Pohoštění na oslavu

1938
18.11.08 12:43

Pohoštění na oslavu

Ahoj holky, chci se zeptat, zda nemáte nějaké super nápady s pohoštěním pro hosty. Za chvíli nás čeká oslava Tomíkových prvních narozenin, tak chci udělat něco nevšedního. Tuze se mi osvědčili třeba řízečkové jednohubky, maso nakrájené na malé kousky obalím na řízky, osmažím, pak ty řízečky spolu s okurkou a trochou hořčice napíchnu ke čtverečku z chleba. vždycky byli hosté nadšeni, obzvlášť chlapi a nikdy nic nezbylo. No a nemáte něco dalšího?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ave
837
18.11.08 13:00

Alenko, v první řadě děkuji za typ - určitě vyzkouším. Já často dělám z lístkového těsta tohle:
rozválím celé těsto, dám šunku nebo nějaký jiný salám, potřu kečupem,
posypu sýrem a kořením na pizu. Všechno to zavinu, potřu rozšlehaným vajíčkem a nakrájím na tenké dílky. Dám péct do předehřáté trouby. Jsou z toho takoví šneci. Dělá to spoustu lidí na 100 způsobů. Podle toho, co je doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3813
18.11.08 13:00

ahojky já teď nedávno dělala roládu z listového těsta, to se rozválí, potře hořčičí poklade šunkou a posype sýrem, celé se to zamotá a nakrájí a dá se zapéct takkto nakrájené, po upečení se může posypat ještě nivou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3813
18.11.08 13:01

Ave :-) těsně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
18.11.08 13:42

Nedávno tady proběhl podobný dotaz,koukni se ještě tady https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
18.11.08 15:05

Tak šneci jsou třeba tady, ty děláme my:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?…
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
18.11.08 20:27

Zlatko neva :D , příště zkusím místo kečupu hořčici. Mě to nenapadlo a to už jsem tam zkoušela dávat kde co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
18.11.08 21:51

Šneci jsou úžasná věc. U nás se dělají na všechny akce a nikdy nezbydou :oops: Nechci dělat nějakou vlezlou reklamu, ale koupila jsem si knížku JEDNOHUBKY. V knižním klubu ji měli za zvýhodněnou cenu a můžu říct, že před každou návštěnou u ní ležím a vybírám. Je dobrý, že člověk vidí, jak to jídlo vypadá, jak se dá vylepšit a hlavně je tam spousta věcí z běžně dostupných zdrojů, což oceňuji jako vesničan… Znáte to COOP a spol. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
7.10.16 21:02

Ahoj, máte někdo nápad na jednoduché zobání na oslavu (20 lidí), které by se dalo připravit dva dny předem - sladké i slané? Se starším a k tomu mimino toho moc nestihnu den předem udělat, když musím ještě uklidit, tak mě napadlo připravit něco už dopředu. Začínáme v 15:00, hned dáme kafe a dort a kolem 18:00 bude pečené koleno, takže jen maličkost na stůl, aby mi mezitím neumřeli hladem :mrgreen: Děkuji za nápady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16514
7.10.16 21:05

Udělej to obráceně nejdřív uklid a pak připrav jídlo, nechtěla bych jíst dva dny staré jídlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
7.10.16 21:09

Zkus šneky z listového těsta jak na slano tak na sladko… u nás tedy jedou na slano… koupím vyválené listové těsto, smíchám protlak s česnekem a oregánem a solí, potřu listové těsto, pokladu šunkou či salámem nebo obojím, na to sýr, zatočím a nakrájím, potřu vajíčkem a šup do trouby… nebo tortili, dají se potřít buď tatarkou nebo zakysanou smetanou s česnekem, na to šunku, pak sýr, navrch rajčata, zatočit tak aby sýr nevytekl a dát na 7 minut zapéct na 200 stupňů do trouby až začnou kraje tortil hnědnout, vytáhnout, nechat odpočinout a nakrájet… můžou se také naplnit slaninou, cibulkou a sýrem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
7.10.16 21:10

A dá se to rychle připravit ten den :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.16 21:11

Dobrá je treba sýrová roláda, je hotová hned a je to moc dobré

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
7.10.16 21:34

@ka2ka Úklid 2 dny předem s dětmi=žádný úklid :mrgreen:

Možná jsem to špatně napsala, myslela jsem jídla, u kterých je žádoucí aby se dělaly dřív - tj. nejsou staré po pár dnech, ale akorát. Např. nakládaný hermelín (ten samozřejmě nemůžu dát, protože pak už by nikdo nevečeřel :lol: ) ale prostě tohoto typu. Třeba u sladkého mě napadla kokosová miniroládka, ta se musí taky odležet, aby byla dobrá.

@AnetaŠev To zní dobře, nebo bych si mohla předpřipravit nějakou směs předem a pak to jen rychle naplnit a dát zapéct, to by šlo. :palec:

@EvulinkaB18 Čím ten sýr plníš? A jak se to zamotává, aby držela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
7.10.16 21:36

Pizza šneci, jednohubky, chlebíčky, víc druhu sýru rozkrájet, doplnit sušenkami, bramburkami…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama