Jaké těsto?

1762
9.12.08 22:54

Jaké těsto?

Ahoj holky,
koupila jsem formičky na vánoční cukroví (teda holky mě ukecaly) a nevím, jaké použít těsto. Jsou to formičky různých tvarů od Tescomy (ne vykrajovátka), ale strašně malinké, tak 4cm velké a píšou, že jsou na čokoládu. Já bych chtěla nějaké cukroví, ale nevím jaké těsto použít. Poradíte mi prosím? Teď mě napadlo, že bych mohla použít na vanilkové rohlíčky a pak obalit v cukru.
Díky,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
9.12.08 23:06

Ahoj Halko,
zkus třeba medvědí tlapky - pracny.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?…
Dětem by se to líbilo, mohly byl dělat kuličky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
10.12.08 09:14

Makino, díky, já moc nejsem na kakaové, ale aspoň to nebudu jíst, že?
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20164
10.12.08 09:42

teta do takových dělá ořechové těsto, hotové to posype cukrem a je to, ale recept z hlavy nevím. Vím jen, že je to křehounké a výýýborné :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20164
10.12.08 09:47

Na http://ona.idnes.cz/…/recepty.asp?…
jsem našla něco podobného, ale je to s čokoládou:

Vyskakovací cukroví
Příprava: 20 minut
Pečení: 15 minut

• 180 g másla
  • 220 g moučkového cukru
  • 80 g hladké mouky
  • 100 g strouhané čokolády
  • 180 g mletých ořechů

1. Máslo utřeme s cukrem. Přidáme hladkou mouku, nastrouhanou čokoládu a mleté ořechy. Vypracujeme v hladké těsto a necháme v lednici hodinu odpočinout. Těsto vtlačujeme do formiček a pečeme ve středně vyhřáté troubě dorůžova.

2. Ještě teplé obalujeme v moučkovém cukru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
10.12.08 22:38
Halka píše:
Makino, díky, já moc nejsem na kakaové, ale aspoň to nebudu jíst, že?
Halka

Hele, to jsi ale nepsala, co za suroviny ještě vyseparovat! :wink: :lol:
Nicméně jsi mě pracnama docela nadchla, tak jsem dneska taky nechala pekárnou udělat těsto. A abych ti vyhověla zcela, zkusila jsem dát místo kakaa dvě lžičky nesca rozpuštěné v malinkém množství vody, a přidala jsem mouku. Těsto je černé jak bota :lol: , pocukrované bude krásné. A krásně voní. Pak písnu i jak chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
11.12.08 15:05

Tak se Makino hned nečerti. :lol:
Docela jsi mě pobavila, opravuju tady eseje od studentů a už toho mám plný kecky, tak jsem se aspoň zasmála.
Něco už máme, dneska jsme pekly perníčky a v sobotu budem pokračovat ty pracny a rohlíčky.
Díky,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
11.12.08 16:07

Ale Halko, já se vůbec nečertím! Já tady pro změnu zpracovávám účto a zasmála jsem se taky. :lol: :lol: Pečení zdar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
11.12.08 16:11

Ahojky holky,
nechcete mi také poradit nějaký super recept, který mi nebude chutnat :lol: :lol: :lol:
Halko , ty jsi učitelka? Škoda, že jsem to nevěděla dřív, nedávno jsem psala esej z informatiky, a potřebovala jsem někoho na opravu. No, pozdě, esej už je odevzdaná :? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama