Co teď, když opustím práci

Anonymní
5.4.20 20:23

Co teď , když opustim práci

Ahoj ženy,

Abych vám trosku přiblížila moji situaci, tak se předem omlouvám za sloh :D.
Hned po škole jsem šla pracovat pro ČP, už když jsem nastupovala věděla jsem, že to není pracé pro mě, takže jsem tam nastupovala stim, ze tam dlouho nebudu, se sefovou jsem se domlouvala na dobu zkušební doby, vše jsem ji říkala upřímně. Nicméně jsem tam nakonec vydržela 3/4 roku a když na to zpětné koukám, neměla jsem se tam až tak špatně a práce nebyla vůbec špatná. Nicemen před 3 měsíci jsem nastoupila jsem do jiné práce, práce je zajímavá, akorat mi přijde kapku stereotypní, což by mi ani nevadilo, o lidi, co sem tam snimi v kontaktu nejsou zase tak psychicky náročný, jak mi všichni říkali, občas ale ano, ale to není ten hlavní důvod, spis jen další impulzi. Nicemene, jsem mladá je mi krátce přes 20 a vedení nemá rádo mladý lidi v téhle práci, takže nechápu proč mě tam i brali. Jsem člověk co nerad vsechno hned vzdává, ale už na to psychicky nemám, vedoucí po mě jde opravdu strašně, kolektiv jsou všichni okolo 35-40+ Takže si tam připadám fakt hodně mladá. Chtěla bych odejít a přejít jinam - tam to byl vždycky můj sen, jen jsem se tam vždycky bála jít, ale kdy jindy než teď? bohužel ale, mají teď stopku kvůli koronaviru, slíbili mi, ze jakmile tohle přejde, budeme ve výběrovém řízení pokračovat - něco už mám za sebou.
Ale teď, chci odejít ze současné práce, ale to muže trvat ještě několik tydnu, na UP jít nechci - jsem zvykla chodit i denně do práce a práce se nebojím. Chci se jen zeptat, co vy teď v téhle době, co jste přišli o práci, je vůbec reálný teď něco najít? Par fabrik na administrativu jsem již odepsala, ale bud neodepsali nebo napsali, ze mají teď stopku. Jen chci ještě rict, ze platím nájem, jídlo atd, takže nějaká brigáda v obchodu, bojím se abych z těch peněz dokázala všechno zaplatit. Teď ještě s přítelem stavíme a budeme mít svatbu, další výdaje.. nejdřív jsem si říkala, ze zatnu zuby a vydezim, ale opravdu domu jezdím bez nálady, akorat trpím já i moje okolí (už kvůli stresu z práce nespim ), vozim si práci domu a opravdu to není práce pro mě.
Vím, ze mi asi taky nedokáže moc pomoc, ale napadlo mě, jestli někdo neřeší něco podobného, protože teď se všude propustí a přemýšlím, kde by tak mohli brát, ani prodavačka by mi na těch par tydnu - měsíců stačila, hlavně, když zaplatím z toho to, co pottebuji. Ještě mě napadlo, se vrátít zpět, do minule práce, byl tam super kolektiv, ale bojím se šéfové, ze mi bude ze srandy říkat, jak jsem tamtu práci nezvládla. (Chtěla mě tam udržet zuby nehty, tudíž mi moji současnou práci dost vymlouvala)
Děkuji za rady! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3688
5.4.20 21:12

No tak podobnou situaci řeší asi poměrně hodně lidí. Někdo je doma kvůli uzavřeným provozovnám, někoho vyhodili rovnou, ačkoliv by neměli, někdo je doma s dětmi nebo nemocný, další chodí do zaměstnání s nechutí, že dělají za ty, co jsou doma…
A ti všichni musí poplatit své závazky. Neřešíš nic mimořádného, jen sis na tu změnu asi nezvolila nejvhodnější dobu. Spíš bych byla ráda, že mám práci a možnost výdělku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
5.4.20 21:28
@Anonymní píše:
Ahoj ženy,Abych vám trosku přiblížila moji situaci, tak se předem omlouvám za sloh :D.
Hned po škole jsem šla pracovat pro ČP, už když jsem nastupovala věděla jsem, že to není pracé pro mě, takže jsem tam nastupovala stim, ze tam dlouho nebudu, se sefovou jsem se domlouvala na dobu zkušební doby, vše jsem ji říkala upřímně. Nicméně jsem tam nakonec vydržela 3/4 roku a když na to zpětné koukám, neměla jsem se tam až tak špatně a práce nebyla vůbec špatná. Nicemen před 3 měsíci jsem nastoupila jsem do jiné práce, práce je zajímavá, akorat mi přijde kapku stereotypní, což by mi ani nevadilo, o lidi, co sem tam snimi v kontaktu nejsou zase tak psychicky náročný, jak mi všichni říkali, občas ale ano, ale to není ten hlavní důvod, spis jen další impulzi. Nicemene, jsem mladá je mi krátce přes 20 a vedení nemá rádo mladý lidi v téhle práci, takže nechápu proč mě tam i brali. Jsem člověk co nerad vsechno hned vzdává, ale už na to psychicky nemám, vedoucí po mě jde opravdu strašně, kolektiv jsou všichni okolo 35-40+ Takže si tam připadám fakt hodně mladá. Chtěla bych odejít a přejít jinam - tam to byl vždycky můj sen, jen jsem se tam vždycky bála jít, ale kdy jindy než teď? bohužel ale, mají teď stopku kvůli koronaviru, slíbili mi, ze jakmile tohle přejde, budeme ve výběrovém řízení pokračovat - něco už mám za sebou.
Ale teď, chci odejít ze současné práce, ale to muže trvat ještě několik tydnu, na UP jít nechci - jsem zvykla chodit i denně do práce a práce se nebojím. Chci se jen zeptat, co vy teď v téhle době, co jste přišli o práci, je vůbec reálný teď něco najít? Par fabrik na administrativu jsem již odepsala, ale bud neodepsali nebo napsali, ze mají teď stopku. Jen chci ještě rict, ze platím nájem, jídlo atd, takže nějaká brigáda v obchodu, bojím se abych z těch peněz dokázala všechno zaplatit. Teď ještě s přítelem stavíme a budeme mít svatbu, další výdaje.. nejdřív jsem si říkala, ze zatnu zuby a vydezim, ale opravdu domu jezdím bez nálady, akorat trpím já i moje okolí (už kvůli stresu z práce nespim ), vozim si práci domu a opravdu to není práce pro mě.
Vím, ze mi asi taky nedokáže moc pomoc, ale napadlo mě, jestli někdo neřeší něco podobného, protože teď se všude propustí a přemýšlím, kde by tak mohli brát, ani prodavačka by mi na těch par tydnu - měsíců stačila, hlavně, když zaplatím z toho to, co pottebuji. Ještě mě napadlo, se vrátít zpět, do minule práce, byl tam super kolektiv, ale bojím se šéfové, ze mi bude ze srandy říkat, jak jsem tamtu práci nezvládla. (Chtěla mě tam udržet zuby nehty, tudíž mi moji současnou práci dost vymlouvala)
Děkuji za rady! :srdce:

Hele, můj přišel o práci a všechny pohovory zrušeny, že se ozvou po krizi.. Jakožto vyšší management celkem bída.. Takže je na up :think: ani tam se nechodí na schůzky, nic.. Teď bych práci nepoustela a počkala po krizi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 21:36

Já vím, ze teď není úplně nejlepší doba na to, hledat místo jinde. Proto jsem z toho takhle špatná. Peníze mám sice jisté - momentalne dělám ve státní správě, ale vím, ze třeba v Albertu u nás berou, ale nevím, jestli by mi ty peníze stačili a taky nevím, jestli se nevratit zpět na tu postu, ale jak jsem psala, bojím se, reakce šéfové, ale při odchodu mi sama nabídla, ať se vrátím.

• Nahlásit
  • Citovat
58759
5.4.20 21:40
@Anonymní píše:
Já vím, ze teď není úplně nejlepší doba na to, hledat místo jinde. Proto jsem z toho takhle špatná. Peníze mám sice jisté - momentalne dělám ve státní správě, ale vím, ze třeba v Albertu u nás berou, ale nevím, jestli by mi ty peníze stačili a taky nevím, jestli se nevratit zpět na tu postu, ale jak jsem psala, bojím se, reakce šéfové, ale při odchodu mi sama nabídla, ať se vrátím.

No.. Zkusit to můžeš.. Osobně bych ale fakt počkala :think: vidím doma, jak dopadl chlap.. Nikdo netušil, že krize bude takto.. Měl práci domluvenou a ejhle.. Čekáme už měsíc.. Jediné štěstí, že rezerva je velká, že nás to nebolí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3688
6.4.20 09:10
@Anonymní píše:

Tak pokud šéfová nabízela, že Tě vezme zpět, nechápu, v čem máš problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 19:37

:l @dedrichov jenže to je složitý, zase mě by vzala jen na par měsíců, než bych šla do jiné práce a ona je ještě taková od rány, tak se bojím, aby ze mě neměla srandu, ze jsem v současné práci moc dlouho nevydržela, jo já vím, moc to řeším, ona by to nemyslela zle, ale má takový typ humoru, co na začátku určitě bude provozovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3688
7.4.20 09:34
@Anonymní píše: :l @dedrichov jenže to je složitý, zase mě by vzala jen na par měsíců, než bych šla do jiné práce a ona je ještě taková od rány, tak se bojím, aby ze mě neměla srandu, ze jsem v současné práci moc dlouho nevydržela, jo já vím, moc to řeším, ona by to nemyslela zle, ale má takový typ humoru, co na začátku určitě bude provozovat :lol:

tak já myslím, že má určitě jiné starosti, než provozovat na Tobě humor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
7.4.20 22:04

Moje rada tak bez delat domaci praci treba kompletace vyrobku proste skvely ksefty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
7.4.20 22:17

Nedelejte ztoho tragedii tak muzete treba doma navlekat korale nebo stavet propisky, obalky jako domaci praci prece

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1943
8.4.20 10:05

Jakoze vazne? Tebe bych chtěla do firmy. Sotva te zauci tak jdeš jinam. 8mesicu, pak zdrhnout na konci zkusebky, pak se zas na chvíli vrátit, pak jdeš jinam… takový fluktuant je strašný. Rejpava vedoucí bude asi nejmenší problem. Ne vše je v životě příjemné. To fakt nikde ani chvilku nevydrzis? Za 3 měsíce jsi jim asi ještě nic moc neukazala a už chceš jinam. Dej si pozor at nedopadnes jako sousedka. Ženská 50 a za poslední rok má čtvrtou práci. Vždy na začátku jak je šéf super a práce super a za dva měsíce už kydy jak je to tam strašný a všichni jsou blbci. Za me to nic nevypovídá o práci, ale o ni… nejsem zastáncem 20 let na jedné židli, ale dat tomu alespoň 2-3 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama