Co v Krkonoších když prší?

15.7.13 11:35

Co v Krkonoších když prší

Zdravím :lol: za 14 dní jedeme s rodinou (děti 4 roky a druhé 9 měsíců) do Krkonoš do penzionu Rusalka v Malé Úpě. Zatím nehlásí moc dobré počasí. Měla jsem v plánu být venku co nejvíce venku. Zkusit Pohádkovou stezku, areál Mladé Buky, pramen Labe, Černou horu. A také starší miluje dětská hřiště, pro mimčo bych si natáhla deku… Ale pokud bude pršet, budeme muset být zavření v penzionu a i když je tam dětská hernička, tak to bude dlouhé… Máte nějaký typ, co dělat v Krkonoších, když prší nebo je velká zima? A máte někdo zkušenosti s penzionem Rusalka? Moc díky za odpovědi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1423
15.7.13 12:19

Ahoj,
my se z Rusalky vrátili minulý týden, moc se nám tam líbilo. Mám tedy děti už starší (9 a 6 let), tak jsme chodili na delší výšlapy, ale myslím, že i s menšími dětmi se vám tam bude líbit. Měli jsme dva propojené pokoje s koupelnou, to mi trošku vadilo, že do druhého pokoje se chodilo přes koupelnu nebo venkem, ale to je jen detail. Ještě jedno mínus bylo parkování, mají tam vyhrazený plac, ale je na málo aut, a když někdo zaparkuje přes dvě místa… ale vždycky jsme se nějak srovnali, v nejhorším se dá zaparkovat dole na Spáleném Mlýně (50 Kč na den, cca 200 metrů).
Vařili tam úžasně, na večeře byl výběr ze dvou jídel, porce veliké a i přes den jídla cenově přijatelná. V penzionu je hernička, pak venku je pískoviště, skluzavka, houpačky a hlavně veliká trampolína. Kousek nad Rusalkou je penzion Permoník, tam je veliké hřiště, chodili jsme tam a děti byly nadšené. Další hřiště je u kostela (cca 2 km do kopce, po asfaltové silničce - bacha na cyklisty jezdící dolů), u kostela je i fajn restaurace.
Asi 500 m je Čertův mlýn - u penzionu Krakonoš - od Rusalky dolů z kopce na parkoviště a pak doleva po turistické značce.
Ještě tam byl plakátek, že v protějším hotelu jsou nějaké animační programy pro děti, ale to jsme nevyzkoušeli.
Jeden den nám pršelo, tak jsme jeli do Polska do Karpacze do aquaparku (jsou tam dva, jeden u hotelu Sandra - ten jsme nenašli a druhý u hotelu Golebowski nebo tak nějak). Kousek od Karpacze je i park miniatur, ale pršelo, tak jsme tam nebyli.
Jeden den jsme byli na Černé hoře, pak v Peci (tam by mělo být také dětské hřiště a bobová dráha, ale nevyzkoušeli jsme) - my jeli lanovkou na Hnědý vrch a dolů pěšky. Taky jsme byli lanovkou na Portáškách a pak pěšky na Růžohorky (cca 2 km, do kopce), tam je farma a dětské hřiště a výborně tam vaří - mají i domácí mléko, jogurty, podmáslí…
Na Prameni Labe jsme byli taky (autem na Mísečky, autobusem na Vrbatovu boudu a pak pěšky - bez problémů schůdné i s kočárem).
Jinak nevím, nám náštěští pršelo jen jeden den a pak ještě jeden den, ale to jen mrholilo, tak jsme šli tu Pohádkovou stezku - autobusem na Pomezní boudy a dolů pěšky.
Dalo by se jet i do Dvora Králového do ZOO, ale to už je dost daleko.
Kdyžtak se ptej :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.13 09:54

Díky za podrobnou odpověď:-) myslím, že o Rusalce vím vše, co potřebuji :potlesk: snad nám dovču nezkazí to počasí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.14 09:10

Dobrý den, v létě se chystáme do penzionu Rusalka, náš malý bude mít v té době 10 měsíců, chtěla jsem se zeptat, jak jste tam byli spokojeni, když jste tam byli se skoro stejně starým mimčem? Jak jste řešila krmení malého? Trochu mi tam chybí vybavená kuchyňka. Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.14 20:52

Zdravím:-) tak malá se venku batolila na dece, když si starší hrála na hřišti. Vnitřní dětský koutek spíš pro starší, malá tam všechno vytírala) na pokoj nebyla k půjčení vanička, takže jsme maléou položili jen na lehátko do sprcháče a zvykla si. Ohledně krmení, dole v jídelně je mikrovlnka, měla jsem pro ní nakoupené skleničky. Dále tam pro všechny byla varná konvice a lednice, takže udělat kaši nebo mít v zásobě jogurt nebyl problém. Nám se dovolená moc líbila:-) pokud budete mít nějaký dotaz, ráda zodpovím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.14 21:13

Moc děkuji, kdyby mě ještě něco napadlo, napíšu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.14 10:56

Zdravím, už se nám pomalu blíží odjezd na Rusalku, tak prozkoumávám detaily:-)Mají tam jídelní židličku, kde by se malý dal upevnit? Na fotce je vidět jen rostoucí židlička a z té by mi asi vypadl, je hodně živý :) A když jste snídali a večeřeli, krmila jste malou přímo v té restauraci nebo třeba na pokoji? Je to naše první dovča s malým, tak to asi moc řeším :lol: díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.14 17:49

Tak jidelni zidlicku tam meli z ikey. Malou jsem krmila v kocare, protoze jeste nesedela. Obcas jedla s nami, nekdy jidlo prospala:-) zrovna vcera jsme na Rusalce obedvali:-) uzijte si dovolenou:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama