Reklama

co vaříte???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majča
Kecalka 121 příspěvků 13.01.09 14:05
co vaříte???

Ahoj holky, prosím poraďte pár receptů na rychlá a zdravá jídla pro děti. Jsem s vařením celkem na štíru, občas chodím do školy pro obědy. U nás vařil manžel, ale teď nastoupil do práce a odjíždí vždy na šest dní a přijíždí na tři, takže je to na mně. Díky.

Reklama

Reakce:

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 13.01.09 14:22

Ahoj!

Záleží na tom, co pro tebe znamená zdravé… :)

Tak třeba zapečené brambory s brokolicí…

Povařím brambory (nakrájené na plátky) v osolené vodě s trochou mletého kmínu a brokolici dám taky chviličku povařit (většinou na páře).

Vymažu si mezitím zapékací mísu olejem (oliv. nebo jakýkoliv jiný).
Brambory po uvaření nakladu na dno pekáčku (moc se s tím nepářu). Na to naházím rozmačkanou (šťouchadlem, příp. vidličkou) brokolici, pokladu zase bramborama a zaleju rozkvedlaným vajíčkem s trochou soli. Počet vajec se liší dle množství. Většinou dávám na brokolici ještě nastrouhaný sýr a trochu taky nahoru.
Může se tam přihodit třeba nakrájená šunka. Děti mají rády kukuřici, takže občas jí na brokolici ještě posypu.

Dáme zapéct (přibl. 10-15 min.) a je to…

kristynab
Echt Kelišová 9130 příspěvků 13.01.09 14:25

Ahoj,
tak ja jsem dneska delala veprove na kmine, asi to neni uplne zdrave, ale nam to moc chutna.

Veprovou kytu si nakrajim na platky, na klepu, osolim, opeprim a trosku posypu mletou paprikou. Na olivovem oleji si osmahnu cibulku, pridam maso, a opecu z obou stran, zasypu kminem, zaleju vodou a dusim. Jako prilohu delam brambor nebo ryzi.

Majča
Kecalka 121 příspěvků 13.01.09 14:30

Díky holky, jasný, myslela jsem relativně zdravě, ne třeba řízek s hranolkama :)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 13.01.09 14:53

Mně včera třeba dávala kolegyně recept na brokolicový krém (jsou to sice stejné ingredience jako výše, ale co už :lol:).

Ve vodě uvaří normálně brambory, později tam přidá brokolici (aby se vařila kratší dobu), popř. tam dává na začátku i ovesné vločky. Pak to všecko rozmixuje tyčovým mixérem, dá tam smetanu a když to nehodlají sníst hned, tak to nechá ještě chvíli povařit. Dá se k tomu dát i osmažený rohlík a rodina se prý může utlouct. Dcera si to nedávno dokonce spletla s koprovkou a dala si to s knedlíkem a prý to bylo taky dobré :lol:

Kačik
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 13.01.09 15:54

Zkus se kuknout sem třeba tam něco najdeš! :wink:

http://www.varime-detem.cz/

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.09 22:56

Tak choď pro ty obědy do školy dál - většinou tam vaří zdravě, občas i dobře.
Těžko Ti psát recepty na jednoduchá jídla, upřímně vaření chce prostě zkušenost. A mně dá dost práce cokoliv.

Za rychlé a jednoduché považuji pečené kuřecí čtvrtky. Do pekáče dám trochu ceresu, pak osolené a opaprikované (ev. okmínované) kuřecí čtvrtky a podleju vodou a dám péct cca na 1 hodinu. Dobré je s tím upéct i cibuli na plátky.
K tomu brambory, ty snad umíš (do studené vody oloupané brambory a vařit 20 minut) nebo rýži - upřednostni tu ve varných sáčcích, ta nirmální se snáz rozbelmstá.

Nebo dušené kuřecí prsa. Omýt maso, nakrájet na kostičky, orestovat na ceresu neo na oleji, dokud nezbělají, podlít vodou )skoro do úrovně masa) a na ztlumené plotýnce dusit tak půl hodiny. Přidat nějakou zeleninu (papriky a rajčata, kukuřici) a podávat s rýží. Dobré i s krůtím masem, ale s kuřecím lepší, krůtí je sice zdravější, ale přijde mi bez chuti. Stejně můžeš udělat i kuřecí játra, akorát osolit až po dovaření, jinak by ztvrdly.

Jednoduché jsou třeba luštěniny - předvařený hrách uvařit dle návodu, polít osmahlou cibulkou (nemusí být) a k němu vajíčko. Čočku stejně, akorát tu cibulku nalít do ní a nakonec zahustit moukou (tak, že rozkvedláš vidličkou hladkou mouku s vodou, naleješ do čočky a povaříš min 5 minut, tuto dobu je třeba míchat).

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.09 22:58

Jinak nic proti serveru varime-detem.cz, ale myslím, že je pro zkušené kuchařky. Je tam spousta blbostí a začátečník těžko pozná, co je dobrý recept a co nikoliv.

Majča
Kecalka 121 příspěvků 14.01.09 12:31

Díky všem, budu to kombinovat, občas škola, občas uvařím. Nejde o to, že bych neuměla vůbec vařit, jen mi to nejde od ruky a k tomu ten prcek pořád za zády, asi to chce cvik. Teď zrovna dělám ty zapečený brambory s brokolicí, ještě jsem přidala smetanu a šunku, tak uvidíme.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.09 22:39

Přesně tak vaření je o cviku. Můžeme Ti tady napsat spoustu receptů a dokud to desetkrát neuvaříš, nebude te „ono“.

Zrovna ty zapečený věci mě moc nejsou, vždycky si myslím, že už to musí být a přitom vajíčko je stále tekuté… navíc mi zbydou kastroly po vaření a ještě pekáč :-).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >