Co z cukety?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 25.08.10 12:31
Co z cukety?

Ahoj, dostala jsem jednu obrovitánskou cuketu a nevím co z ní udělat. Smaženou jsme ji měli nedávno, tak bych chtěla něco jiného. Ne buchtu, to mě nebaví :)

Za tipy předem díky :pankac:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 25.08.10 12:33

my jsme o víkendu dělali kuřeší nudličky s cuketou a bylo to úžasně dobré.

RadanaH
Kelišová 7213 příspěvků 25.08.10 12:35

ahojky,vyborne je cuketove zeli,je jemnoucke,proste mnam…pak mam rada vetsi kusy cukety podusit s masem,ale ne uplne do mekka,ale naskus… a nebo vydlabat a naplnit smeskou,posypat syrem a zapect :palec:

ja ale miluji i zminovanou buchtu z ni…tak at se ti neco vydari :mavam:

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 25.08.10 12:37

Nam chutna grilovana, nakrajim ji asi na 1,5cm platky, posolim, utru cesnek, zamicham do olivoveho oleje a jeste dam koreni dle chuti, necham chvili ulezet a pak sup na gril. Je to velika mnamka. :palec:
Tchyne delala nedavno dobry takovy slany kolac, ale recept nemam. :nevim:

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.10 12:37

My děláme cuketovou nádivku na plech, je výborná :palec:

Hodaka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.10 12:37

Já sem ji mladýmu,jen nakrájela na plátky tak 0.5 cm okořenila,grilovací koření,sušený česnek a oprskla na pánvi.Prý dobrý,nevím nechutnala jsem…jsem masová :oops: Ale měla jsem tu malou hubenou,z velký se musí vykrájet ty jadýrka

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 25.08.10 12:39

Myslim, ze to bylo neco takoveho, bylo fakt dobry:

http://www.janedoe.cz/…75_item.html

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 25.08.10 12:45

Taky děláme cuketovou nádivku na plech, podobný recept, jako je v odkazu. Jíme to buď samotné nebo s bramborami, bramborovou kaší, hranolkami. Je dobrá teplá i studená.

Cuketové zelí nám nechutná, ale zapékám cukety třeba s kuřecím masem, smetanou a sýrem, nebo i s filé :-)
Potom cuketové placky, podobně jako bramboráky, já míchám brambory s cuketou, ale lze jen s cukety.
Taky je možné udělat zeleninové nebo masozeleninové karbanátky, tam je důležité nechat cuketu pořádně „vypotit“, aby nepouštěla vodu.

Jinak já dávám přednost mladým cuketám, ty obrovské kusy jsou vhodné tak akorát na výstavu a nepochybuji o jejich „výživné“ hodnotě. Když už, tak vždycky dlabu vnitřky.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 25.08.10 12:46
cernus píše:
Myslim, ze to bylo neco takoveho, bylo fakt dobry:http://www.janedoe.cz/…75_item.html

Co to je prdopeč? :lol: :lol: :lol:

jayjay
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 25.08.10 12:48

Ahojky, my si to rodime ako Hudaka, plus este ostatne druhy zeleniny, co mam po ruky, zacinajuc mrkvou, paprikou… potom bazalka, trosku soli, korenia a s chlebom a nejakym dressingom je to basta i k veceri.

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 25.08.10 12:48

ahoj ja delam z cukety.. zapecenou, buchtu, gulas, bramboraky… :) polevku, pomazanku a v neposledni rade treba prikrm:D

Lesuom23
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.10 12:49

Placky z cukety jsou super, dělají stejně jako z brambor, nebo se to může dát půl na půl.

A prdopeč je prášek do pečiva. :lol: :lol: :lol:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 25.08.10 12:50
Monjie píše:
ahoj ja delam z cukety.. zapecenou, buchtu, gulas, bramboraky… :) polevku, pomazanku a v neposledni rade treba prikrm:D

Tak příkrmy naštěstí už máme za sebou :-D

Jak se dělá zapečená cuketa?

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 25.08.10 12:51
PetiteFillette píše:
cernus píše:
Myslim, ze to bylo neco takoveho, bylo fakt dobry:http://www.janedoe.cz/…75_item.html
Co to je prdopeč? :lol: :lol: :lol:

Tez netusim, co je to prdopec, jen dle ingredienci to vypada na to, co tchyne pekla. Taky by me zajimalo, co to ten prdopec je. :lol:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 25.08.10 12:51
Lesuom23 píše:
A prdopeč je prášek do pečiva. :lol: :lol: :lol:

Tak to jsem v životě neslyšela :-D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To je jako brgul :mrgreen:

Příspěvek upraven 25.08.10 v 12:51

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >