro mimčo. Mě přinesla moje sestra do porodnice domácí panacotu s ovocem, ale já jsem v kuchyni antitalent na takové věci, tak bych raději něco koupila.

myslíte že tohle ovoce by mohla? nevadí to kojení? https://www.mixit.cz/…rupave-ovoce

Uživatel je onlinea12
Vesmírná mluvilka 34574 příspěvků 06.02.19 10:09

A ja kojila a za cokoladu jsem byla vdecna :mrgreen: mela jsem ji i pripravenou v tasce do porodnice :mrgreen:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 06.02.19 10:11

@kruel Já bych toho přímo do porodnice moc nenosila. Zeptala bych se maminky, jestli by si něco dala a to přinesla. Dárky bych nechala až na doma ;) Sama jsem byla ráda, že mi tam návštěvy noc nevyžádaného nenosí, už tak jsem tam měla dost věcí a co tam s tím. Naopak jsem byla ráda, když mi donesli něco, na co jsem měla chuť :lol:

kruel
Kecalka 366 příspěvků 06.02.19 10:13

@Jitul.kaaa9
Tak myslíš, že je lepší donést jen něco na chuť pro maminku a na mimčo něco vzít až jak přijdeme k nim domů?

zuzikka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 12 inzerátů 06.02.19 10:16

@a12 já taky, ale nakonec jsem na ni vůbec neměla chuť..

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 06.02.19 10:17

@kruel určitě, mimču to bude fuk, kde dostane dáreček ;) a jestli pro něj máš nějakou sadu oblecku, tak to beztak v porodnici nejspíš nepoužije, nejdřív doma vypere a tak. Takže stačí vzít až na návštěvu domů 8)

Uživatel je onlinea12
Vesmírná mluvilka 34574 příspěvků 06.02.19 10:18
@kruel píše:
@Jitul.kaaa9
Tak myslíš, že je lepší donést jen něco na chuť pro maminku a na mimčo něco vzít až jak přijdeme k nim domů?

Taky bych nic velkyho netahala.. U prvniho jsem to pomalu neměla kam dat když jsme jeli domu :roll:
Jeste navic mas mimco, plus tasku s vecma a kdyby ještě meli tahat nakou tasku s darkama..
Ale za mnou prijela jen rodina, kamaradky jsem si nechala na doma..

zuzikka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 12 inzerátů 06.02.19 10:18

Já jsem ocenila pořádné jídlo…měla jsem neskutečný hlad třeba i v noci a to co servírovali v nemocnici se nedalo jíst nebo to bylo nadýmavé-hrášek, květák, čočka apod.
Miminku bych něco přinesla až do kůta.

Uživatel je onlinea12
Vesmírná mluvilka 34574 příspěvků 06.02.19 10:19
@zuzikka píše:
@a12 já taky, ale nakonec jsem na ni vůbec neměla chuť..

To ja byla rada i za bonbonieru od tchyne :lol: :mrgreen:

Janka888
Kecalka 378 příspěvků 06.02.19 10:21

Ahojky, kamarádka porodila před měsícem, udělala jsem ji balíček na podporu kojení - čaj, oříšky, sáčky do mrazáku na mateřské mléko a malé jsem koupila kousatko a takovou rukavici na čištění zoubků. Říkala, že jí to potěšilo, tak třeba aspoň nějaká inspirace ;-)

Kriss Tina
Echt Kelišová 7823 příspěvků 06.02.19 10:21

Já dostávala nějaká chrastítka, dudlíky pro miminko, kamarádka donesla myslím bodýčko. Pro sebe asi nic, akorát mamka mi přinesla čokoládovýho zajíce, ale ten jel se mnou domu. :lol: ačkoliv sem na čokoládě normálně prakticky zavyslá, v porodnici sem na ni chuť neměla. Že je to alergen sem neřešila, cpu se jí obě těhotenství skoro non stop a i při kojení sem ji jedla ve velkém :think:

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 06.02.19 10:26

Do porodnice maximálně něco dobrého a vhodného k okamžité konzumaci pro čerstvou matku. Žádné dary a větší věci fakt ne, není to kam dát. Mě tchýně přinesla poprvé několik přesnídávek ve skle (kam to nacpat, že) a podruhý košík meruněk (co nafukujou a hned se kazej) :roll:
Mě osobně by potěšilo třeba dobrý, čerstvý a voňavý kafe bez kofeinu :D A s sebou jsem si podruhé nakoupila ovocné přesnídávky v kapsičkách.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >