Co vše platit na svatbě?

Anonymní
25.11.19 10:42

Co vše platit na svatbě?

Ahojky,
plánujeme na jaro svatbu v jednom resortu, kde nám vychází vtříc téměř ve všem.
Rychlá otázka:
Před obřadem již chlebíčky a menší zákusky a samozřejmě otevřený bar
Po obřadu focení všech a skupin
Poté oběd rodina, přátelé teplý a studený raut
Po obědě začne zábava - hudba apod - my se vytratíme na focení
Po té bude otevřen druhý raut
Budeme platit víno, pivo, nealko - tvrdý dáme do placu pár lahví, ale jinak si ho budou hosté muset platit sami. Ubytování řešíme ještě kvůli celému budgetu.
Připadá vám to ok? Nebudou tím hosté ošizeni? Jak jste to měli vy?

Moc děkuji, vdávám se poprvé a (snad? D ) naposled :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2597
25.11.19 10:44

Za mě v pohodě. Ubytování bych si jako host klidně zaplatila sama. To už mi přijde jako nadstandart.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
690
25.11.19 10:46

Za me úplně luxusní. Jestli někdo potřebuje lamat koralky, tak si je zaplati, kdyby to bylo gratis, zrubou se někteří jak prasatka, moc tvrdyho ti muze zkazit zabavu… Muj názor. Pivo víno nealko je dle mě dostačující. Důležitá je zábava a spokojeni novomanželé. Tak at se svatba vydaří.
PS:my například na svatbě meli jen suché wc a vodu ze sudů, brali jsme se na vesnickym hřišti a dlouho jsme poslouchali, jaka to byla nejlepší veselka… :grin: tak koukej spis na to, abyste si to užili vy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 10:52
@ProfZav píše:
Za mě v pohodě. Ubytování bych si jako host klidně zaplatila sama. To už mi přijde jako nadstandart.

Budeme v lednu rozposílat s oznámením i dotazník ohledně spaní - bud hosty dovezeme do města, nebo mohou spát tam, nebo mohou mít vlastní dovoz. Tak uvidíme. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
732
25.11.19 10:52

My sme platili vše včetně ubytování. Ale hostinu jsme měli v pronajatém kulturním domě, takže veškerý alko a nealko, vino jsme kupovali sami a z domácích zásob, takže to nebylo tak hrozny. Ale pokud bych to měla v restauraci, tak bych to asi taky udelala, ze se da par flasek nějakýho standardu a něco lepšího ať si každej zaplatí. To ubytování záleží kolik to bude lidí a jaký jsou možnosti. My jsme měli ubytování na kolejích takže to taky nebyla úplně hrozná částka. Nebo bych to zaplatila nejbližší rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2597
25.11.19 10:54
@Anonymní píše:
Budeme v lednu rozposílat s oznámením i dotazník ohledně spaní - bud hosty dovezeme do města, nebo mohou spát tam, nebo mohou mít vlastní dovoz. Tak uvidíme. :-)

Možnost odvozu je super. Aby si lidi mohli vybrat možnost ubytování dle svých možností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 10:57
@ProfZav píše:
Možnost odvozu je super. Aby si lidi mohli vybrat možnost ubytování dle svých možností.

Máme většinu kamarádů ze stejného města a ještě hodné dobré kamarády abstinenty, kteří se ujmou role řidiče (je to ca 15-20min jízdy).

• Nahlásit
  • Citovat
164
25.11.19 11:01

Podle mě ok, měli jsme to podobně, tvrdý si každý platil sám a ubytování taky, vzhledem k tomu že všichni kromě jednoho člověka tam spali, tak jsme ani odvoz neřešili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27393
25.11.19 11:03

My jsme měli dokonce jen raut místo oběda - přijde mi divné dát rodině oběd a lidem, co tam jsou raut - ale to je jen taková poznámka. Z tvrdým jsme měli limit 5000 Kč, pak už lidi jeli za vlastní - víno, pivo a nealko jsme měli v ceně. Všichni byli spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 11:14

Platili jsme vsechno. Platit alkohol na svatbe mi prijde divne. Pokud tam.date vlatni flasky, malokdo bude pit z baru. Svatebni dary-kdo nam dal penize pokryly cele naklady na svatbu a asi 5tis nam zbylo. Svatebcanu bylo 45, ubytovani bylo pro 12lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
11726
25.11.19 11:20

Platili jsme vse vc. ubytovani ( tedy pro lidi z dalky, zdejsi jsme rozvezli ). Delit obed pro rodinu a ostatni je trapas. Takze bych radeji ozelila obed a mela jen raut, nebo to otocila. Tzn obed a pak az obrad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 11:24
@Šarlota4 píše:
Platili jsme vse vc. ubytovani ( tedy pro lidi z dalky, zdejsi jsme rozvezli ). Delit obed pro rodinu a ostatni je trapas. Takze bych radeji ozelila obed a mela jen raut, nebo to otocila. Tzn obed a pak az obrad.

Proč trapas? Naopak je to dost běžné. Uděláš svatební taubli pro rodinu a svědky a teplý raut pro kamarády. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.11.19 11:26
@acimedaca píše:
My jsme měli dokonce jen raut místo oběda - přijde mi divné dát rodině oběd a lidem, co tam jsou raut - ale to je jen taková poznámka. Z tvrdým jsme měli limit 5000 Kč, pak už lidi jeli za vlastní - víno, pivo a nealko jsme měli v ceně. Všichni byli spokojeni.

Ono je to velký areál, takže my budeme mít oběd v jedné místnosti a raut bude uplně jinde. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
11726
25.11.19 11:30
@Anonymní píše:
Proč trapas? Naopak je to dost běžné. Uděláš svatební taubli pro rodinu a svědky a teplý raut pro kamarády. :-)

Je to bezne kvuli setreni. Deleni na hosty 1 a 2 kategorie. Nevim zvali jsme lidi, kteri nam za ten obed stali. Nemam pocit, ze moji pratele maji stat u rautu zatimco ja bastim luxusni obed. Tak to citim. Jsem po svatbe par let a minuly tyden mi kamaradka rekla, ze to byla nejlepsi svatba na ktere byla. Ze bylo videt jak nam zalezi na hostech - neslo jen o jidlo. Kazdeho vec, ja to citim takto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
25.11.19 11:33
@Anonymní píše:
Ono je to velký areál, takže my budeme mít oběd v jedné místnosti a raut bude uplně jinde. :-)

To jsem taky zazila. S muzem jsme se citili dost blbe. On ti nikdo na te svatbe nerekne “ hele Marus nic moc”

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama