Biskupský chlebíček

253
25.11.08 17:44

Biskupský chlebíček

Ahojte,
nemáte prosím někdo recept na biskupský chlebíček? Nebo bílkový chlebíček? Je to myslím to samé ne? Nevím totiž co si počít s asi 10 bílky, které mi zbydou, když dělám linecké (musím ho dělat horu). Takže pokud máte někdo nějaký JEDNODUCHÝ recept.
Zkoušela jsem vždycky udělat laskonky, kokosky, pusinky a podobné sněhové cukroví a pokaždé to skončilo katastrofou :oops: Všechno roztečené :twisted: rozlezlé :evil: rozplizlé :twisted: a jeden rok jsem si u toho odvařila mixer :( Takže hledám nějaké jednodušší řešení a navíc mi biskupský chlebíček moc chutná, ale nemůžu najít recept.
Děkuju M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

926
25.11.08 18:18
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23871
25.11.08 23:11

Recept na bílkový chlebíček od mojí babičky, děláme ho v rodině od jakživa a je výborný:

Sklenka bílků (ušlehat sníh)
přidá se 10 dkg práškového cukru
11 dkg polohrubé mouky
kandované ovoce, oříšky, mandle, rozinky
nakonec se lehce zamíchá 6 dkg rozpuštěného vlahého másla

Buď do formy nebo na plech. Po vychladnutí ještě polévám čokoládou, nebo čokáládovou polevou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
26.11.08 21:51

Díky moc,
Evikk no přiznám se, že jsem prolistovala asi tři kuchařky (knížky !!!) co mám doma (tak nějak jsem předpokládala že tam bude, protože jsem tam našla vyždycky co jsem potřebovala), a když jsem seděla na emiminu, tak jsem prošla zdejší recepty, protože mě napadlo, že by tu mohlo něco být. Je fakt, že hledat na internetu mě nějak nenapadlo. Prostě stereotyp, pro recept jdu do kuchařky, ne na počítač :oops: Tak děkuju moc.
KamiŠ, vypadá to lehce, snad to letos neskončí katastrofou. Děkuju M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
27.11.08 00:28

Ještě se dá po upečení nakrájet na plátky a usušit v troubě a jsou z toho výborné sušenky.
Kamarádka je vytáhla po 3 týdnech na Islandu, kde jsme se živili z konzerv a mohli jsme jí ruce utrhat. Doufám, že naše smysly nebyly ovlivněny tím dlouhým strádáním. :lol:
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
1.12.08 15:32

:lol: To je dobrý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...