recept na marokánky

1604
9.12.08 17:40

recept na marokánky

dobrý předvánoční večer, maminy,

chtěla jsem vás poprosit o nějaký dobrý recept na marokánky. ještě jsem je nikdy nedělala a letos bych ráda začala. prosím o nějaké, které nebudou jak podrážky ;)

děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

168
9.12.08 17:58

Ahoj,tady je recept z nějakého časopisu.Už jsem je 2krát dělala a povedly se.
100 g cukru
100 g sekaných ořechů
100 g kandované pomerančové kůry
50 g hrubé mouky
50 g másla
100 ml mléka čokoládová poleva
Já tedy místo kůry dala rozinky.
Postup je následovný.Cukr,ořechy,kůru,máslo,mléko a polovinu mouky dáme do kastrůlku a krátce povaříme.Směs odstavíme a vmícháme zbylou mouku.Ze vzniklé hmoty tvoříme na plechu vyloženém papírem malé hromádky,které nožem stlačíme na placičky.Pečeme je zvolna v předehřáté troubě.Po vychladnutí je namočíme do čok.polevy.Já peču tak na 180 stupňů.Dobrou chuť! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1604
9.12.08 18:08

děkuju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
9.12.08 19:52

Ahojky taky mám jeden
250 ml smetany
4 lžíce hladké mouky
5 lžic krystal.cukru- vše zahříváme ve vodní lázni do zhoustnutí. Pak přidáme 50g másla a zahustíme směsí rozinek,mandlí,ořechů,oříšků a kandované pomerančové kůry-celkem asi 200g

Jsou taky moc dobré,peču je každý rok :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17440
10.12.08 00:44

Můj odzkoušený je:
Do husté kaše uvaříme 1/4l mléka, 120g moučk.cukru, 60g másla a 30g polohr.mouky.
Do vychladlé kaše vmícháme 150g nasekaných ořechů /já dávám nesolené arašídy kvůli autenticitě :wink: /, 100g rozinek a 100g nasekaného kandovaného ovoce.
Z těsta tvoříme placičky a pečeme je na vymazaném plechu a ještě lépe na peč.papíře. Poléváme čokoládou.

Dávky doporučuju minimálně 2 je to moc dobré :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama