Co už se učí vaši prvňáčci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
brouček123
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 24.09.14 15:26
Co už se učí vaši prvňáčci

Holky zajímalo by mě co vše se učí vaši prvňáci. U nás se ještě nazačaly ani čísla a písmena. Syn má do čj stejný pracovní sešit jako měl ve školce je to jen vystřihovaní a porovnávání okýnek u domečku co chybí na cestě atd s češtinou to podle mě nemá vůbec nic společnýho. v matematice v pracovním mají nějaký s krtečkem a dělají tam jen puntíky kolik je krtečka a nebo mu dělají na hlavě kloboučky atd. pak mají sešit ve kterém kreslí šnečky berušky to docela chápu nějké cvičení na ruku a pak mají člověk a jeho svět to je přírodověda ta se dá. Ale myslela jsem si že už začnou nějaké písmenka a čísla a oni ještě ani to ne. ani slabikář nemají v tv do teď necvičili. tak se ptám co dělají vaše děti v tuto dobu a co už mají třeba i probrané.

Reakce:
Kačkerezáda
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 24.09.14 15:28

Tak můj prvňáček už umí A, E, I, O a číslice od 1 do 5. Na procvičování ručičky máme čárky, klásky, pilku a včera už psali jedničky.

edit: naše paní učitelka dokonce kromě razítek rozdává i jedničky a to je motivace jako hrom.

Markytka01
Závislačka 3494 příspěvků 1 inzerát 24.09.14 15:29

U nás se učí co vím B a teď S. Mají živou abecedu a tam se učí obtahovat ty obloučky, vlaštovky a tak…takže opravdu žádnej štres:-))) Uloh měla od začátku roku asi 5 :lol:

Máš to školu od školy jiný. Kamoška má v Brně na Bakalce a tam div nepíšou diktát :lol: 8o

Markytka01
Závislačka 3494 příspěvků 1 inzerát 24.09.14 15:30

@Kačkerezáda jo naše taky donesla už dvě jedničky, ale ani se mě nezmínila, musela jsem si to vyčmuchat v žákovské :roll:

Kačkerezáda
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 24.09.14 15:32

@Markytka01 tak maloš má domácí úkol denně, né velký, ale každý den něco napsat nebo namalovat + čtení. Taky má žákovskou, to mě trochu udivilo a taky v ní má jedničky, ale paní učitelka je dost rozdává i do pracovních sešitů.

brouček123
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 24.09.14 15:41

Tak jedničky nám nikdo nerozdává májí razítka a paní učitelka říkala že to je jako jednička takže je má všude. Holky mají vaše děti slabikáře nebo čítanky nebo něco takovýho?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19580 příspěvků 24.09.14 15:46

Minulý týden jsem v 1.A učila první anglická slovíčka.

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 15:49

Slabikar u nas jeste nemame, dostanou ho az kdyz dodelaji ten pracovni sesit, se kterym pracuji ted, ale nemuzu si vzpomenou, jak se jmenuje

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 15:52

Uz vim - je to Ziva abeceda

jinak tady mas souhrn primo od nasi ucitelky
Čj - Živá abeceda - mluvíme, posloucháme - poznáváme hlásky ve slovech na začátku, na konci, uprostřed slova, popisujeme obrázky, písmeno M ( vystříhat + samohlásky a dát do desek, další písmena posílat v obálce, šikovná je plastová s patentkou) v pátek skončíme na str.15

- psaní - správné sezení, držení tužky, uvolňovací cviky str. 14, číslice str. 2 ( nulu ještě nepíšeme)

M - řada 1-10, poznávání číslic do 10, přiřazování počtu, znaky více, méně, rovná se

str.15

Prk - škola, cesta do školy, dopravní značky, bezpečné přecházení - ať si děti všímají značek pro chodce, cyklisty a i když jedete autem
harpyje
Extra třída :D 10691 příspěvků 24.09.14 16:54
@hanka.br. píše:
Minulý týden jsem v 1.A učila první anglická slovíčka.

prosím tě, podle jaké jedeš učebnice?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19580 příspěvků 24.09.14 16:58
@harpyje píše:
prosím tě, podle jaké jedeš učebnice?

Máme pro děti zakoupeny Marie Zahálkové - Angličtina pro nejmenší, ale zatím si vystačíme s písničkami z Dream English.

-Sára
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 24.09.14 17:17

Učí se písmena a, e,i, o,u. Počítání do pěti, v písance dělá klubíčka, čárky. V deníčku má jedničky, ale irazítka nebo obrázky s pochvalou. Slabikář ještě nemají. Každý den mají ukol a střídá se to, jednou mají ukol do písanky a podruhé mají v matematice dělat třeba kloboučky podle čísla které je tam napsané. Spíš bojujem s družinou, syn se jaksi zapomínápřevlékat a tak chodí špinavý domů. A TĚLOCVIK si pořád bere domů :roll:

harpyje
Extra třída :D 10691 příspěvků 24.09.14 17:20

Díky. tak to nemáme stejný. ted mne trochu zaskočila paní učitelka jedoucí podle Join Us - pět postaviček provázejících celou knihu - jejich jména vyslovuje (!) takto: Toby, Mike, Pat, Pit, Ema.

@brouček123 je fakt, že je to jeden z trendů, taky mi není extra sympatický. Pochopila bych, kdyby více procvičovali a uvolňovali ruku, ale ty hloupůstky, které tak 80% dětí dávno nuděj už od loňska bo je to na ně příliš snadné, nepochopím :nevim:

Nsoci
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 24.09.14 17:40

Píšem malými tiskacími pímeny „máma“. Mámu z toho asi brzo trefí… :pankac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >