Těstoviny s čím?

Anonymni
9.12.08 00:24

Těstoviny s čím???

Ahoj holky, poraďte jak připravit těstoviny. Ovládám jen ty s rajskou omáčkou.

Před časem se tady psalo o těstovinách se špenátem - jak je připravujete?

Nebo nějaké jiné … už vůec nevím, co vařit.

Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

614
9.12.08 07:25

No, co třeba zkusit uvařit těstoviny, uvařit špenát a smíchat? :lol:
A nebo zalistovat kuchařkou :wink: třeba www.labuznik.com :)

/Sorry, mám rejpavou/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
9.12.08 07:52

Se špenátem jsem zrovna dělala minulý týden - prostě udělám klasicky špenát (na cibulce + česnek + trošku soli + vejce), uvařím těstoviny. Pak jen smíchat. Nebo je dám zapéct - dám vrtstvu těstovin (tagliatele - široké nudle), na to hromadu špenátu, posypu sýrem, zase těstoviny a navrch sýr. Někdy to ještě zaleju smetanou (dávám tu rostlinnou od Ramy).

Jinak nám chutnají těstoviny jen tak s tuňákem + např. kukuřice.

A pak můj oblíbený recept:
Smetanová omáčka na těstoviny

250 g čerstvých žampionu (pokrájet na plátky)
200 g kuřecí šunky (pokrájet)
1 cibule
250 ml šlehačka (33 %) - možná by to šlo i z té rostlinné od Ramy - to jsme nezkoušeli
250 g tavených sýrů (doporučuji Apetito, Smetanito. Jednou jsem dala Lipno a nerozpustilo se, zůstaly kousky).
sůl, pepř, příp. mléko

Osmahnout cibulku + žampiony + šunka. Společně dusit cca 10 min.
Přidat taveňák a smetanu. Vše nechat rozpustit a spojit. Pokud moc husté, tak možno trochu zředit mlékem. Okořenit.

Omáčka je fakt hodně hustá (já tam mléko ani nepřidávala), ale moc dobrá.

Možné obměny:

• přidat ještě na těstoviny brokolici
  • do omáčky dát kari
  • namísto šunky dát kousky kuřecího masa
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
9.12.08 08:27

Uvařim těstoviny, připravim špenát ( s cibulkou, česnekem atd. ), osmažim kousíčky kuřecího a všechno to zamíchám.

Nebo uvařené těstoviny smíchám s tvarohem a rozškvařenou anglickou slaninou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.12.08 11:55

Gandelion: Na netu je kuchařek snad milion, ale s prominutím - jsou tam mnohdy pěkné blbosti a pokud je to pro mě pole neorané, tak se radši ptám, JAK TO DĚLAJÍ JINÍ.

ČÍMŽ VŠEM DĚKUJI ZA RADY.

Petrax77 - moc díky, vyzkouším. S tím tuňákem a kukuřicí to mícháš nebo to máš jako 3 dílky?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
9.12.08 12:15

s kečupem :-)))))

• Nahlásit
  • Citovat
18639
9.12.08 12:54

těstoviny, můžeš opravdu míchat úplně se vším. Dájí se dát klidně i ke svíčkové.
Já dělám tkz. míchanice:
pytlík mražené zeleniny
nějaké maso, párek, vajíčko(co je..)
Hodím na pánev podusím, posolím, pořípadě zahustím moukou a pak to smíchám s jakýma koliv nudlama a máš večeři 1000jinak

zapečený těstoviny, taky ze školní jídelny určo znáš…

Nebo rozpustit taveňák a polit těstoviny omáčkou…

Tisíc omáček se dá koupit hotových v obchodě.

Krásné vánoce plné rychlých dobrot přeje Lacenka a kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.12.08 15:45

Dělám zapečnený těstoviny se sýrovou omáčkou. Světlá jíška (máslo+mouka) se zředí mlékem, prohřeje a přidá nastrouhaný sýr (lepší nějaký výraznější, ne eidam) a okoření muškátovým oříškem. Smíchá se s uvařenýma těstovinama a dá zapéct. Moje děti to milujou 8)
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
1687
9.12.08 21:55
Anonymni píše:
Gandelion: Na netu je kuchařek snad milion, ale s prominutím - jsou tam mnohdy pěkné blbosti a pokud je to pro mě pole neorané, tak se radši ptám, JAK TO DĚLAJÍ JINÍ.

ČÍMŽ VŠEM DĚKUJI ZA RADY.

Petrax77 - moc díky, vyzkouším. S tím tuňákem a kukuřicí to mícháš nebo to máš jako 3 dílky?

Smíchám. A taky někdy dělám že místo těstovin tam dám studenou rýži (+ tuňák, kukuřice) a k tomu balsamico ocet a je to mňamka. Malému to dám samozřejmě bez octa a ohřeju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
21.7.11 15:13

Holky poradí mi některá, chtěla bych si udělat nějakou dobrou omáčku k těstovinkám. Ne rajskou , svíčkovou a podobné. Nemám ráda tuňáka a špenát, takže s tím nic. Miluju v hospodách všechny druhy těstoviny co mají , ale abych je tak dobrý měla i doma to ne :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
21.7.11 15:17

a co tak těstoviny s nivou, osmahne se cibulka, přisype rozstrouhaná niva a zalije sladkou smetanou, nechá se projít varem a hotovo, buď se promíchá s těstovinama nebo se jen těstoviny poljí. Dobré jsou s rajčat. salátem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1249
21.7.11 15:22

dám si na pánev osmahnout anglikou,přidám porek,zaliju mlíkem,přidám nastrouhanou nivu,ochutím lehounce podravkou a nechám krátce povařit,podle hustoty zahustím,omáčku dělám řidčí,do této omáčky přidám nesolené uvařené těstoviny,sníme hned,není dobrá ohřívaná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23552
21.7.11 15:23

U nás frčí jen úplně obyčejné jídlo, na cibulku dám anglickou nebo špek na kostičky, přidám stroužek česneku a zamíchám do těstovin. Posypu strouhaným sýrem.

Nebo podusím cibulku, přidám hlávkové zelí, pepř, sůl, trochu podliju, podusím doměkka a do hotového zamíchám těstoviny. Může se přidat i opečená anglická.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23552
21.7.11 15:25

Nebo udělám lečo bez vajíčka a zamíchám s těstovinami. Uzenina může být a nemusí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36560
21.7.11 15:32

Zrovna dneska máme Carbonara :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu