Co teď? Insolvenci, rodičák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 10:10
Co ted? Insolvenci, rodicak

Prosím nechte si zlé komentáře. Jsem mladá matka, co dřív dělala blbosti…žijeme jak můžeme oba máme dluhy on je OSVČ a splácí co se dá, ja mam asi půl roku insolvenci(přes darovací smlouvu) a beru příspěvek na bydlení +rodicak. JENOMŽE minulý měsíc jsem se dozvěděla že mi rodičak konci..žádala jsem si do tří let, jenže dceři je 2 a půl. Nevim co ted budu dělat.. Zazadala jsem si už o podporu v nezamestnanos­ti(nikde na mě nečekají) ale ta je stejně jen na pět měsíců a dceru mi nikam do školky neveznou. Jen do soukromých jeslí kde se platí 6tisic měsíčně. A ja se chci zeptat, když půjdu pracovat kolik mi insolvenci správce nechá? Prostě nevím od čeho se odrazit a co si teď počít… A jeste k tomu až začnu pracovat, tak nejenom že mi budou strhavat ale ještě budu muset platit ty dva tisice(darovací smlouva) achjoo :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
elinka90
Závislačka 2543 příspěvků 06.11.18 10:22

Proč by o tebe nikde nestáli? Firmy nemají lidi. Poptávka převyšuje nabídku. Před Vánocemi je ještě větší poptávka po lidech. Akorát docílíš toho, že nebudeš schopná splnit podmínky insolvence s tímto přístupem a budeš na tom ještě hůř. Už jsi obvolávala všechny školky, zkoušela jsi dát poptávku na náhradní babičku na hlídání atd?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 10:24

Ahoj,

insolvenci sice teprve řeším, čekám na rozhodnutí - aktuálně mi nechávají 9.340 Kč. Svobodná, bezdětná. Počítám že Ty bys měla víc.

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 06.11.18 10:32
@Anonymní píše:
Prosím nechte si zlé komentáře. Jsem mladá matka, co dřív dělala blbosti…žijeme jak můžeme oba máme dluhy on je OSVČ a splácí co se dá, ja mam asi půl roku insolvenci(přes darovací smlouvu) a beru příspěvek na bydlení +rodicak. JENOMŽE minulý měsíc jsem se dozvěděla že mi rodičak konci..žádala jsem si do tří let, jenže dceři je 2 a půl. Nevim co ted budu dělat.. Zazadala jsem si už o podporu v nezamestnanos­ti(nikde na mě nečekají) ale ta je stejně jen na pět měsíců a dceru mi nikam do školky neveznou. Jen do soukromých jeslí kde se platí 6tisic měsíčně. A ja se chci zeptat, když půjdu pracovat kolik mi insolvenci správce nechá? Prostě nevím od čeho se odrazit a co si teď počít… A jeste k tomu až začnu pracovat, tak nejenom že mi budou strhavat ale ještě budu muset platit ty dva tisice(darovací smlouva) achjoo :,(

Já stejně nechápu insolvenci. To jako že poctivci co sekají dluhy s rozmyslem se solidárně složí na ty, kteří se chovají nezodpovědně a po 5 letech mají veget? Sorry, nemohla jsem si to odpustit, já chci taky abychom splatili jen 30% hypotéky a zbytek nám byl odpuštěn „pro slušné chování“. :cert:
Cituji:„V případě oddlužení dojde k úhradě alespoň 30 % dluhů za dobu maximálně 5 let. Po pěti letech budou pak zbylé závazky dlužníkovi odpuštěny.“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 10:34

Zkoušela jsem volat do všech školek, i těch které nejsou v okolí a nikde volno není :( když půjdu pracovat tak mi vezmou příspěvek na bydlení a pokud mi budou nechávat třeba 10tisic z práce, z toho ještě musím platit ty dva tisíce a 6tisic školku tak jsem víte kde :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 10:36

@Zabatko já splatim 70%…neměla jsem ty dluhy zas tak velký, ale exekutoři mě psychicky vystavnovali

Taače
Kecalka 452 příspěvků 06.11.18 10:39

@Zabatko No jo vlastně, hypotéku poctivě splácíme a ještě jsme přilepšili pánovi, který si to uměl vypočítat a insolvencí se vyhne zaplacení nám ukradených peněz. My to za něj rádi budeme těch 30 let splácet, že :cert: Taky to nechápu, neřeknu když někoho doženou nesmyslné penále a tak, to by pak stačilo pár facek a doživotní zákaz jakékoliv půjčky…s tou hypotékou je to dobrý nápad, optám se v bance :lol:

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3701 příspěvků 06.11.18 10:42
@Zabatko píše:
Já stejně nechápu insolvenci. To jako že poctivci co sekají dluhy s rozmyslem se solidárně složí na ty, kteří se chovají nezodpovědně a po 5 letech mají veget? Sorry, nemohla jsem si to odpustit, já chci taky abychom splatili jen 30% hypotéky a zbytek nám byl odpuštěn „pro slušné chování“. :cert:
Cituji:„V případě oddlužení dojde k úhradě alespoň 30 % dluhů za dobu maximálně 5 let. Po pěti letech budou pak zbylé závazky dlužníkovi odpuštěny.“

Mno, to solidární složení se těch „poctivých“ na ty „nezodpovědné“ se týká pouze dluhů vůči státu, tam tu odpuštěnou částku zaplatí všichni ostatní ve svých odvodech.
Pokud ovšem někdo blbej jako já půjčí kamarádce a ta mi to nevrátí díky své insolvenci, tak těch 70% půjčky jsem jen totálně vyhodila z okna, na to se mi fakt nikdo nesloží, abych to dostala zpět. Jakože třeba když jí to zákon benevolentně odpustil, tak že mně by to zákon nějak spravedlivě nahradil. Haha.

kačka39
Kecalka 329 příspěvků 06.11.18 10:47
@Taače píše:
@Zabatko No jo vlastně, hypotéku poctivě splácíme a ještě jsme přilepšili pánovi, který si to uměl vypočítat a insolvencí se vyhne zaplacení nám ukradených peněz. My to za něj rádi budeme těch 30 let splácet, že :cert: Taky to nechápu, neřeknu když někoho doženou nesmyslné penále a tak, to by pak stačilo pár facek a doživotní zákaz jakékoliv půjčky…s tou hypotékou je to dobrý nápad, optám se v bance :lol:

No to se ani neptej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to ti rovnou seberou barák, prodaj ho za část ceny v dražbě a tobě nezbyde nic.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 06.11.18 10:52

Jsem už asi stará nebo z jiné planety nebo co. Tohle je za poslední dobu už bůhvíkolikátá debata o insolvenci. Copak je to NORMÁLNÍ, být v insolvenci? Co se to děje? Proč je proboha tolik lidí v insolvenci, celé rodiny, oba partneři, … Nějak to nepobírám :-)

Kriss Tina
Kelišová 6070 příspěvků 06.11.18 10:53
@Anonymní píše:
Zkoušela jsem volat do všech školek, i těch které nejsou v okolí a nikde volno není :( když půjdu pracovat tak mi vezmou příspěvek na bydlení a pokud mi budou nechávat třeba 10tisic z práce, z toho ještě musím platit ty dva tisíce a 6tisic školku tak jsem víte kde :,(

A co chceš Teda dělat? Sedět doma, ždímat příspěvky od státu a čekat až se ti všechny dluhy samy zaplatí? :nevim: odkud jsi že vám stojí školka 6000kc? 8o to je tak centrum Prahy ne? Já platím za školku 1500 včetně obědů. Jinak mi Teda připadá že řešíš vše na poslední chvíli. Za půl roku by ti jako dceru do školky vzali, kdybys měla rodičák do 3 let?

Taače
Kecalka 452 příspěvků 06.11.18 10:58

@Jar Jar Taky mám sto chutí do toho jít, když vidím, jak je to pak snadné a člověk se vyhne splacení závazků :D

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 06.11.18 10:58
@Jar Jar píše:
Jsem už asi stará nebo z jiné planety nebo co. Tohle je za poslední dobu už bůhvíkolikátá debata o insolvenci. Copak je to NORMÁLNÍ, být v insolvenci? Co se to děje? Proč je proboha tolik lidí v insolvenci, celé rodiny, oba partneři, … Nějak to nepobírám :-)

No právě. Já bych zavedla před uzavřením jakékoliv půjčky povinný IQ test a zároveň test z finanční gramotnosti, to přece není jinak vůbec možný.

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3701 příspěvků 06.11.18 10:59
@Jar Jar píše:
Jsem už asi stará nebo z jiné planety nebo co. Tohle je za poslední dobu už bůhvíkolikátá debata o insolvenci. Copak je to NORMÁLNÍ, být v insolvenci? Co se to děje? Proč je proboha tolik lidí v insolvenci, celé rodiny, oba partneři, … Nějak to nepobírám :-)

A proč by lidi makali a spláceli svý dluhy řádně, bez exekucí a insolvence, když jim je stát relativně lehce a za snadno splnitelných podmínek odpustí?

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 06.11.18 10:59
@kačka39 píše:
No to se ani neptej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to ti rovnou seberou barák, prodaj ho za část ceny v dražbě a tobě nezbyde nic.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >